Kertu

1h 37min  |  Draama, Romantika, Eesti  |  Kinodes alates: 11.10.2013

11. oktoobril jõuab kinodesse Ilmar Raagi ("Klass", "Eestlanna Pariisis") kirjutatud ja lavastatud uus mängufilm KERTU. See on väikeses külaühiskonnas aset leidev ebatavaline armastuslugu, mis portreteerib ühe perekonna ja kogukonna varjatud suhteid. Film tõstatab küsimuse inimese õigusest õnnele ja armastusele ka siis, kui temalt on võetud võimalus ise otsuseid langetada.

Pärast jaaniõhtut kaob Kertu (Ursula Ratasepp) jäljetult. Terve naise perekond satub paanikasse, sest Kertut peetakse tagasihoidliku ja kinnise loomuse tõttu ullikeseks. Pärast pikki otsinguid leitakse Kertu alkoholilembese naistemehe Villu (Mait Malmsten) kodust voodi all hirmunult värisemas. Eelarvamuste küüsis külarahvas tõukab Villu enda seast välja, süüdistades teda naise ärakasutamises. Mis toimus sellel öösel aga tegelikult? Tasapisi lahtirulluv tõde on jahmatavam, kui keegi arvata oskab.

Osades Ursula Ratasepp, Mait Malmsten, Leila Säälik, Külliki Saldre, Piret Laurimaa, Peeter Tammearu jt.

Režissöör Ilmar Raag, operaator Kristja-Jaak Nuudi, kunstnikud Jaagup Roomet ja Kristjan Suits, produtsent Riina Rildos. Tootja Amrion.


Levitaja: Amrion OÜ
Lavastaja: Ilmar Raag
Osatäitjad: Mait Malmsten, Ursula Ratasepp


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.