Rentslimiljonär

Rentslimiljonär

Slumdog Millionaire

2h 0min  |  Põnevusdraama  |  Kinodes alates: 13.03.2009

8 OSCARI VÕITJA, s.h. parim film, režissöör, stsenaarium jne.!

7 BAFTA AUHINNA VÕITJA, s.h. parim film, lavastaja, stsenaarium!

4 KULDGLOOBUSE VÕITJA, s.h. parim film, lavastaja, stsenaarium!

Lavastaja Danny Boyle meistriteos Rentslimiljonär on tänavune üllataja, mis on pärjatud 8 Oscari, 4 Kuldgloobuse ja 7 BAFTA auhinnaga!

Linalugu jutustab 18 aastasest Mumbai agulipoisist Jamal Malikist tema elu tähtsaimal päeval. Rambivalguses ja terve India rahva pilkude all on ta jõudnud ühe küsimuse kaugusele 20 miljoni ruupia võitmisest telemängus „Kes tahab saada miljonäriks?“. Kui aga ootamatult kõlab saate lõpusignaal, vahistab politsei nooruki pettusekahtlusega. Kuidas teab agulist pärit poiss kõiki vastuseid?

Püüdes meeleheitlikult oma süütust tõestada, jutustab Jamal elust agulis, kus tema ja ta vend üles kasvasid - nende ühistest seiklustest ja rännakutest, kokkupõrgetest kohalike kuritegelike kampadega ning Latikast, tüdrukust, keda Jamal armastas ja kelle kaotas. Iga peatükk tema elust annab õigeid vastuseid just neile küsimustele, mida mängus esitati.

Kuid õhku jääb rippuma mõistatus: mida teeb see raha suhtes silmnähtavalt ükskõikne noormees mängusaates? Tasapisi hargneb lahti jutustuse keskne küsimus: mismoodi me elu ja armastust tundma õpime.


Levitaja: ACME FILM OÜ
Lavastaja: Danny Boyle
Osatäitjad: Dev Patel


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.