28 päeva hiljem

28 päeva hiljem

28 Days Later

1h 52min  |  Õudus  |  Kinodes alates: 11.04.2003

Londonis asuvasse uurimiskeskusesse tungivad ööpimeduses loomakaitseaktivistid kindla kavatsusega päästa valla laboris vangistuses olevad ahvid, keda on ühe sealse töötaja sõnul nakatatud “raevuga”, mis muudab loomad ülimalt vägivaldseteks ja verehimulisteks. Aktivistid hoiatussõnu kuulda ei võta ning valla pääseb metsik ja laastav viirus...

28 päeva hiljem ärkab ühes kohalikus haiglas koomast jalgrattakuller Jim (Cillian Murphy), kes leiab aga eest inimtühja haigla, tänava ja terve Londoni. Peatselt selgub noormehele karm tõde – linna valitsevad “nakatunud”, kelle hirmus teised elanikud on kabuhirmus põgenenud. Pärast seda, kui Jim on kohanud Selenat (Naomie Harris), Franki (Brendan Gleeson) ja Hannah’t (Megan Burns), kes pole veel “nakatunute” küüsi langenud, otsustatakse koos suunduda Londonist Manchesteri, sest just sealtkandist on Frank kinni püüdnud raadioteate, milles kutsutakse inimesi ühinema nakatunutega võitlemiseks loodud vastupanuliikumisega. Koos asutakse ohtudest palistatud teekonnale, kuid olukord muutub veelgi pingelisemaks pärast sihtpunkti jõudmist, kus vägesid juhatab fanaatiline major Henry West (Christopher Eccleston).

“28 PÄEVA HILJEM” on selliste kultusteostega nagu “Trainspotting” ja “Madal haud” filmigurmaane rõõmustanud lavastaja Danny Boyle’i järjekordne kaasahaarav linalugu, mida Inglise juhtivad filmikriitikud on tituleerinud viimase 30 aasta parimaks thrilleriks. Stsenaariumi autoriks on Alex Garland, kelle sulest pärineb ka menuromaan “Rand”. Osades Cillian Murphy, Naomie Harris, Brendan Gleeson (“Braveheart”) ja Christopher Eccleston (“Madal haud”, “Teised”).

NB! Alla 14-aastastele keelatud! Kindlasti ei soovita filmi nõrganärvilistele!


Levitaja: Forum Cinemas OÜ - ESTONIA
Lavastaja: Danny Boyle
Osatäitjad: Alex Palmer, Bindu De Stoppani, Jukka Hiltunen


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.