The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

1h 51min  |  Draama, Romantika, Muusika  |  Kinodes alates: 13.12.2013

2013. a Berliini filmifestivali programmi Panorama publiku auhind

2013. a. PÖFF - publiku lemmik

Euroopa Filmiauhinnad - PARIM NAISPEAOSA (Veerle Baetens)

Euroopa Parlamendi filmiauhind LUX Prize

Oscari nominatsiooon! PARIM MITTE-INGLISKEELNE FILM

NB! Flaami keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega!

Tänavuselt Berliini filmifestivalilt tuult tiibadesse saanud ning erinevatel festivalidel (sh. PÖFF) rohkelt publiku lemmiku auhindu noppinud draama THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN on ääretult kaasahaarav ja liigutav lugu, mis põimib armastuse, sõpruse ja leina ühtseks tervikuks karedate ja lihtsakoeliste bluegrass’i viisidega. Euroopa parlamendi filmiauhinna Prix Lux finalist ja Euroopa Filmiakadeemia auhind parima naispeaosa eest.

Didier on karune belglane, tulihingeline Ameerika fänn ja veel kirglikum bluegrassi austaja, kes mängib bändžot nagu vana kauboi kunagi. Elise on seksikas ja isepäine blondiin, kelle keha on kaetud tätoveeringutega. See on armastus esimesest silmapilgust ning üheöösuhtena alanud tutvusest kasvab hingesugulus. Elisest saab solist Didier´ bluegrass bändis ning naine jääb peagi lapseootele. Kui muretutest boheemlastest vanemate armastatud tütrekesel ilmneb tõsine tervisehäda, pannakse proovile nende usk ja uskumused... ja ka armastus.

Režissöör jutustab nende lugu põimides mänglevalt stseene erinevatest ajahetkedest, mille tulemusena rullub lahti siiralt liigutav lugu ja meeldejäävad karakterid poevad publiku südamesse. Elame tegeleastele kaasa nii rõõmujoovastuses kui ka sügavas kurbuses ning selle emotsionaalse teekonna saateks kõlab nakatav bluegrass muusika.

Filmi suurimaks väärtuseks on peaosatäitjad Veerle Baetens ja Johan Heldenbergh, kes loovad oma suurepärase mänguga äärmiselt ehedad karakterid. Eriti ereda jälje jätab Eliset kehastav Baetens, kelle osatäitmine on leidnud tunnustust erinevatel festivalidel (nt Tribeca) ja kes pälvis tänavu Euroopa Filmiakadeemia parima naisnäitleja preemia.


Levitaja: Marvofilm OÜ
Lavastaja: Felix Van Groeningen
Osatäitjad: Johan Heldenbergh, Veerle Baetens, Nell Cattrysse, Geert Van Rampelberg, Nils De Caster, Jeroen Perceval


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.