KINOKLASSIKA - Kääbik: Viie väe lahing

KINOKLASSIKA - Kääbik: Viie väe lahing

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2h 24min  |  Märul, Seiklus, Fantaasia  |  Kinodes alates: 17.06.2021

Esmakordselt Eestis kristallselges 4Ks ja Dolby Atmose helimixiga!

Linastub "Kääbik: Viie väe lahing" kinoversioon.

Oscariga pärjatud filmilooja Peter Jackson toob vaatajateni filmi "Kääbik: Viie väe lahing", kolmanda osa triloogiast, mis põhineb J.R.R. Tolkieni jätkuvalt populaarsel meistriteosel "Kääbik".

Filmis "Kääbik: Viie väe lahing" jõuavad eepilisse haripunkti Bilbo Paunaste, Thorin Tammiskilbi ja päkapikkude seiklused. Erebori päkapikud said tagasi oma kodumaa tohutud aarded, aga äratasid üles hirmsa lohe Smaugi, kes ähvardab nüüd Järvelinna kaitsetuid mehi, naisi ja lapsi.

Mäealuse kuningat Thorin Tammiskilpi tabab lohetõbi ning ta toob ohvriks sõpruse ja au, et leida üles legendaarne Laekakivi. Bilbo ei suuda Thorinile aru pähe panna ning peab langetama meeleheitliku ja ohtliku otsuse. Paraku ei tea ta, et neid ootavad ees veel suuremad ohud, kuna Keskmaale on tagasi tulnud iidne vaenlane. Pimeduse isand Sauron on saatnud orkide väed Üksildast Mäge ründama. Sünge vastasseis kogub hoogu ning päkapikud, haldjad ja inimesed peavad otsustama, kas võidelda koos või lasta end hävitada. Bilbo võitleb enda ja oma sõprade elu eest, kui lahingusse astuvad viis suurt väge.

"Kääbiku" triloogia tegevus toimub Keskmaal 60 aastat enne "Sõrmuste isanda" sündmusi, mille Oscari-võitjast filmilooja Peter Jackson ja ta tiim tõid kinolinadele ülipopulaarses triloogias, mille kulminatsiooniks oli Oscaritega pärjatud "Sõrmuste isand: Kuninga tagasitulek". Ian McKellen kehastab jälle võlur Gandalfit, Martin Freeman astub üles Bilbo Paunastena ning Richard Armitage mängib Thorin Tammiskilpi. Rahvusvahelisse näiteseltskonda kuuluvad veel Evangeline Lilly, Luke Evans, Lee Pace, Benedict Cumberbatch, Billy Connolly, James Nesbitt, Ken Stott, Aidan Turner, Dean O'Gorman, Graham McTavish, Stephen Fry ja Ryan Cage. Lisaks löövad kaasa Cate Blanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Mikael Persbrandt, Sylvester McCoy, Peter Hambleton, John Callen, Mark Hadlow, Jed Brophy, William Kircher, Stephen Hunter, Adam Brown, John Bell, Manu Bennett ja John Tui.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Peter Jackson
Osatäitjad: Martin Freeman, Benedict Cumberbatch, Ian McKellen, Orlando Bloom, Christopher Lee, Richard Armitage, Evangeline Lilly


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.