Geenius

Geenius

Genius

1h 44min  |  Draama, Biograafia  |  Kinodes alates: 08.07.2016

Geeniusevääriline sõprus. Kas naisel on selles kohta?

Kaasahaarav ja vaimustav eluloodraama "Geenius" on loodud A. Scott Bergi romaani "Max Perkins, geeniuse toimetaja" ainetel, mis ilmus 1978. aastal. Film räägib silmapaistvalt andekatest inimestest, kelle tavad, ideed ja tegevus on kaasaegsete tasemest märgatavalt üle. Ühiskond nimetab neid geeniusteks, kuid mõistab neid harva. Sageli peavad lähedased neid toetama. "Teid nimetatakse geeniuseks, taevas halasta," hoiatab toimetaja Max Perkins (Colin Firth) algajat kirjanikku Thomas Wolfe'i (Jude Law), kellest saab XX sajandi Ameerika tuntumaid romaanikirjanikke.

Thomas Wolfe tuleb New Yorgi kirjastusse Scribner paluma, et nimekas ja andekas toimetaja Max Perkins annaks välja tema raamatu. Kogu Ameerika tunneb Perkinsit sihikindla ja tööka toimetajana, kes avastab uusi andeid. Just tänu temale said tuntuks Ernest Hemingway ja Francis Scott Fitzgeraldi teosed. Wolfe'i poeetilised tekstid on otsekui laviinid, rohkem kui viie tuhande lehekülje pikkuse käsikirja kärpimine on raske ülesanne, mis on jõukohane vaid geniaalsele toimetajale. Tagasihoidliku, puritaanliku Perkinsi ja avala, väljendusrikka, jutuka imelapse Wolfe'i professionaalsest duetist saab vastandlike temperamentide koostöö ning "isa ja poja" purunematu sõprus. See aga tõukab tagaplaanile naised: Maxi abikaasa Louise'i (Laura Linney) ja nende viis tütart ning Thomase südamedaami Aline Bernsteini (Nicole Kidman). Proua Bernstein ohverdas Wolfe'i pärast perekonna, kuid tunneb, et kaotab armastatu …

Väärtfilmide austajad oskavad kahtlemata hinnata "Geeniust", milles teevad kaasa niisugused näitlejad nagu Jude Law, Nicole Kidman ja Colin Firth.


Levitaja: Garsu Pasaulio irasai
Lavastaja: Michael Grandage
Osatäitjad: Colin Firth, Jude Law, Guy Pearce, Nicole Kidman, Dominic West, Laura Linney


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.