Hobustest ja inimestest

Hobustest ja inimestest

Hross i oss

1h 21min  |  Komöödia, Draama, Romantika  |  Kinodes alates: 23.05.2014

Islandi ja Euroopa filmifännidele pigem näitlejana tuntud Benedikt Erlingssoni esimene täispikk mängufilm “Hobustest ja inimestest” on alates valmimise hetkest vaatajate südameid võitnud.

Suure hingesoojusega tehtud veidralt vürtsikas komöödia tõmbab kelmikaid paralleele inimese ja hobuse iseloomuomaduste ja käitumismustrite vahel ning karges saareõhus filigraanselt üles võetud filmis on tunda ka ohtralt romantikat.

Kentsakad sündmused hargnevad väikeses külakeses, kus kõik tunnevad kõiki ja igaühel on oma uhke suksu või lausa mitu. Nagu ühes külas ikka on häid ja halbu naabreid ja suhteid igasuguseid ning seda nii naabrite kui hobuste vahel.

„Hobustest ja inimestest” on värske, dramaatiline ja väga naljakas film, mis räägib maal elavate inimeste õnnest ja õnnetusest läbi hobuse vaatevinkli.

Lisaks PÖFFi Tridensi Läänemere- ja Põhjamaade debüütfilmide võistlusprogrammi parima filmi ja parima operaatoritöö tiitlile on teos noppinud mitmeid auhindu ka teistelt tunnustatud festivalidelt: San Sebastian, Göteborg, Tokyo, Amiens jt.


Levitaja: Must Käsi MTÜ
Lavastaja: Benedikt Erlingsson
Osatäitjad: Ingvar Eggert Sigurðsson, Helgi Björnsson, Charlotte Bøving, Sigríður María Egilsdóttir


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid