Edu valem

Edu valem

Moneyball

2h 13min  |  Draama  |  Kinodes alates: 23.12.2011

4 KULDGLOOBUSE NOMINENT!

PARIM FILM (DRAAMA)

PARIM MEESPEAOSA - BRAD PITT

PARIM MEESKÕRVALOSA - JONAH HILL

PARIM STSENAARIUM - STEVEN ZAILLIAN JA AARON SORKIN

Tõsielul põhinev lugu pesapallimeeskonna Oakland Athletics tegevjuhi Billy Beane’i (Brad Pitt) püüdlusest leida uusi mängijaid pea olematu eelarvega.

Kunagi ise staarmängija olnud Beane mõistab, et vana süsteemi on vaja radikaalset muuta ning kasutab värbamiseks statistika süvaanalüüsi, mille teostamisel on tal abiks noor ja innukas Yale'i kõrgharidusega Peter Brand (Jonah Hill).

Kui kiretud statistliksed andmed hakkavad aga soovitama mängijaid, kes tunduvad olevat pesapalli kõrgliiga jaoks kas liialt kummalised või lihtsalt kõlbmatud, paneb see nii meeskonna peatreeneri Art Howe'i (Philip Seymour Hoffman), kui ka spordivaatlejad ning fännid kummastusest kukalt kratsima.

Tundub, et on kaks võimalust - kas Billy Beane teab midagi, mida keegi teine ei tea ning on seega geenius või on ta lihtsalt hullumeelne... Tõde asub ilmselt kusagil kahe vahel ja see piir tundub kohati olevat õhkõrn.

Film põhineb uskumatuna tunduval ent siiski tõestisündinud lool ja võtab fookusesse Oakland Athleticsi ajaloolise 2002. aasta hooaja. Osades Brad Pitt ("Vääritud tõprad"), Jonah Hill ("Superbad"), Philip Seymour Hoffman ("Võimatu missioon III"), Robin Wright ("Forrest Gump"), Spike Jonze ("Kolm kuningat") jpt. Filmi stsenaariumi autoriteks kivikõva Oscari laureaatidest tandem Steve Zaillian ("Schindleri nimekiri") ja Aaron Sorkin ("Sotsiaalvõrgustik"). Filmi lavastajaks on Oscari nominent Bennett Miller ("Capote").


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Bennett Miller
Osatäitjad: Brad Pitt
Links: Ametlik kodulehekülg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid