WILKOM
Viljandi komöödiafilmide festival 2018

2. mai - 6. mai, 2018

 

Wilkom on hea tuju festival. Selle keskmes on tugeva kunstilise tasemega komöödiafilmide programm, äärtes aga erinevad teised lisategevused nagu püstijalakomöödia kava ja muu teemakohane. Kõik ainult ühel eesmärgil: tekitada inimestele hea tuju ja võib-olla panna ehk mõtlema ka selle üle, mis meid üldse naerma ajab ja miks.

Tänapäeva filmifestivalide liikumapanevaks jõuks on tihti päevakajalisus – filmid peaksid tekitama debatti või diskussiooni ühiskondlikel põletavatel teemadel. Loomulikult on ka huumor alati väga aktuaalne teema ja tundub järjest päevakohasem arutada, mille üle üldse naerda või nalja teha tohib. Wilkom provokatsiooni peale välja ei lähe aga ei põrka vajadusel ka vaidlusest eemale. Asja ei tohiks debati käigus liiga tõsiselt võtta, aga naljategemise abil võib siit kooruda ka päris põhjapanevaid tõdemusi. 

Tavapilet 7 €
Sooduspilet (pensionär, tudeng, õpilane) 6 €

Ostes Viljandi kino Centrumi piletikassast rohkem kui 5 piletit festivalile kehtib piletile soodushind 5 €.

 

HÕIM
La tribu

2. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 19.00

6. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 21.00

Firmajuht Fideli elus on rasked ajad. Ta vallandab hulga töötajaid ja jääb, khm, ebasündsas poosis vahele, muutudes kogu Hispaania naerualuseks. Kui teda tabab ootamatu mälukaotus, viib saatus ta kokku oma emaga, kes ta imikuna ära andis. Fidel leiab uue hingamise tantsukoolis „Hõim“, kus käib ka tema ema. Kõlab segaselt? Jah, igas mõttes!

„Hõim“ on hoogne ja lustakas Hispaania komöödia, kus on palju sündmusi ka palju emotsioone. Hea tuju garanteeritud. 

Režissöör: Fernando Colomo

Hispaania
2018
90 min

 

SURNUD SEAD
Dead Pigs

3. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 19.00

Rida peategelasi üritavad kaasaegses Hiinas karjääri teha ja elus edasi jõuda, tihti vahendeid valimata. Kui Shanghaid tabab seakatk ja farmerid viskavad surnud sead jõkke, saavad sündmused uue hoo ja igal tegelasel – seafarmeril, juuksurisalongi omanikul, arhitektil, rikkuri tütrel ja kelneril – tuleb välja mõelda, millisteks valikuteks nad valmis on, kui nende elud omavahel põimuma hakkavad. 

„Surnud sead“ on tänavuse Wilkomi žanrilt kõige keerulisem film, mis segab kaasaegse Hiina filmikunsti moe järgi kokku komöödia, draama, sotsiaalkriitika ja isegi muusikali. Seda kohati karmidest teemadest ootamatult helgelt rääkivat filmi auhinnati ka tänavusel Sundance’i filmifestivalil USAs. 

Režissöör: Cathy Yan

Hiina-USA
2018
130 min

 

KUIDAS KÜÜSLAUGU-VITKA VIIS POLDI-LJOHHA HOOLDEKODUSSE
Как Витька Чеснок вёз Лёху Штыря в дом инвалидов

3. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 17.00

6. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 15.00

Viktor on suvaline huligaan, kes raiskab oma elu platnoi-diskodel ja baarides. Äkki saab ta teada, et võõraks jäänud retsidivistist isal on korter. Korteri endale saamise lootuses hakkab Viktor viima isa hooldekodusse, aga lihtsast missioonist saab tõeline odüsseia läbi kaasaegse Venemaa. Venemaal on kõik karmim kui mujal, ja seda on ka selle filmi naljad. 

„Küüslaugu-Vitka“ huumor on mustem kui öö. Film võitis eelmisel aastal Ida-Euroopa võistlusprogrammi East of the West Karlovy Vary filmifestivalil. 

Režissöör: Aleksander Hant

Venemaa
2017
90 min

 

ROKENROLL
Rock n’ Roll

4. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 21.00

Kui noor näitlejanna ütleb 40sele Guillaume’le filmivõttel, et too pole enam „rokenroll“, tabab meest tõeline keskeakriis ja ta hakkab iga hinna eest tõestama, et on veel endiselt nooruslik seksisümbol, kes elab ohtlikku elu. See uus roll osutub kogenud näitlejale aga tema senises elus kõige raskemaks. 

„Rokenroll“ on lahe topeltmäng, sest näitlejad mängivad iseendid – Guillaume Canet, Marion Cotillard, Ben Foster ja paljud teised. Film räägib sellest, kuidas keskeaga toime tulla ja leppida, ning näitab väga karikatuurselt keha ja imidžiga seotud kinnismõtteid, mis inimestel on. 

Režissöör: Guillaume Canet

Prantsusmaa
2017
123 min

 

RON GOOSSENS, RÄMPSFILMIDE KASKADÖÖR

Ron Goossens, Low Budget Stuntman

4. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 19.00

5. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 15.00

Ron Goossens on kaskadöör ja alkohoolik. Kui temast saab üleöö Youtube’i-staar, esitab naine talle ultimaatumi: Ronil tuleb meelitada voodisse Hollandi kõige tuntum näitlejanna või naine jätab ta maha.

„Ron Goossens“ sai Hollandis nn Kuldfilmi auhinna, müües enam kui 100 000 piletit. 

Režissöörid: Steffen Haars, Flip Van Der Kuil

Holland
2017
83 min

 

MIGRENDID
Die Migrantigen

4. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 17.00

5. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 13.00

Kaks rahahädas töötut sõpra näitleja Benny ja reklaamimees Marko hakkavad ühe TV-doki jaoks teesklema, et on kriminaalse taustaga migrandid Omar ja Tito. Õige pea on valede võrk neil üle pea kasvanud ja piinlikud ning naljakad olukorrad ei lase end kaua oodata. Siis otsustavad mehed palgata endale konsultandi... 

„Migrendid“ on poliitiliselt üsna ebakorrektne film pagulasteemaga kaasnevatest klišeedest, sallivusest ja sallimatusest ja „tõelistest“ pagulastest, mis need iganes ka poleks.  

Režissöör: Arman T. Riahi

Austria
2017
98 min

 

AUVÄÄRT KODANIK
El ciudadano ilustre

5. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 21.00

Nobeli kirjanduspreemia laureaat Daniel Mantovani otsustab vastu võtta kutse oma väikesesse kodulinna võtma vastu autasu. Pärast 40aastast eemalolekut kohtub ta taas paljude vanade tuttavatega ning tema edukus tekitab inimestes kõikvõimalikke erinevaid reaktsioone. 

„Auväärt kodanik“ on sürrealistlikult tragikoomiline reis peategelase minevikku, kasvavalt absurdsete olukordadega. Peaosatäitja Oscar Martínez võitis parima näitleja preemia Veneetsia filmifestivalil. 

Režissöörid: Gastón Duprat ja Mariano Cohn

Argentiina
2016
118 min

 

MOONIKA SIIMETSA LÜHIFILMID

5. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 17.00

Moonika Siimetsa täispikk filmidebüüt „Seltsimees laps“ kogub jõudsasti vaatajaid, seades esimese EV100 programmi filmina maha väärika maamärgi. Wilkom toob selleks puhuks ekraanile Siimetsa varased lühifilmid, kus on huumor alati väga oluline. Kohal on ka autor. 

„Viimane Romeo“
„Moekoer“
„Salme saladus“

 

ÖÖ, MIL MU EMA TAPPIS MU ISA
La noche que mi madre mató a mi padre

5. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 19.00

6. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 13.00

Neurootiline stsenarist Angél ja tema näitlejannast naine Isabel kutsuvad enda poole õhtusöögile külla nimeka Argentiina näitleja Diego, et arutada uut filmiprojekti. Külalisi tuleb aga veelgi ja kuna kõik ei saa omavahel kõige paremini läbi, väljuvad sündmused varsti täiesti kontrolli alt. 

„Öö, mil mul ema tappis mu isa“ on kammerlik must jantkomöödia – mõrvamüsteerium  mõnusa hispaania huumoriga. 

Režissöör: Inés París

Hispaania
2016
94 min

 

KAKS LOTOPILETIT
Doua lozuri

6. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 19.00

Kolm väikelinna lõngust on hirmsas rahahädas ja otsustavad viimase asjana klappida lotopileti. Pilet osutubki peavõiduks, aga kuhu see sekelduste käigus jäi? Meeleheitel mehed asuvad pileti leidmise retkele, aga jumalad ja saatus veeretavad nende teele kõikvõimalikke takistusi. 

„Kaks lotopiletit“ on koomiline Rumeenia road movie sarade autode, jaburate kohtumiste ja tugeva Ida-Euroopa vaibiga. Loomulikult pole puudu ka diilerid ja lollid politseinikud.  

Režissöör: Paul Negoescu

Rumeenia
2016
86 min

 

DŽUNGLISEADUS
La loi de la jungle

6. mai, 2018

Centrum - Saal 1 - kell 17.00

Standardiministeeriumi praktikant Marc saadetakse välislähetusse Prantsuse Guajaanasse, et selgitada välja, kuidas kulgeb suusakeskuse Guyaneige rajamine keset vihmametsa. 

„Džunglikuningas“ on gaas-põhjas-palagan, mille huumor meenutab kohati Pierre Richardi – palju kehakoomikat ja absurdseid olukordi. Totter film ja kiire tempo 1980ndate prantsuse stiilis.  

Režissöör Antonin Peretjatko

Prantsusmaa
2016
99 min


EESTI TUMMFILMID

4. mai, 2018 - Viljandi Pärimusmuusika Ait, kell 19.00 - Piletid leiad SIIT!

Eesti vabariigi 100. juubeli puhul on sobiv meelde tuletada, et Eesti komöödia on vanem kui Eesti riik! Tegelikult on ju peaaegu kõik meie filmikunsti alguaegadest säilinud filmid komöödiad või komöödiaelementidega. Sellepärast tulevadki Wilkomi erilinastusel seekord näitamisele vanad pärlid nagu „Laenatud naene“, „Karujaht Pärnumaal“, „Vigsed pruudid“ (säilinud stseen), ja „Kutsu-Juku seiklusi“. Filme saadab laiv-muusika ja oma kommentaaridega vürtsitab linastust filmide vahepeal härra Hardi Volmer, kellel on ka omal kaasas üks temaatiline üllatus.