Kääbik: Ootamatu teekond

Kääbik: Ootamatu teekond

The Hobbit: An Unexpected Journey

2h 49min  |  Seiklus, Fantaasia  |  Kinodes alates: 14.12.2012

3 Oscari nominent!

Parimad eriefektid

Parim grimm

Parim kunstnikutöö

Oscariga pärjatud filmiloojal Peter Jacksonil on valmimas film „Kääbik: Ootamatu teekond“, mis on esimene film J. R. R. Tolkieni raamatul „Kääbik“ põhinevast kolmeosalisest linateosest.

Filmide tegevus toimub Keskmaal 60 aastat enne „Sõrmuste isanda“ sündmusi, mille Jacksoni tiim tõi suurele ekraanile ülipopulaarses Oscariga pärjatud triloogias.

Antud linateose näol on tegemist nimitegelase Bilbo Paunaste seiklusega, kes asub eepilisele rännakule, et päästa päkapikkude kuningriik Erebor hirmuäratava draakoni Smaugi küüsist. Võlur Gandalf ilmub ootamatult Bilbo juurde, kes liitub seejärel 13 päkapikuga, mida juhib legendaarne sõdalane Thorin Oakenshield. Teekonnal tuleb neil läbida ohtlikke alasid, mis kubisevad goblinitest, orkidest, wargidest hiigelämblikest ja nõidadest.

Kuigi eesmärk ootab neid idas ning Üksildase Mäe kõnnumaadel, siis kõigepealt tuleb neil põgeneda goblinite tunnelitest, kus Bilbo kohtab olendit, kes muudab tema elu igaveseks… See on Gollum.

Jäänud üksi koos Gollumiga maa-aluse järve kaldale, avastab pahaaimamatu Bilbo Paunaste endas kavaluse ja julguse, mis üllatab teda ennastki. Kuid lisaks saab ta enda kätte Gollumi kalli sõrmuse, mis peidab endas tohutut jõudu… See on lihtne kuldsõrmus, mis on seotud kogu Keskmaa saatusega, millest Bilbol pole aimugi.

Ian McKellen naaseb ekraanile Gandalfi rollis, nagu ta tegi seda ka „Sõrmuste isanda“ triloogias. Martin Freeman kehastab peategelast Bilbo Paunastet. „Sõrmuste isanda“ filmidest tuttavate tegelastena astuvad üles veel Cate Blanchett Galadrielina, Ian Holm vana Bilbona, Christopher Lee Sarumanina, Hugo Weaving Elrondina, Elijah Wood Frodona, Orlando Bloom Legolasena ja Andy Serkis Gollumina.

Filmi stsenaariumi panid kokku Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson ja Guillermo del Toro. Produtsentide tiimi kuulusid lisaks Jacksonile veel Carolynne Cunningham, Zane Weiner, Fran Walsh, Alan Horn, Toby Emmerich, Ken Kamins, Carolyn Blackwood, Philippa Boyens ja Eileen Moran.

„Kääbiku“ filmid võeti üles Stone Street’i stuudios Wellingtonis ning kohavaated jäädvustati Uus-Meremaal.

“Kääbik: Ootamatu teekond” linastub kinodes 14. detsembril 2012. Teine film “Kääbik: Lohekõrb” 3. detsembril 2013 ja kolmas film “Kääbik: Sinna ja tagasi” 18. juulil 2014.

    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.