Hitchcock

Hitchcock

1h 36min  |  Komöödia, Draama, Biograafia  |  Kinodes alates: 01.02.2013

Oscari nominent!

Parim grimm

Kuldgloobuse nominent!

Parim naispeaosa - Helen Mirren

Linalugu toob meieni filmiajaloo suurkuju Alfred Hitchcocki (Oscari laureaat Anthony Hopkins) tööd ja tegemised tema legendaarse filmi "Psycho" võtteperioodi aegu ning ühtlasi heidetakse valgust kuulsa režissööri suhetele tema ustava ent samas ka kindlameelse abikaasa Almaga (Oscari laureaat Helen Mirren).

Selleks, et tagada "Psycho" kinoekraanidele jõudmine, tuli Hitchcockil vedada lõputut vägikaigast küll filmistuudioga, tsensuuriga ning ka tema koostööpartneritega. Lavastaja pidi filmi valmimise ise rahastama, tal ei olnud võimalust kasutada tippstsenaristide abi ega ka esimese suurusjärgu staare. Film näitabki, kuidas sellel mehel õnnestus vaatamata pea ületamatuna näivatele raskustele siiski oma nägemus publikuni tuua...

Film "Hitchcock" põhineb Stephen Rebello raamatul "Alfred Hitchcock and the Making of Psycho" ning lisaks Hopkinsile ja Mirrenile teevad filmis kaasa veel Scarlett Johansson, Jessica Biel, Michael Stuhlbarg, Toni Collette, Ralph Macchio, Danny Huston, James D'Arcy, Michael Wincott ja paljud teised. Filmi lavastajaks on Sacha Gervasi, kelle lavastajadebüüdiks oli mitmete auhindadega pärjatud rokidokumentaal "Anvil: The Story of Anvil".


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: Sacha Gervasi
Links: Ametlik kodulehekülg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid