Ex_Machina

Ex_Machina

1h 48min  |  Draama, Ulmefilm, Romantika  |  Kinodes alates: 20.03.2015

Andeka briti kirjaniku ja stsenaristi Alex Garlandi („The Beach“, „28 Days Later“) pingest särisev ja ülistiilsest esteetikast tulvil režissööridebüüt EX_MACHINA räägib sellest, millega üksildased geeniused oma salalaborites tegeleda võivad.

Maailma suurimas internetifirmas töötav 26-aastane Caleb (Domnhall Gleeson) võidab firmasisesel konkursil võimaluse veeta nädalake oma ekstsentrilise ülemuse, maailma vägevaima tehnoloogiamoguli Nathani (Oscar Isaac) ürglooduse rüpes asuvas ultramodernses eraklas. Kohale jõudes selgub, et Caleb on valitud osalema ebatavalisse eksperimenti, kus tema roll on anda hinnang kauni robotneiu Ava (Alicia Vikander) tehisintellektile. Millised on emotsioone mõistva ja tajuva tehisolendi instinktid? Milleks ta oma baastungide järgimiseks suuteline on? Mida tähendab inimlikkus?

Domhnall Gleeson („About Time“) ja Oscar Isaac („Inside Llewyn Davis“) kehastavad kaht printsipiaalselt vastassuunalist tegelast, kellest üks tahab piire nihutada ja konflikte provotseerida ning teine on harjunud piire tõmbama ja probleeme lahendama. Filmi tõlkis Piret Nukki.


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: Alex Garland
Osatäitjad: Domhnall Gleeson, Oscar Isaac, Alicia Vikander


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.