Elujanu

Elujanu

Dallas Buyers Club

1h 57min  |  Draama  |  Kinodes alates: 07.02.2014

3 OSCARI VÕITJA!

PARIM MEESPEAOSA - Matthew McConaughey

PARIM MEESKÕRVALOSA - Jared Leto

PARIM GRIMM

2 Kuldgloobuse võitja!

PARIM MEESPEAOSA (draama) - Matthew McConaughey

PARIM MEESKÕRVALOSA - Jared Leto

ELUJANU põhineb tõsielul ning jutustab loo Ron Woodroofist (Kuldgloobuse võitja Matthew McConaughey). Texasest pärit Ron on elektrik ja rodeokauboi, kes elab metsikut elu, mis pööratakse 1985. aastal pea peale kui tal diagnoositakse HIV ja arstid annavad talle 30 päeva eluaega. Kuid mees ei mõtlegi surmaotsusega leppida.

Kuna USAs on AIDSiravi alles eksperimentaalfaasis, põrutab ettevõtlik mees viimases hädas Mehhikosse, kust saab infot alternatiivravimite kohta ning hakkab neid üle piiri USAsse smugeldama, esitades sellega väljakutse ravimifirmade mõju all olevale meditsiinikogukonnale, kelle hulka kuulub ka tema murelik arst Eve Saks (Jennifer Garner).

Kuna heterost Ron ei ole geikogukonnaga seotud, saab tema ootamatuks liitlaseks AIDS-i põdev transseksuaal Rayon (Jared Leto). Nad ei saaks olla erinevamad, kuid ühises hädas ühendavad nad jõud ning asutavad "ostuühistu", mis hakkab vahendama HIV-positiivsetele ravimeid, mida kodumaal müüa ei lubata. Uuendusliku põranda-aluse ettevõtmise klientide ring aina kasvab ning Roni elu jätkub diagnoosile järgnevate aastate jooksul jätkub rinnal nagu ei iial varem.

Filmi lavastajaks on Jean-Marc Vallée ("Café de Flore"), stsenaariumi autoriteks Craig Borten ja Melisa Wallack.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Jean-Marc Vallée
Osatäitjad: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto, Dallas Roberts, Kevin Rankin


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.