Etturi ohverdus

Etturi ohverdus

Pawn Sacrifice

1h 55min  |  Draama, Biograafia  |  Kinodes alates: 11.12.2015

Bobby Fischer tekitas malemaailma tipus esimest korda furoori 6-aastase Brooklyni imelapsena, kes kogus kuulsust suurepärase keskendumisvõime ja oskusega kõigist vastastest üle olla. Teismeeaks on malegeeniusest imelapsest saanud rahvusvaheline suurmeister, aga tema kiiret tähelendu segavad ettearvamatu käitumine ja kasvavad nõudmised, mis tekitavad konservatiivses malemaailmas probleeme.

Koos mänedžer Paul Marshalli (Michael Stuhlbarg) ja treener Bill Lombardyga (Peter Sarsgaard) mööda maailma reisides, purustab Fischer kõik maailma tippmängijad, et jõuda viimaks oma suurima vastaseni, kelleks on alistamatu Nõukogude malemaailmameister Boriss Spasski (Liev Schreiber). 1972. aastal saab püsimatu newyorklane õiguse kohtuda Vene veteraniga pikisilmi oodatud „sajandi matšil“ - 21 mängust koosneval turniiril Reykjavikis, mis võib teha lõpu 24 aastat kestnud nõukogude ülemvõimule male maailmameistrivõistlustel.

Kuid Fischeri paranoia ja süvenevad kinnismõtted vandenõuteooriatest häirivad matši ja tema ebastabiilne käitumine muudab tavaliselt külma kõhuga Spasski ebakindlaks. Kui turniir hakkab üha enam peegeldama külma sõja aegset pingelist geopoliitikat, pole isegi tema lähimad nõuandjad enam kindlad, kas Fischeri teod on seltsimatu ekstsentriku kalkuleeritud veidrused või viitavad need sellele, et ta on tõepoolest vaimselt ebastabiilne. „Etturi ohverdus“ on haarav ja paljastav portree piinatud geeniusest, kes põhjustas rahvusvahelise malehulluse ja tõmbas endale kogu maailma tähelepanu.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Edward Zwick
Osatäitjad: Peter Sarsgaard, Tobey Maguire, Liev Schreiber, Sophie Nélisse, Michael Stuhlbarg, Lily Rabe


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.