Elavad pildid

Elavad pildid

2h 15min  |  Draama, Romantika, Ajalugu, Eesti  |  Kinodes alates: 22.02.2013

NB! Eesti, vene, saksa ja inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega!

ELAVAD PILDID on Hardi Volmeri ajalooline armastusfilm, milles lööb kaasa kogu kodumaine näitlejate paremik ning mis kätkeb endas nii varajase tummfilmi groteski kui kino kuldaja melodraamat, nii eepikat kui komöödiat.

Filmi peategelane Helmi (Sandra Uusberg, Anu Lamp, Ita Ever) sünnib parun von Strandmanni majja Tallinna vanalinnas aastal 1908. Ainus, mida ta kindlalt teab, on see, et ta ema oli eesti soost teenijatüdruk. Kõik muu selgub elu käigus ning elul, mis kulgeb läbi sajandi, on Helmi jaoks mõndagi varuks.

Selles majas ta rõõmustab ja kannatab, ihaleb ja pettub. Siin kasvab ta üles koos noorhärra Erikuga ning ootab oma suure armastuse õitselepuhkemist. Sama maja allkorrusel elab kinomehaanik Julius, kes ei ole Helmi suhtes sugugi ükskõikne. Loomulikult ulatuvad majja ka ajaloo suured sündmused. Parketti tallavad nii sõdurikirsad kui härraste lakksaapad, majja mahub inimsaatusi kaugelt ja lähedalt, omi ja võõraid. Helmi kodu jõuab olla kord saksa salong, kord revolutsioonimuuseum, kord töölisklassi ühiskortergi. Vabaduse saabudes hakkavad maja ümber sebima kinnisvarasulid. Heitlikes aegades püsivad muutumatuna vaid kinosaal, mis elavaid pilte ekraanile paiskab, ning Juliuse vaikne armastus Helmi vastu.

Osades Sandra Uusberg, Priit Võigemast, Anu Lamp, Tõnu Oja, Ita Ever, Aarne Üksküla, Ain Mäeots, Hendrik Toompere juunior juunior, Marika Vaarik jt.

Režissöör Hardi Volmer, stsenaristid Peep Pedmanson ja Hardi Volmer, kunstnik Kalju Kivi, operaator Kristjan-Jaak Nuudi. Produtsent Anneli Ahven, tootja Exitfilm.

ELAVAD PILDID esilinastus 21. veebruaril 2013 Coca-Cola Plazas.


Levitaja: Exitfilm OÜ
Lavastaja: Hardi Volmer
Osatäitjad: Ita Ever, Aarne Üksküla, Anu Lamp, Tõnu Oja, Priit Võigemast, Sandra Uusberg, Ain Mäeots


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.