Ma nägin saatanat

Ma nägin saatanat

I Saw the Devil

2h 21min  |  Draama, Põnevik, Õudus  |  Kinodes alates: 16.11.2012

Armutult verine kättemaks.

Jäiselt põletav julmus.

Kim Jee-woon on režissöör, kes on alati katsetanud uute žanrite ja stiilidega, üllatades vaatajaid iga kord täiesti uue ning põneva filmikogemusega. Oma viimase teosega MA NÄGIN SAATANAT on Kim Jee-woon liikunud kaugele sotsiaalsetest normidest ja tervest mõistusest ning loonud kõige vägivaldsema ning keerukama kättemaksuloo, mida ekraanil jutustatud.

Kyung-chul on kui kurjuse kehastus, ohtlik psühhopaat, kes tapab naudingu saamiseks. Ta on sooritanud terve rea mõttetult julmi sarimõrvu ja vältinud edukalt politsei püüniseid. Ühel ööl saab tema ohvriks kaunis Ju-yeon, erruläinud politseijuhi tütar ja eriagent Soo-hyuni lapseootel mõrsja. Soovist armastatu eest kätte maksta otsustab Soo-hyun mõrvari ise üles otsida, iga hinnaga.

Pelgalt kurjategija leidmise ja sellega loo lõpetamise asemel esitab režissöör küsimuse: „Mis siis, kui kangelasest saab samuti kurjategija?“

MA NÄGIN SAATANAT keskendub loo tegelastele, kirjeldades detailselt kättemaksuretke, mis ulatub väljapoole terve mõistuse piire. Realistlik ja brutaalne vägivald on üks verisemaid filmiajaloos, tabades maksimaalse tugevusega otse südamesse ja meeltesse. Nagu ka teiste Kim Jee-wooni õudusfilmide, komöödiate, film noir teoste ja vesternide puhul, on see kättemaksulugu järjekordne põnev lisandus visionäärliku režissööri loomingusse.

REŽISSÖÖR: Kim Jee-woon

PRODUTSENT: Kim Hyun-woo

STSENARIST: Park Hoon-jung

OPERAATOR: Lee Mogae

MUUSIKA: Mowg

MONTAAŽ: Nam Na-young

OSATÄITJAD: Lee Byung-hun, Choi Min-sik, Chub Kook-haun, Oh Chun Ho-jin

TOOTJA: Peppermint & Company, SIZ Entertainment

KESTUS: 141 min

KEEL: korea

SUBTIITRID: eesti/vene

Filmi levitab Must Käsi


Levitaja: Must Käsi
Lavastaja: Jee-woon Kim
Osatäitjad: Byung-hun Lee
Links: Ametlik kodulehekülg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.