Ilusad olendid

Ilusad olendid

Beautiful Creatures

2h 3min  |  Draama  |  Kinodes alates: 15.02.2013

Kami Garcia ja Margaret Stohli populaarse raamatusarja esimese osa toob kinolinale Oscari-nominent Richard LaGravenese („P.S. Ma armastan sind“).

17-aastane Ethan Wate (Alden Ehrenreich) on juba mitu kuud näinud üht ja sama unenägu, kus kodusõja lahinguväljal ootab teda keegi salapärane tütarlaps. Ethan soovib meeleheitlikult tüdrukuga kokku saada, kuid teda ähvardab seletamatu oht. Tugev välgulöök tapab Ethani iga kord enne, kui ta neiuni jõuab.

Ometi eelistab Ethan kummalise unenäo ohtusid reaalsele elule Lõuna-Carolinas Gatlinis. See on väike konservatiivne linnake, mis pole jõudnud 21. sajandiga sammu pidada - seal ei muutu ega toimu kunagi midagi. Pärast ema ootamatut surma on Ethan jäänud endassetõmbunud isaga kahekesi. Ta januneb elu järele, mida saab ammutada üksnes raamatutest.

Ethani maine elu võtab teise pöörde, kui linna saabub gootiliku mõisa erakliku omaniku Macon Ravenwoodi (Jeremy Irons) kaunis ning mõistatuslik sugulane Lena Duchannes (Alice Englert). Ethan on otsekohe Lenast võlutud, kuigi paistab, et neidu saadab kõikjal häving - Lenal on lummajavõimed, mida ta ei suuda kontrollida. Linnarahvas eesotsas konservatiivse proua Lincolniga (Emma Thompson) soovib tüdrukust lahti saada. Gatlini kõiketeadev raamatukoguhoidja Amma (Viola Davis) aga kardab, et minevik võib korduda. Põhjuseks perekonnasaladused ja needus, mis Lenat 16. sünnipäeva lähenedes ähvardab. See on päev, mil temast saab kas must või valge lummaja.

Võib-olla on Lena saatuse juba otsustanud needus, mis mässib teda Ethaniga loitsude ja ohtude võrku, kust nad ei pruugi aga pääseda.

Peaosades: Alden Ehrenreich („Tetro”), Alice Englert („Ginger ja Rosa”), Oscari-võitja Jeremy Irons („Muutlik õnn”), Oscari-nominent Viola Davis („Koduabiline”), Emmy Rossum (telesarjast „Häbitu“), Thomas Mann („Projekt X”) ja Oscari-võitja Emma Thompson („Mõistus ja tunded“). Kaasa teevad: Eileen Atkins, Margo Martindale, Zoey Deutch, Tiffany Boone, Rachel Brosnahan, Kyle Gallner, Pruitt Taylor Vince ja Sam Gilroy.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Richard LaGravenese
Osatäitjad: Jeremy Irons, Emma Thompson, Viola Davis, Alden Ehrenreich


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.