Võimatu missioon: Salajane rahvas
Mission: Impossible - Rogue Nation (2015)
Žanr: Märul, põnevik
Alla 12 a. mittesoovitatav Alla 12 a. mittesoovitatav
|

Washingtoni bürokraadid otsustavad, et nende nägemusel seni peamiselt kaost tekitanud IMF (Impossible Mission Force) tuleb likvideerida ning selle agendid laiali saata. Samal ajal jõuab IMF-i tippagent Ethan Hunt (Tom Cruise) aga jälile Sündikaadile – IMF-i vastandile kuritegelikus allmaailmas. Ethan ja tema tiim astuvad nüüd vastu nende seni kõige võimatumale missioonile: ise põranda all olles sõdivad nad Sündikaadi ning selle tabamatute võtmeisikutega, pannes mängu kõik, mis neil on.

Tom Cruise, kes Ethan Hunti rolli „Võimatu missiooni“ esimeses filmis 34-aastaselt igaveseks endale kinnistas, ei näita 19 aastat hiljem märkigi vanadusest, vaid võtab pööraseid märulistseene tõsisemalt ja isiklikumalt kui kunagi varem. Jah, see on Tom Cruise ise, kes tolles lennuki-stseenis Airbus A400 ukse küljes kõlgub, olles keeldunud kasutamast dublante või eriefekte. Filmi režissööri Christopher McQuarrie sõnul teeb Tom Cruise asju, millega peaaegu ükski teine näitleja maailmas nõus ei oleks.

Kaasa teevad muidugi ka filmisarja veteran Ving Rhames („Pulp Fiction“), Simon Pegg („Star Trek“), Jeremy Renner („Tasujad“) ning uustulnukatena salapärane kaunitar Rebecca Ferguson („Herakles“) ja vanameister Alec Baldwin („Kahe tule vahel“).

"Võimatu missioon: Salajane rahvas" on peadpööritavas tempos läbi mitme kontinendi tormav terava huumoriga vürtsitatud märulipõnevik, mille režissöörina tõestab taaskord oma suurepäraseid võimeid mõne aasta taguse hiti „Jack Reacher“ lavastaja Christopher McQuarrie. Produtsenditoolis istus, nagu ikka, Tom Cruise ise.

Filmi tõlkis Piret Nukki.

Kinodes alates: 31.07.2015
Filmi pikkus: 2h 11 min
Tootja: Paramount Pictures
Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA