Ameerika snaiper

Ameerika snaiper

American Sniper

2h 13min  |  Märul, Biograafia  |  Kinodes alates: 20.02.2015

6 Oscari nominent! sh. parim film, parim meespeaosatäitja - Bradley Cooper, parim mugandatud stsenaarium - Jason Hall.

Režissöör Clint Eastwood toob vaatajateni filmi „Ameerika snaiper“ peaosas Bradley Cooperiga, kes kehastab Chris Kyle’i, USA sõjaväe aegade surmavaimat snaiprit. Aga ta polnud pelgalt suurepärane täpsuslaskur.

USA mereväe eriüksuslane Chris Kyle saadetakse Iraaki kindla ülesandega – kaitsta oma relvavendi. Tema uskumatu täpsus päästab lahinguväljal lugematul hulgal elusid ja kui jutud tema vägitegudest liikvele lähevad, hakatakse teda Legendiks kutsuma. Aga Kyle’i tuntus kasvab ka vaenlaste hulgas, muutes ta mässuliste peamiseks sihtmärgiks. Samal ajal peab ta kodurindel aga teistsugust võitlust – ta püüab teisest maailma otsast olla hea abikaasa ja isa.

Kuigi ohus on nii tema elu kui ka kodused suhted, käib Chris Iraagis neljal piinarikkal missioonil, olles musternäide mereväe eriüksuse SEAL põhimõttest „Kedagi ei jäeta maha“. Kuid naise Taya Ranae Kyle’i (Sienna Miller) ja laste juurde tagasi tulles mõistab Chris, et ta ei suuda hoopis sõda maha jätta.

Peaosas on Bradley Cooper, kes on Oscarile kandideerinud näitlejatöö eest filmides „Õnneteraapia“ ja „Ameerika afäär“, kuid kaasa teevad ka Sienna Miller (HBO „Tüdruk“), Jake McDorman, Luke Grimes, Navid Negahban ja Keir O’Donnell.

Oscari-võitjast filmimees Clint Eastwood („Miljoni dollari tüdruk“, „Armutu“) lavastas „Ameerika snaipri“ Jason Halli stsenaariumi järgi, mis põhineb Chris Kyle’i ja Scott McEwani kirjutatud raamatul. Elulooraamat oli tõeline menuk, püsides 18 nädalat New York Timesi menukiedetabelis, 13 neist esikohal.

Filmi produtsentideks on Eastwood, Robert Lorenz, Andrew Lazar, Bradley Cooper ja Peter Morgan. Tim Moore, Jason Hall, Sheroum Kim ja Bruce Berman on tegevprodutsendid.

Kaadritaguses tiimis lõid kaasa Oscarile kandideerinud peaoperaator Tom Stern („Vahetus“), Oscarile kandideerinud lavastuskunstnik James J. Murakami („Vahetus“) ja samuti lavastuskunstnik Charisse Cardenas, Oscari-võitjast monteerija Joel Cox („Armutu“) ja samuti monteerija Gary D. Roach ning kostüümikunstnik Deborah Hopper.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Clint Eastwood
Osatäitjad: Bradley Cooper, Sienna Miller, Jake McDorman, Sammy Sheik


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.