John Wick

John Wick

1h 41min  |  Märul, Põnevik  |  Kinodes alates: 14.11.2014

Vene mafiooso sunnib tööle naasma pensionile läinud palgamõrvari, kes maksab oma vastastele kätte kurikuulsa halastamatusega, mis tegi ta kunagi allmaailma legendiks. „John Wick“ on stiilne kättemaksulugu, mille tegevus toimub lummavas New Yorgis ja mille peaosas on World Stunt Awardsi auhinna võitja Keanu Reeves.

Pärast armastatud abikaasa surma saab John Wick (Reeves) naiselt veel viimase kingi, hagijakutsika Daisy ja kirja, milles palub mehel armastamisest mitte loobuda. Johni leinamist segab sadistlik kurjategija Iosef Tarasov, kellele jääb silma Johni 1969. aasta Boss Mustang. John keeldub autot müümast ja Iosef murrab koos oma jõuguga Johni majja sisse. Nad röövivad auto, peksavad Johni vaeseomaks ja tapavad Daisy. Endale teadmata äratasid nad allmaailma halastamatuima palgamõrvari raevu.

Johni autootsingud viivad ta New Yorgi ossa, mida turistid kunagi ei näe. See on hüperrealistlik, ülimalt kriminaalne kant, kus John oli kõige jõhkram mees. Kui John saab teada, et ta ründaja on karmi Vene maffiabossi Viggo Tarasovi (Michael Nyqvist) ainus poeg, asub ta kätte maksma. Hakkavad levima jutud kurikuulsa palgamõrvari naasmisest ja Viggo pakub ta tabamise eest helde autasu.

Kõigi poolt jahitav John muutub taas jõhkraks tapamasinaks, keda terve allilm kord kartis. Algab Johni ja Viggo vaheline sõda, milles võivad hukkuda mõlemad.

„John Wickis“ mängib peaosa Keanu Reeves („Matrixi“ triloogia, „Kiirus“), Michael Nyqvist („Võimatu missioon: Variprotokoll“, „Lohetätoveeringuga tüdruk“), Alfie Allen („Troonide mäng“, „Plastic“), Adrianne Paliciki („G.I. Joe: Kättemaks“, „Punane koidik“), Bridget Moynahan („Politsei verd“, „Kole koiott – baaris ainult tüdrukud“), Dean Winters („Päästjad“, „30 Rock“), Lance Reddick („The Guest“, „Ülisalajane“), Toby Leonard Moore („Underbelly“), Ian McShane („Kariibi mere piraadid: Võõrastel vetel“, „Deadwood“), John Leguizamo („Jääaeg“, „Moulin Rouge“, „Romeo + Juliet“) ja Willem Dafoe („A Most Wanted Man“, „Grand Budapesti hotell“).

Filmi režissöör on Chad Stahelski, stsenaariumi kirjutas Derek Kolstad. Filmi produtsendid on Basil Iwanyk, David Leitch, Eva Longoria ja Michael Witherhill.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: David Leitch, Chad Stahelski
Osatäitjad: Adrianne Palicki, Keanu Reeves, Bridget Moynahan, Willem Dafoe, Michael Nyqvist, Thomas Sadoski


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.