Printsess

Printsess

Prinsessa

1h 43min  |  Draama  |  Kinodes alates: 28.01.2011

14. Pimedate Ööde Filmifestivali parim naispeaosa - Katja Küttner!

PRINTSESS on lugu ühiskonna poolt vaimuhaigeks tunnistatud naisest, kes oma pulbitseva olemusega suudab parandada end ümbritsevaid inimesi ja oma elukeskkonda.

Filmi stsenaarium põhineb Anna Lappalaineni (1896–1988) elulool, kes veetis 50 aastat oma elust Tuusulas asuvas Kellokoski vaimuhaiglas, mida võib teatud mõttes pidadagi tema “elutööks”. Aastate jooksul võitis särav ja armastusväärne Printsess koos oma “õukonnaga” nii kaaspatsientide ja haigla personali kui ka ümberkaudse külarahva imetluse ja austuse, mille kinnituseks on Printsessile Kellokoski haigla parki püstitatud ausammas.

Peamiselt 1940. aastate lõpus ja 1950ndatel hargnev lugu annab lisaks Printsessi ja teda ümbritseva maailma vastuolulistele suhetele hea ülevaate tollastest ravimeetoditest vaimuhaiglates ja kavandavatest reformidest. Tragikomöödiat ja ajaloolist draamat segav film pakub häid rollitäitmisi Soome tähtnäitlejatelt (Krista Kosonen, Peter Franzén, Samuli Edelmann jt), jäädes kokkuvõttes kõlama helgemal noodil.

PRINTSESS on seni peamiselt dokumentaalfilme teinud Arto Haloneni esimene mängufilm, milles särava pearolli teeb Katja Kukkola-Küttner.


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: Arto Halonen
Osatäitjad: Katja Kukkola, Krista Kosonen, Samuli Edelmann, Peter Franzén, Pirkka-Pekka Petelius, Paavo Westerberg, Antti Litja, Irma Junnilainen, Paula Vesala, Joanna Haartti
Links: Ametlik kodulehekülg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid