Jane Eyre

Jane Eyre

1h 55min  |  Draama, Romantika  |  Kinodes alates: 18.03.2011

19. sajand. Jane Eyre (Mia Wasikowska) põgeneb ootamatult Thornfield Hallist, kus ta töötas Edward Rochesteri (Michael Fassbender) hoolealuse Adèle Varensi guvernandina. Vaimuliku St. John Riversi (Jamie Bell) pere pakub talle ulualust ja tööd koduabilisena. Riversite hoole all kosudes meenutab Jane sündmusi, mis viisid tema pagemiseni...

10-aastaselt orvuks jäänud Jane (Amelia Clarkson) elab lapsepõlvekodus Gatesheadis oma külma ja hoolimatu tädi, pr Reedi (Sally Hawkins) juures. Lowoodi vaestekooli saadetud Jane’i ootab ees jätkuvalt julm kohtlemine, ent ta saab hea hariduse ja tutvub südamliku Helen Burnsiga (Freya Parks). Kui Helen haigestub surmavasse tõppe, on Jane kaotusvalust muserdatud, ent saab juurde otsustavust enese eest seista ja teha elus õigeid valikuid.

Jane saabub Thornfieldi neiueas. Majapidajanna pr Fairfax (Judi Dench) kohtleb teda lahkelt ja südamlikult. Jane’i huvi äratab hr Rochester, kes mängib temaga mõistatusmänge, jutustab lugusid ning avaldab oma salamõtteid. Jane’i teevad rahutuks Rochesteri kummaline raskemeelsus ja majas, iseäranis aga keelatud pööningukambris, toimuvad kummalised sündmused. Ta tunneb hr Rochesteriga sügavat ja vastastikkust hingesidet, ent avastanud maja sünge saladuse, on ta sunnitud põgenema ja Riversite juurest peavarju otsima. Kui St. John Rivers teeb Jane’ile ootamatu ettepaneku, mõistab neiu, et peab Thornfieldi naasma – selleks, et kindlustada enda tulevikku ja saada üle saladusest, mis kummitab teda ning hr Rochesteri.

Režissöör Cary Joji Fukunaga (“Nimetud”) ja stsenarist Moira Buffini (“Tamara Drewe”) on “Jane Eyre’i” julges uusversioonis põiminud Charlotte Brontë ajatu klassika kaasaegselt vahetu süžeega.

Kultusliku, uusi põlvkondi lugejaid-vaatajaid inspireeriva armastusdraama peaosades astuvad üles Mia Wasikowska ("Alice imedemaal", "Lastega on kõik korras") ja Michael Fassbender ("Vääritud tõprad").


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Cary Fukunaga
Osatäitjad: Mia Wasikowska, Jamie Bell, Su Elliot, Holliday Grainger, Tamzin Merchant, Amelia Clarkson, Craig Roberts, Lizzie Hopley, Jayne Wisener, Simon McBurney
Links: Ametlik kodulehekülg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid