Emme

Emme

Mommy

2h 19min  |  Draama  |  Kinodes alates: 13.02.2015

Kanada “imelapse”, vaid 25 aastase Xavier Dolani Cannes'is pärjatud viies täispikk mängufilm “Emme” on emotsionaalsest energiast ohtlikult pakatav tragikomöödia.

Peadpööritavalt lärmaka, sooja huumoriga vürtsitatud ja äärmiselt minimalistliku süžeega meistriteose kolm peategelast maadlevad igaüks oma isikliku närvivapustuse eri staadiumiga. Raskekujulist ADHD põdev ja ebastabiilset raketti meenutav teismeline Steve, tema pigem õe ja kohati ka tüdruksõbrana käituv ebakonventsionaalne ja täiesti vastutustundetu ema ning nende kompleksides vaevlev kooliõpetajast naabriproua.

Turbokiirusel keerutaval elukarusselil surmasõlmesid sooritav trio pusib siiralt ja oskamatult õilsa eesmärgi nimel tõestamaks, et emaarmastus on võimsaim kõigest ja suudab taltsutada ka kõige metsikuma teismelise.

Visuaalselt vapustav, tunnetest ülevoolav ja hingepõhjani liigutav - need ei ole Dolani filmi puhul liialdatud kirjeldused, vaid annavad üsna täpse ülevaate hinges valitsevast emotsioonide virvarrist, millega vaataja saalist lahkub. Puperdav süda on garanteeritud.

Oscari väärilised rollid teevad kõik kolm põhinäitlejat: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon ja Suzanne Clement.


Levitaja: Must Käsi MTÜ
Lavastaja: Xavier Dolan
Osatäitjad: Anne Dorval, Antoine-Olivier Pilon, Suzanne Clément


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.