New Yorgi varjus
The Place Beyond the Pines (2012)
Žanr: Draama, krimi
Alla 12 a. keelatud Alla 12 a. keelatud
|

Filmiga BLUE VALENTINE tuntust kogunud režissööri Derek Cianfrance´i uus film NEW YORGI VARJUS on võimas ja liigutav draama, mis võtab vaatluse alla isade ja poegade vahelised suhted ning visandab järjekordse eheda portree meestest tänapäeva maailmas. Peaosades Oscari-nominendid Ryan Gosling ja Bradley Cooper, kõrvalrollides Eva Mendes, Rose Byrne, Ray Liotta, Ben Mendelsohn jt

Eraklik ja salapärane Luke (Ryan Gosling) on motokaskadöör, kes liigub rändtivoliga linnast linna. Läbisõidul New Yorgi lähedal asuvast linnakesest nimega Schenectady (filmi ingliskeelne pealkiri viitab linna indiaanikeelsele nimele) võtab ta ühendust kunagise kallima Rominaga (Eva Mendes) ning saab teada, et naine on vahepeal toonud ilmale tema poja. Mees otsutab seepeale rändurieluga lõpparve teha ning asub tööle mehaanikuna autoremonditöökojas, mille omanik leiab Luke´i motoannetele rakendust ohtlikus pangaröövide skeemis. On vaid aja küsimus, millal Luke seadusega pahuksisse satub.

Avery Cross (Bradley Cooper) on karjäärihimuline algaja politseinik ja värske pereisa, kellel on raskusi tasakaalu leidmisega töö- ja perekonnaelu vahel. Saatus viib ta kokku Luke´iga ning selle kohtumise tagajärjed muudavad radikaalselt mõlema mehe elu ja avaldavad mõju ka järeltulevatele põlvedele.

Kinodes alates: 26.04.2013
Filmi pikkus: 2h 20 min
Lavastaja: Derek Cianfrance
Tootja: Focus Features
Levitaja: Prior Record Group