Ma olen naine, ma saan hakkama

Ma olen naine, ma saan hakkama

1h 3min  |  Drama  |  Release Date: 05.10.2022

Nelja Eesti naisrežissööri lühifilmide kogumik “Ma olen naine, ma saan hakkama” linastub Viljandi Kogukonnakinos 5. oktoobril Viljandi kinos Centrum.

Värsketes lühifilmides kujutatakse tüdrukute või naiste muresid, millega neil tuleb rinda pista ja millega nad omal viisil toime tulevad. Eeva Mägi “Maakohus” annab läbi absurdiprisma ülevaate tänapäeval aktuaalsest lapse hooldusõiguse küsimusest, kus vanemad omavahelises võitluses vahendeid ei vali. Katrin Tegova “Mia ja Liki” räägib kahe õe suvistest mängudest, millesse ema-isa lahkuminek lõikab valusa haava.

Ragne Mandri Eesti 90ndatest inspireeritud põnevusfilmi “Leidsin” peategelaseks on väike Agnes, kes hiilib luba küsimata pimedasse keldrisse ja satub seal silmitsi elu pahupoolega. Kaire Russi tragikomöödia “Vanaema, saa tuttavaks!” keskmes on keskealine konservatiiv Virve, kes ei suuda taluda, et tema organiseeritud traditsioonilisele perepeole saabub samasooline paar.

Kogukonnakino on Viljandi väärtfilmihuviliste poolt algatatud ettevõtmine, mis toob vaatajateni iga esmaspäeva õhtul väärtfilme, kinoklassikat ja aeg-ajalt mahub programmi ka Erikolmapäevad dokfilmide programmiga kogu maailmast.

Väärt filmielamust toetab Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Viljandi linn ja Forum Cinemas.


Distributor: Sygistuul OÜ
Director: Katrin Tegova, Ragne Pekarev, Kaire Russ, Eeva Mägi
Cast: Mari Abel, Tambet Tuisk, Meelis Rämmeld, Miriam Mia Maimik, Liisa Lotta Vahemets, Jevgeni Moissejenko, Filipp Varik, Tiina Mälberg, Grete Konksi, Jaanika Arum


    

Schedule

No shows available in selected area on selected date.

Pictures