Ben-Hur

Ben-Hur

2h 3min  |  Draama, Seiklus, Ajalugu  |  Kinodes alates: 02.09.2016

Erakordselt efektsete ja vaatemänguliste action-stseenidega pikitud suurejooneline jutustus Kristuse-aegse Jeruusalemma ühe auväärseima ülikupere printsist, Juuda Ben-Hur’ist (Jack Huston), kes süüdistatuna riigireetmises, satub orjusesse. Süüdistajaks on tema palavalt armastatud kasuvend Messala (Toby Kebbell), kes teenib leiba Rooma armee ohvitserina. Kaotanud oma tiitli, perekonna toetuse ja armastatud naise Esteri (Nazanin Boniadi) piinleb Juuda viis aastat galeeriorjuses Rooma sõjalaeval kuni viimaks õnnestub tal imekombel põgeneda.

Ilderim (Morgan Freeman), vana kaval aafriklasest kaarikuajaja korjab inimvarest Juuda mererannalt üles ning võtab ta oma kaitse alla. Pärast pikki vintsutusi ja hädaohte kodumaale jõudnuna on Juuda ainsaks sooviks endiselt veritasu venna teo eest. Koos oma elutarga mentoriga saab printsist ori võimaluse astuda vastu nii oma reetlikule vennale, kui ka Juudamaad okupeerinud Rooma impeeriumile.

Ben-Hur on eepiline linalugu igikestvatest inimlikest teemadest nagu vennaarm ja perekond, elutahe ja vastuhakk agressorile, reetmine ja kättemaks, andeksand ja lunastus. Filmi aluseks on Lew Wallace’i ajatu romaan „Ben-Hur: Kristuse lugu“. Filmi on lavastanud Timur Bekmambetov (Wanted, 2008).


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: Timur Bekmambetov
Osatäitjad: Jack Huston, Pilou Asbaek, Rodrigo Santoro, Toby Kebbell, Morgan Freeman


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.