Patune kirg

Patune kirg

Passion

1h 40min  |  Põnevik, Müsteerium  |  Kinodes alates: 08.03.2013

Pärast viieaastast pausi naaseb suurele ekraanile veteranrežissöör Brian De Palma (Scarface, The Untouchables, Mission: Impossible) erootilise thrilleriga PATUNE KIRG (Passion), mis ärgitas tuliseid diskussioone 2012.a Veneetsia filmifestivali publiku seas.

Režissöör sai inspiratsiooni paari aasta tagusest sensuaalsest Prantsuse filmist “Crime d'amour” (“Armastuse kuritegu”, 2009), mille stsenaariumi ta oma nägemuse järgi taaslavastas. Filmi PATUNE KIRG keskmes on kaks kaasaegset naist, kes võitlevad oma koha eest halastamatus ärimaailmas. Peaosades on kaks andekat näitlejannat Rachel McAdams („Vanne”, „Sherlock Holmes”) ja Noomi Rapace („Lohetätoveeringuga tüdruk”, „Prometheus”).Rahvusvahelise firma autoriteetne juht Christine (Rachel McAdams) otsib iga hinna eest tunnustust ning võimalust raha teenimiseks. Tema töötajal Isabelle´il (Noomi Rapace) puudub enesekindlus ning ta on kergelt mõjutatav, kuid tal on palju suurepäraseid ideid. Kasutades ära Isabelle´i naiivsust, varastab Christine tema miljoni dollari idee ning esitab seda kui oma nägemust. Isabelle otsustab kätte maksta.

Selliseid intriige punuda ning mänge mängida oskavad vaid naised. Peale töösuhete seob naisi ka voodisuhe ning tänu sellele hakkavad nad teineteist manipuleerima küll võrgutades, domineerides ning alandades. Lõpuks viib see nõiaring Christine´i ja Isabelle´i finišijooneni, milleks on mõrv.

See film on läbipõimunud naiselikust kavalusest ja süütusest, ohjeldamatust kirest ja pettusest. Õrnalt sosistatud sõnad muutuvad kättemaksuplaaniks ja ohvrist saab jahimees.


Levitaja: Sonatiin
Lavastaja: Brian De Palma
Osatäitjad: Rachel McAdams, Noomi Rapace


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid