Ohtlik sõit

Ohtlik sõit

Drive

1h 40min  |  Märul, Põnevik  |  Kinodes alates: 21.10.2011

Ryan Gosling kehastab meest, kelle ametiks on sõitmine. Tal ei ole nime. Ta on lihtsalt driver. Päeval sõidab ta Hollywoodi filmides kaskadöörina. Öösiti pisiröövimiste autojuhina. Salapärase mehe üksindus lõpeb, kui ta armub oma naabrisse, üksikemasse Irenesse (Carey Mulligan), kelle abikaasa istub vanglas kinni. Kui viimane sealt vabaneb, hakkab teda ahistama kamp kurjategijaid: armunud driver üritab perekonda hävingust päästa. Film noir stiilis lugu saab uued mõõtmed, kui kohtuvad Taani must huumor ja action žanri film. “Ohtlik sõit” on karm krimilugu, millesse toob romantilisi jooni driveri kangelaskuju, kes ei mahu kuigi hästi argireaalsuse piiridesse ära.

Taani läbimurde-režissöör Nicolas Winding Refn (“Pusher” triloogia, “Bronson”, “Valhalla Rising”) surub “Ohtliku sõidu” filigraanse täpsusega kiir-rajale, kus kihutavad Hollywoodi kõige tulisemad autod. Pinev kohaltvõtufilm teenis Refnile lisaks ka tänavusel Cannes’i filmifestivalil parima režissööri preemia. Seksuaalselt laetud filmi aluseks on samanimeline neo-noir romaan “Drive” (James Sallis). Erakordselt stiilse soundtracki taga on endine Red Hot Chilli Peppersi trummar Cliff Martinez.

Drive

USA 2011

Režissöör: Nicolas Winding Refn

Stsenarist: Hossein Amini (stsenaarium), James Sallis (romaan).

Operaator: Newton Thomas Sigel

Originaalmuusika: Cliff Martinez

Osades Ryan Gosling ("Rumal, pöörane armastus", "Blue Valentine"), Carey Mulligan ("Wall Street: Raha ei maga", "An Education"), Albert Brooks ("Out of Sight"), Oscar Isaac ("Robin Hood", "Sucker Punch"), Ron Perlman ("Hellboy", "Sons of Anarchy"), Bryan Cranston ("Breaking Bad"), CHristina Hendricks ("Mad Men") jt.


Levitaja: Must Käsi MTÜ
Lavastaja: Nicolas Winding Refn
Osatäitjad: Ryan Gosling, Carey Mulligan, Ron Perlman, Bryan Cranston, Christina Hendricks
Links: Ametlik kodulehekülg, Drive @ Facebook


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.