Vaprake

Vaprake

Brave

1h 40min  |  Märul, Seiklus, Animatsioon, Fantaasia  |  Kinodes alates: 03.08.2012

Merida on printsess, keda ei huvita printsessiks olemisega kaasas käivad käitumistavad ja -reeglid. Söögilauaetiketi omandamisele eelistab ta luusida mööda koduseid metsi ja mägesid, kaaslaseks tema ustav ratsu Angus ning õlal vibu ja nooled. Samal ajal läheneb aga tohutu kiirusega päev, mil ligikaudsete klannide pealikud oma vanimate poegadega Meridale kosja saabuvad. Rahu klannide vahel on õrnemast õrnem ning oma rada käia ihkav Merida võib selle oma vastuhakuga kõikuma lüüa. Tema tahe ajast-arust traditsioonidele vastu hakata toob aga kuningriigi kohale tumedad ohupilved pahaaimamatult toimepandud loitsu nöol ja ühes sellega ka tõelise kaose... Kas nõidusest ja selle tagajärgedest on võimalik ka kuidagi võitu saada?

"Vaprake" on järjekordne täispikk ja tervele perele vaatamiseks-nautimiseks mõeldud linateos legendaarselt animatsioonistuudiolt Pixar, mis möödunud aastate jooksul kinkinud meile sellised unustamatud filmid nagu "Lelulugu", "Kalapoeg Nemo", "Ratatouille", "Kollide kompanii", "Üles" ja "Wall-E".

Film jõuab siinsetele kinoekraanidele hea tava kohaselt nii eesti, vene, kui ka inglise keeles.

Filmi kesksetes rollides annavad tegelaskujudele eestikeelsed hääled Hele Kõrve, ivo Eensalu, Eva Püssa, Sepo Seeman, Indrek Taalmaa, Ott Sepp, Helene Vannari ja paljud, paljud teised.

Linaloo originaalversioonis kannavad ilmekate häälte eest hoolt aga Kelly MacDonald, Billy Connolly, Emma Thompson, Kevin McKidd, Craig Ferguson, Robbie Coltrane, Julie Walters ja paljud teised.


Levitaja: Forum Cinemas AS - ESTONIA
Lavastaja: Mark Andrews, Brenda Chapman
Osatäitjad: Emma Thompson
Links: Ametlik kodulehekülg


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.