Paul
Paul (2011)
Žanr: Komöödia, ulmefilm, seiklus
Alla 12 a. keelatud Alla 12 a. keelatud
|

Viimased 60 aastat on tulnukas nimega Paul (Seth Rogen) veetnud aega ülisalajases sõjaväebaasis. Teadmata põhjustel otsustab targutav kosmoserändur ühel päeval sealt põgeneda ning kasutab selleks esimest mööduvat sõidukit. Selleks on renditud autosuvila, milles rändavad kaks ulmefilmidest, -koomiksitest ja -romaanidest läbi imbunud nohikut Graeme Willy (Simon Pegg) ja Clive Gollings (Nick Frost), kes tunnevad pärast esmasest shokist ülesaamist siirast rõõmu ootamatu kolmanda astme lähikontakti üle.

Nende kannul on föderaalagendid ja nende poolt kogemata röövitud noore naise (Kristen Wiig) fanaatiline isa. Kaks lootusetut nohikut aitavad kauget külalist, kes võib omakorda teha neist galaktika kangelased.

Simon Pegg ja Nick Frost ("Hot Fuzz", "Shaun of the Dead", kultusseriaal "Spaced") ühendavad oma jõud seikluskomöödia "Paul" peaosatäitjate ja stsenaristidena. Loo lavastas Greg Mottola ("Superbad", "Adventureland") ning selles teevad veel kaasa Jason Bateman ("Arrested Development"), Kristen Wiig ("Saturday Night Live"), Bill Hader ("Superbad"), Blythe Danner ("Väikesed Fockerid"), John Carroll Lynch ("Suletud saar"), Sigourney Weaver ("Avatar"), Jane Lynch ("40-aastane neitsi") ja Seth Rogen ("Roheline vapsik") Pauli häälena.

Kinodes alates: 22.04.2011
Filmi pikkus: 1h 44 min
Lavastaja: Greg Mottola
Tootja: Universal Pictures
Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA