Vääramatu jõud

Vääramatu jõud

Force Majeure

1h 58min  |  Komöödia, Draama  |  Kinodes alates: 12.12.2014

* Kuldgloobuse nominent - parim võõrkeelne film!

Cannes'i filmifestivalil eriauhinnaga pärjatud ning publiku ja kriitikute lemmikfilmi “Vääramatu jõud” on saatnud sensatsiooniline edu kevadest saadik.

Rootsi mängulise režissööri Ruben Östlundi paheliselt naljakas

psühhodraama räägib loo Rootsi noorest kodanlikust mudelperekonnast – kena ärimees Tomas, tema siresäärne abikaasa Ebba ja nende kaks täiuslikult blondi last.

Perekond naudib Prantsuse Alpide suusakuurortis talvepuhkust: päike sillerdab lumel, mäenõlvad pakuvad hingematvat vaadet ja elu on ilus. Ootamatu lumelaviin keerab kõik pea peale. Laviini lähenedes jooksevad turistid kahte lehte, Ebba haarab samal ajal lapsed oma embusse ja hüüab abikaasat appi. Tomas seevastu on juba haaranud oma iPhone’i ning kindad ja pagenud koos teistega jättes oma perekonna saatuse hoolde.

Kuigi looduskatastroof jääb seekord tulemata, lööb Tomase käitumine selle perekonna alustaladesse nähtavad mõrad ja õhku paiskub trobikond küsimusi. Mismoodi käitub inimene kriisisituatsioonis? Kuidas jätkata, kui armastatud abikaasa osutub argpüksiks? Kas Tomasel õnnestub taastada oma autoriteet perepeana?

Meisterlik Ruben Östlund žongleerib sujuvalt musta huumoriga vürtsitatud süžee ja kütkestavalt lüüriliste visuaalidega. Tulemuseks on psühholoogiliselt pingeline vaatemäng, mille mitmekihilisus annab endast märku veel päevi peale kinokülastust.


Levitaja: Must Käsi MTÜ
Lavastaja: Ruben Östlund
Osatäitjad: Brady Corbet, Kristofer Hivju, Lisa Loven Kongsli, Jakob Granqvist


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.