Kotkas Eddie

Kotkas Eddie

Eddie the Eagle

1h 45min  |  Komöödia, Biograafia, Sport  |  Kinodes alates: 01.04.2016

"Kotkas Eddie" on tõsielul põhinev koomiline ent samas ka südamlik ja kaasahaarav lugu kõigutamatust optimismist ning vankumatust tahtest oma unistuse poole püüelda, ükskõik milliseid takistusi elu selle püüdleja teele ka ei veeretaks.

Filmi peategelaseks on Eddie Edwards, kes 1988. aasta Calgary olümpiamängudel nautis pea sama suurt populaarsust, kui samadel mängudel ülekaalukalt kolmekordseks olümpiavõitjaks pärjatud Matti Nykänen. Populaarsuse põhjused olid erinevad - üks oli maailma parim, teine aga konkurentsitult maailma halvim suusahüppaja - kuid see ei tähendanud seda, et Edwardsi tee olümpiamängudele oleks olnud kuidagimoodi võrreldav muretu jalutuskäiguga. Vastupidi - selleks tuli üles näidata tohutut meelekindlust ning põikpäiselt eirata seda, mida terve maailm oli üritanud noormehele selgeks teha kogu tema elu vältel. Tema koht ei ole olümpiamängudel!

Eddie ei olnud aga õnneks mees, kes oma lapsepõlve suurimat unistust oleks olnud nõus kergekäeliselt kõrvale heitma... Algab käänuline ja okkaline teekond Calgary suunas, mille vältel peab Eddie nii mõnelgi juhul end maast püsti ajama, kombinesooni lumest puhtaks kloppima ja tagasi suusahüppetorni suunduma. Sellel teekonnal kulub ära igasugune tugi ning pördeline hetk saabub siis, kui Eddie põrkab (vaat et sõna otseses mõttes) kokku kunagise suusahüpete imelapse Bronson Pearyga, kes hetkel tegeleb peaasjalikult ühest baarist teise hüppamisega...

Nimitegelast, Eddie "Kotkas" Edwardsit kehastab filmis "Kingsman: Salateenistus" meeldejääva läbimurde sooritanud Taron Egerton, tema treeneri rollis astub aga üles Austraalia superstaar Hugh Jackman ("X-mehed: Tulevase möödaniku päevad"). Lisaks neile teevad kaasa Tim McInnery ("Notting Hill"), Jo Hartley ("This is England") ja vanameister Christopher Walken ("Püüa kinni, kui suudad").

Lavastajaks ennekõike näitlejana tuntud Dexter Fletcher ("Hunnik pappi ja suitsev kaheraudne"), produtsendiks Matthew Vaughn ("Kingsman: Salateenistus", "Layer Cake").


Levitaja: Estonian Theatrical Distribution OÜ
Lavastaja: Dexter Fletcher
Osatäitjad: Taron Egerton, Hugh Jackman, Christopher Walken


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.