Nümfomaan II osa

Nümfomaan II osa

Nymphomaniac: Volume 2

2h 0min  |  Draama  |  Kinodes alates: 31.01.2014

Skandaalse Lars von Trieri seksipõneviku teises peatükis jätkub end nümfomaaniks tembeldanud peategelase Joe (Charlotte Gainsbourg) seksuaalsete kogemuste lahtiharutamine. Ta jutustab oma seiklustest vanapoiss Seligmanile (Stellan Skarsgård), kes leidis Joe tänavalt poolteadvusetu ja läbipekstuna. Lugu võtab süngemad toonid ja ilmsiks tulevad Joe õnnetu saatuse põhjused.

Nümfomaanist Joe näib otsivat mingit omalaadi lunastust. Ta küll ei pruugi seda endale tunnistada, sest lihtsam on elada sisemises valus ja teadmises, et ollakse halb inimene, aga paraku ei kõla see lõpuni usutavalt. Film, milles keskne roll on Joe ja hea samariitlase (?) Seligmani omavahelisel dialoogil, viib vaataja läbi intellektuaalsete vahepalade maailma, mis laias laastus ei pruugi kellegi jaoks võõraks osutuda. Kõigil meil on omad pahed ja omad veidrad isikupärad, mida me alati ei pruugi tahta enesele tunnistada. Julgegem nende peale siis vähemalt filmi vahendusel mõtiskleda.

Läbi suurepäraste näitlejatööde ja vaimust rikaste seksuaalfantaasiate toob kurikuulsa šokeerija Lars von Trieri uusim film kinokülastaja teadvusesse iha ja vägivalla, naudingu ja petmised. On parem seda reaalsust distantsilt seirata, sest von Trier loob väga hästi ohtlikke kujundeid tänapäevasest lähedusvajadusest ja selle perverssetest mõõdetest. See on film küpsuse otsijale ning juba küpsele vaatajale. See on julge uurimus ühe inimese seksuaalajju.

NÜMFOMAAN II osas teevad kaasa Willem Dafoe, Jamie Bell, Udo Kier jt


Levitaja: Estinfilm OÜ
Lavastaja: Lars von Trier
Osatäitjad: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf, Uma Thurman, Jamie Bell, Willem Dafoe


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.