Türannosaurus

Türannosaurus

Tyrannosaur

1h 31min  |  Draama  |  Kinodes alates: 02.02.2012

Josephi isiksust (Peter Mullan, kes psühhopaatia ja raevuka eneseteadlikkuse vahel pendeldades saab hakkama võimsa rolliga) valitseb jõhkrus ja raev, mis varjutab tema intelligentsi. Joseph saab peagi tuttavaks Hannah’ga (Olivia Colman, kes klapib hästi Mullani intensiivsusega ja mõjub sama lummavalt), kaltsupoe müüjaga, kes elab koos oma abikaasa Jamesiga (Eddie Marsan) “peenes” asumis. Nende vahel võrsub ootamatu sõprus, mis varsti paljastab Hannah’le oma varjatud ja vapustava külje.

Filmides “Bourne’i ultimaatum” ja “Le Donk & Scorzayzee” (linastus PÖFFil 2010) sooritatud rollidega imetlust pälvinud briti näitleja Paddy Considine’i lavastajadebüüt on lummavalt sünge käsitlus vägivallast ja allasurutud tunnetest.

Kuigi Considine’i on ilmselt mõjutatud Ken Loachi ja Alan Clarke’i loomingust, on ta suutnud hoiduda klišeedest ja teha filmi, mis on märkimisväärselt isiklik ja siiras. Me kulgeme hallide ja hüljatud hoonete maailmas (isegi kallid elamud näivad filmis varjavat kibestumist ja hirmu), mille asukaist ei või iial teada, kas nad astuvad sinuga vestlusse või annavad sulle vastu vahtimist. Siiski läbib filmi äärmiselt õrna allhoovusena leebe huumor ja soojus, mis vihjab millelegi ülemale kui meeleheide. Samuti annab film vaatamata nihilistlikule atmosfäärile (muu hulgas leidub ka peaaegu talumatult jõhkraid stseene) teatavat lootust lunastusele.

TÜRANNOSAURUS on tähelepanuväärne briti film, mis näitab, et Considine on kaamera taga niisama tugev tegija kui kaamera ees. Ta suudab ühtaegu teha kummarduse varasemaile briti filmiloojaile ja jutustada lugu endale ainuomases stiilis.

Auhinnad ja festivalid: BIFA (British Independent Film Awards): Parim Briti Indie-Film, Parim Rezhiidebüüt, Parim naisnäitleja; Sundance (Directing Award, Special Jury Award), Rotterdam, Karlovy Vary, Helsinki, Toronto, Tokyo, PÖFF 2011 Screen International kriitikute valikus.

Stsenaarium: Paddy Considine

Produtsent: Diarmid Scrimshaw

Operaator: Erik Alexander Wilson

Muusika: Chris Baldwin, Dan Baker

Montaaž: Pia Di Ciaula

Filmi pikkus: 1 tund 31 min.

Film linastub inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Kinos Sõprus 2. veebruarist 2012

Filmi levitab MTÜ Must Käsi.


Levitaja: Must Käsi MTÜ
Links: Ametlik kodulehekülg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.