Sherlock Holmes: Varjude mäng

Sherlock Holmes: Varjude mäng

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2h 9min  |  Märul, Seiklus, Müsteerium  |  Kinodes alates: 30.12.2011

„Sherlock Holmes: varjude mäng" toob taas kokku võrratu ekraanipaari - Robert Downey Jr. maailmakuulsa detektiivi Sherlock Holmesi ja Jude Law tema kolleegi dr Watsoni rollis.

Sherlock Holmes on alati olnud toa kõige targem mees... kuni praeguseni. Nüüd tuleb tal rinda pista uue kuritegeliku geeniusega - professor Moriartyga (Jared Harris) - kes pole üksnes samavõrd tark kui Holmes ise, vaid lisaks ülimalt õel ja südametu, mis võib talle kuulsa detektiivi ees anda edumaa.

Austria kroonprints leitakse surnuna. Inspektor Lestrade'i (Eddie Marsan) arvates viitavad tõendid enesetapule. Sherlock Holmes seevastu järeldab, et prints langes mõrva ohvriks, kusjuures mõrv on üksnes pisuke killuke professor Moriarty kavandatud hiiglaslikus salaplaanis.

Töö ja lõbuga käsikäes avastab Holmes põrandaaluse härrasmeeste klubi, kus ta koos oma venna Mycroft Holmesi (Stephen Fry) seltsis tähistab dr Watsoni viimast õhtut vallalise mehena. Just seal kohtab Holmes Simi (Noomi Rapace), mustlannast ennustajat, kes näeb rohkem, kui välja ütleb, ja kelle tahtmatu osalus printsi mõrvas teeb temast mõrvari järgmise sihtmärgi. Holmesil õnnestub Simi elu viimasel hetkel päästa ja naine nõustub vastutahtmist Holmesi abistama.

Juurdlus võtab aga veelgi ohtlikuma pöörde, kui Holmesil, Watsonil ja Simil tuleb ette võtta reis Inglismaalt Prantsusmaale, Saksamaale ja otsaga Šveitsi välja. Kurikaval Moriarty on neist aga alatasa sammukese ees, punudes surma ja hävingu võrku, mis on osa tema lennukast plaanist. Plaanist, mis õnnestumise korral muudab ajaloo kulgu.

"Sherlock Holmes: varjude mäng" tuleb taas kord režissöör Guy Richie käe alt. „Sherlock Holmesi" järjes teevad ühtlasi kaasa produtsendid Joel Silver, Lionel Wigram, Susan Downey ja Dan Lin.

Jared Harris (teleari "Pöörased," "Benjamin Buttoni imeline elu") astub üles kurikuulsa professor Moriartyna. Oma esimese ingliskeelse rolli teeb rootsi näitlejatar Noomi Rapace, kes on pälvinud rahvusvahelist tähelepanu filmiga "Lohetätoveeringuga tüdruk". Stephen Fry ("Alice imedemaal," "Harry Potter ja tulepeeker ") kehastab Sherlocki vanemat venda Mycroft Holmesi.

Inspektor Lestrade'ina astub taas kord üles Eddie Marsan; Kelly Reillyt näeme Watsoni kihlatut Mary Morstani rollis; ja Geraldine Jamesi kehastab Holmesi majaperenaist pr Hudsonit.

"Sherlock Holmes: varjude mängu" stsenaariumi on kirjutanud Michele ja Kieran Mulroney. Romaanikangelastena tuntud Sherlock Holmesi ja dr Watsoni tegelaskujud lõi Sir Arthur Conan Doyle.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Guy Ritchie
Osatäitjad: Jude Law, Robert Downey Jr, Stephen Fry
Links: Ametlik kodulehekülg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.

Pildid