Taani tüdruk

Taani tüdruk

The Danish Girl

2h 0min  |  Draama, Biograafia  |  Kinodes alates: 29.01.2016

4 Oscari nominent:

Parim meespeaosa - Eddie Redmayne

Parim naiskõrvalosa - Alicia Vikander

Parim kostüümidisain

Parim produktsioonidisain

3 Kuldgloobuse nominent:

Parim draamanäitleja - Eddie Redmayne

Parim draamanäitleja - Alicia Vikander

Parim originaalmuusika - Alexandre Desplat

See David Ebershoffi samanimelisel romaanil põhinev ebatavaliselt lummav armastuslugu Taani kunstnike Einar Wegeneri ja tema abikaasa Gerda vahel viib vaataja 20ndate aastate Kopenhageni ja Pariisi art nouveau ajastu boheemlaste ringkondadesse. „Taani tüdruk“ tegeleb inimese seksuaalsuse ja sisemise sootunnetuse küsimustega ajastu raamistikus, mil sellised teemad olid samahästi kui tabu ning millest üleastujat võidi sulgeda vaimuhaiglasse.

Kui portreekunstnikust Gerda palub oma abikaasal naljatamisi tõmmata jalga siidsukad ja heita üll õhkõrn taftkleit, et poseerida poolelioleva maali jaoks, saab alguse Einari muutumise teekond. Mehe süvenev lembus daamirõivaste vastu viib Gerda peagi tõdemuseni, et Einari puhul on tegu mehe kehasse sündinud naisega. Nii algab lugu Lili Elbest, teerajajast transseksuaalsuse vallas. Just tema oli esimene inimene maailmas, kes eduka operatsiooni abil mehest naiseks sai.

Meespeaosas astub üles viimati „Kõiksuse teoorias“ astrofüüsik Stephen Hawkingi osa eest Oscariga pärjatud Eddie Redmayne, kes sama rolli eest möödunud PÖFFil parima meesnäitleja auhinna pälvis. Lili rolliks valmistumisele pühendas Redmayne pea kaks aastat tudeerides hulgaliselt transseksuaalsust käsitlevaid teoseid ning vesteldes paljude soovahetuse protsessi läbi teinutega. Filmiringkondades peetakse Redmayne’i Lilit järjekordse Oscari vääriliseks. Sama võimsa etteaste teeb ka filmi vaprahingelist ja suuresüdamelist naiskangelannat Gerdat kehastav noor Rootsi juurtega näitlejanna Alicia Vikander („Ex Machina“, 2015), kellele ennustatakse selle naiskõrvalosa eest edu auhinnahooajal.

Filmi režissöör on hetke üks Hollywoodi nõutumaid lavastajaid - Oscariga auhinnatud Tom Hooper, kelle käe all on valminud „Kuninga kõne“ (2010) ja „Hüljatud“ (2012).


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: Tom Hooper
Osatäitjad: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Amber Heard, Matthias Schoenaerts, Ben Whishaw


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid