Sind ootab Forum Cinemas Kinoklassika!
 

Naudi nüüd filmiklassika pärleid Sinu kinos Coca-Cola Plaza

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevate filmide hulgas on nii suurte filmistaaride varajasi rollisooritusi kui ka meie seast juba lahkunud legendide kultusfilme. Kinoklassika pakub ainulaadset võimalust näha filmiajaloo pärleid suurel ekraanil. See on elamus kõigile, kes ei ole oma lemmikuid kinosaalis näinud ja ka neile, kes teevad nendega esimest korda tutvust.

Näitame igal kuul ühte filmiajaloos olulisel kohal seisvat filmi: detsembris jälitame replikante meistriteoses "Blade Runner" ning jaanuaris jätkame aga David Fincheri aegumatu kultusfilmiga "Kaklusklubi".

Juba toimunud linastused:

2016. aasta augustis alustasime Kinoklassika sündmustesarja Tom Cruise`i legendaarse „Tippkutiga“, septembris jätkasime Danny Boyle`i tuntuima filmiga "Trainspotting". Oktoobris läksime edasi David Bowie kultusliku „Labürindiga“  ja novembris tegime taas tutvust Martin Scorsese „Taksojuhiga“. Detsembris liikusime uljalt edasi vanameister Sylvester Stallone’i läbimurderolliga filmis „Rocky“ ning 2017. aasta jaanuaris jätkasime Francis Ford Coppola tippsaavutusega „Ristiisa“. Veebruaris tõime suurele ekraanile Steven Spielbergi legendaarse õudusfilmi Lõuad“. Märtsis laulsime ja tantsisime lõbusa muusikaliga "Lauldes vihmas". Aprillis nautisime õudusklassikat "Hiilgus" ja tähistasime ülemaailmset Tulnukapäeva õudussaaga esimese osaga, "Tulnukas". Mais jätkasime aga maailmakuulsa maffiatriloogia teise osaga "Ristiisa II osa". Juunis kohtusime taas Steven Spielbergiga, et üheskoos nautida ulmefilmi "E.T. - sõber kaugelt". Juulis suundusime aga  taas Stanley Kubricku radadele unikaalse sõjafilmiga "Full Metal Jacket". Augustis mässasime aga üheskoos bandiitidega krimifilmis "Bonnie ja Clyde". Septembris viisime lõpuni "Ristiisa" triloogia, tuues kinolinale Francis Ford Coppola maffiatriloogia võimsa lõpupaugu "Ristiisa III osa". Oktoobris elasime aga kaasa Mel Gibsoni meistriteosele "Kartmatu". Novembris kostitas Steven Spielberg ulmesõpru suurejoonelise ulmefilmiga "Kolmanda astme lähikontakt". Detsembris seiklesime aga tõelise visa hinge John McClane`iga filmis "Visa hing". Jaanuaris kostitasime filmisõpru taas legendaarse Al Pacino maffiafilmiga "Arminägu". Veebruaris tähistasime aga Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva filmiga "Nimed marmortahvlil". Märtsis nautisime James Cameroni maailmakuulsat katastroofilmi "Titanic3D-versiooni. Aprillis suundusime aga kohtusaali üheskoos Sidney Lumet`klassikalise filmiga "12 vihast meest". Maikuus sõitsime üheskoos Johnny Deppiga hullumeelsele reisile filmis "Ratastel Las Vegasesse". Juunis laulsime ja tantsisime Meryl Streepi hittfilmiga "Mamma Mia!". Juulikuus viis Steven Spielberg meid II maailmasõja radadele oma meistriteosega "Reamees Ryani päästmine", augustis nautisime Alfred Hitchcocki kultuslikku psühholoogilist thrillerit "Vertigo" ning eptembris naerutas meid Joel ja Etan Coeni kultuskomöödia "Suur Lebowski" ning oktoobris ajas kananaha ihule Saim Raimi "Kurjad surnud". Novembris nautisime aga Michael Bay märulikomöödiat "Pahad poisid".

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

BLADE RUNNER

12. detsember

Coca-Cola Plaza - Saal 4 LUXE - kell 17:30

Kolmapäeval, 5. detsembril kell 19.00 olete oodatud Sir Ridley Scotti 1982. aasta meistriteose "Blade Runner" esilinastusele Coca-Cola Plaza SCAPE saalis.

Linastuv filmiversioon on 2007. aastal välja antud The Final Cut, mis tuleb esilinastusel näitamisele kristallselges 4K resolutsioonis.

Kultusliku ulmefilmi "Blade Runner" peaosas särab verinoor Harrison Ford. See on lugu kaugest tulevikust, kus uurija Rick Deckard (Harrison Ford) peab leidma neli replikanti. Nad on tehislikult loodud inimesed, kes põgenesid maavälisest kolooniast, et tulla Maale oma loojat otsima. 

"Blade Runner" tuleb Coca-Cola Plazas näitamisele kõigil detsembri kolmapäevadel.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

KAKLUSKLUBI

Jaanuar

2. jaanuaril olete oodatud David Fincheri 1999. aasta kultusfilmi "Kaklusklubi" esilinastusele. 

David Fincheri psühholoogilise põneviku peaosas on Edward Norton. Ta kehastab ontlikku meest, kes unetusega võideldes kohtub salapärase seebivalmistaja Tyler Durdeniga (Brad Pitt). Üheskoos luuakse kaklusklubi, mis hakkab kulutulena üle riigi levima. Peagi selgub, et kaklusklubi varjus on tegutsemas hoopiski tumedamad jõud. 

"Kaklusklubi" tuleb Coca-Cola Plazas näitamisele kõigil jaanuari kolmapäevadel.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

 

JUBA TOIMUNUD (eritellimusel saab siiski taas kinokavasse tuua):

TIPPKUTT

Kinoklassika avapauguna linastus 17. augustil varalahkunud kultusrezissöör Tony Scotti 1986. aasta põnevusfilm „Tippkutt“ (Top Gun), peaosades verinoored Tom Cruise ja Val Kilmer. Hetkel käivad jutud ka järjest, kus võimalusel osaleks ka viimastel aastatel väga tihedalt kinoekraane väisav Tom Cruise. 

TRAINSPOTTING

7. septembril tuli näitamisele briti rezissöör Danny Boyle`i vahest kõige tuntum film „Trainspotting“. Peaosades Ewan McGregor, Robert Carlyle, Jonny Lee Miller ja Peter Mullan. Danny Boyle valmistab hittfilmile ka hetkel järge, mis peaks kinopublikuni jõudma juba 2017. aasta jooksul. 1996. aastal linastunud „Trainspotting“ on Briti Filmi Instituudi poolt kuulutatud ka üheks parimaks briti filmiks.

LABÜRINT

5. oktoobril sai kogeda meie seast juba lahkunud kultuuriikoonide David Bowie ja nukufilmide rezissööri Jim Hensoni 1986. aasta kultusfilmi „Labürint“ (Labyrinth), kus lisaks Bowiele astub üles ka verinoor Jennifer Connelly. „Star Warsi“ isa George Lucase produtseeritud fantaasiafilm tähistab ühtlasi ka 30. sünnipäeva.

TAKSOJUHT

2. novembril jõudis meie ekraanidele erakordne Robert De Niro režissöör Martin Scorsese maailmakuulsas karmis põnevikus „Taksojuht“ (Taxi Driver), kus peaosas ka noor Jodie Foster. 1976. aastal linastunud „Taksojuht“ on kuulutatud filmiajaloo üheks kõige paremaks ja olulisemaks filmiks.

ROCKY

7. detsembril pakkusime võimalust näha vanameister Sylvester Stallone`i läbimurderolli maailma parimaks spordifilmiks tituleeritud draamas „Rocky“.  1976. aastal ilmavalgust näinud filmil on nüüdseks loodud kuus järjefilmi, millest seni viimane linastus 2015. aastal.

RISTIISA

Kinoklassika sündmuste sarja kõige kõrgemalt hinnatuma filmina näitasime jaanuaris Francis Ford Coppola maailmakuulsat draamat „Ristiisa“ (The Godfather), kus peaosades Marlon Brando, Al Pacino, James Caan ja Robert Duvall. 1972. aasta krimidraamale ilmus ka kaks järge, „Ristiisa II“ (1974) ja „Ristiisa III“ (1990), mis käesoleval aastal ka linastumisele tulevad. 

LÕUAD

Alates 1. veebruarist jõudis kinolinale Steven Spielbergi 1975. aastal valminud filmiklassika pärl ja kolme Oscari võitja "Lõuad" ("Jaws"). Martin Brody (Roy Scheider) on uus politseiülem Amitys, puhkusesaarel Uus-Inglismaa kandis. Ühel hommikul leitakse rannalt tüdruku surnukeha. Ekspertiis näitab, et tegemist võib olla hairünnakuga. Peale uusi rünnakuid otsustab Brody koos kahe sõbraga ujuv elukas ülesse otsida ja see tappa.

LAULDES VIHMAS

Märtsi kinoklassikaks oli legendaarne "Lauldes vihmas". Don Lockwood (Gene Kelly) ja Lina Lamont (Jean Hagen) on tummfilmiajastu kuulsaim paarike nii kinolinal kui ka eraelus, kui uskuda kollast meediat. Nende edu võiks igavesti kesta kui poleks hoogsalt pealetungivaid helifilme. 

Kui filmikompanii kiiremas korras heliga filmi tootmise käima lükkab, muutub olukord hoopis keeruliseks, sest ilmsiks tuleb nii Lina kohutav hääl kui ka Doni armumine oma kaasnäitleja Kathysse (Debbie Reynolds), kes on palgatud Lina kohutavat häält dubleerima. 

HIILGUS

Näitamisele tuli 25 minutit pikem USA filmiversioon, mida on Euroopa kinodes haruharva näidatud.

Kui sa kujutleksid kõige õõvastavamat luupainajat, siis mis see oleks? Kas see on kohutav tulnukas? Tappev haigus? Stanley Kubricku meistriteoses on kõige õudsamaks terroriks hoopis hirm, et keegi sinu oma perekonnast võiks soovida sind tappa. 

"Hiilgus" põhineb õuduskirjaniku Stephen Kingi romaanil, kus kirjanik Jack Torrance (Jack Nicholson) läheb majavalvuriks üksikusse mägihotelli, et uue romaani jaoks materjali koguda. Ta võtab kaasa oma naise (Shelley Duvall) ja poja Danny (Danny Lloyd). Jack ei ole selles hotellis kunagi varem käinud, kuid teda kimbutab pidevalt tunne, et kogu hiiglaslik maja oleks talle justkui väga tuttav. Vastus peitub hämara ja vaenuliku minevikuga hotellis, mis peidab endas kohutavaid saladusi.

KINOKLASSIKA ERI: TULNUKAS

26. aprill oli ülemaailmne Tulnukapäev ehk Alien Day!

Kui sind jääb vaevama, miks toimub Tulnukapäev just nimelt 26. aprillil ja mitte mõnel muul kuupäeval. Aga palun, siit tuleb selgitus: 

Kuupäeva inspiratsioon tuleneb tähtede ja numbrite kombinatsioonist "LV-426", sest just sellist nime kandis kuu, mille pinnal kohtasid transpordilaev "Nostromo" meeskonnaliikmed hukatuslikku Xenomorfi.

RISTIISA II OSA

"Ristiisa" teine osa jutustab noore Vito Corleone (Robert De Niro) karjääri algusaegadest. Vito kasvas üles 20. sajandi alguses Sitsiilias ja läks lõpuks New Yorki. Samuti on see ka lugu Vito pojast Michaelist (Al Pacino), kes juhib 1950ndatel perekonna äri, üritades oma haaret laiendada ka Las Vegases ja Kuubas.

E.T. - SÕBER KAUGELT

Kaugelt planeedilt pärit sõbralik tulnukas E.T. kohtub 10-aastase Elliottiga (Henry Thomas). Elliott ja tema perekond hoolitsevad tulnuka eest ja püüavad tema olemasolu iga hinna eest saladuses hoida. E.T. suurimaks sooviks on taas koju pääseda. Lapsed tahavad tulnukat aidata, kuid kui E.T.-st saavad teada ka teised inimesed, muutub olukord aina ohtlikumaks. 

1982. aasta “E.T. – sõber kaugelt” on meisterlavastaja Steven Spielbergi sõnul tema filmidest kõige isiklikum. Peaosades tolleaegsed lapstähed Henry Thomas (“Sügislegendid”) ja Drew Barrymore (“Charlie inglid”), lisaks neile teevad kaasa Peter Coyote (“Erin Brockovich”), Dee Wallace Stone (“10”), Erika Eleniak (“Baywatch”) jt. 

See heatahtlik muinasjutt võitis 4 Oscarit ning parima filmi Kuldgloobuse, rääkimata esikohast kõigi aegade edukaimate filmide edetabeli tipus, kus püsis enam kui 10 aastat. Nagu Spielbergi filmidel ikka, on muusika autoriks 5-kordne Oscari-võitja John Williams ("Tähtede sõja" ja "Harry Potteri filmid").

FULL METAL JACKET

"Full Metal Jacket" on Stanley Kubricku hiilgav nägemus Vietnami sõjast ja ebainimlikest meetoditest, kuidas inimesi treenitakse tapjateks.

Joker (Matthew Modine), Animal Mother (Adam Baldwin), Gorner (Vincent D'Onofrio), Eightball (Dorian Harewood), Cowboy (Arliss Howard) ja teised surutakse põrgulikku treeninglaagrisse, mida juhib karm D.I (R. Lee Ermey), kelle meelest on kõik värvatud ei midagi muud kui ussikesed ja närused koerad.

Sõda on metsik, lugu kompromissitu ja dialoog tulvil musta huumorit. "Full Metal Jacket" on tõeline meistriteos.

BONNIE JA CLYDE

Elust tüdinenud Bonnie (Faye Dunaway) ja vanglast vabanenud Clyde (Beatty) moodustavad üheskoos kuritegeliku paari, asudes oskuslikult panku röövima ja politsenike üle kavaldama. Peagi saavad nad kurikuulsaks üle kogu riigi ning politsei ei peatu millegi ees, et bandiite tabada. 

Kahe Oscariga pärjatud krimipõnevik "Bonnie ja Clyde" särab eelkõige tänu suurepärastele näitlejatele Warren Beatty ja Faye Dunaway ning Michael J. Pollard, Gene Hackman ja Estelle Parsons. Režissöör Arthur Penni film on karmikoeline, kuid mitte kordagi liiga õiel või julm. Film suudab ikka ja jälle üllatada. Seda ennekõike tänu suurepärasele operaatoritööle. "Bonnie ja Clyde" ei ole kaugeltki mitte tavapärane gängsterifilm, see on midagi palju enamat.

RISTIISA III OSA

Francis Ford Coppola maffiatriloogia kolmandas ja viimases osas astub Al Pacino taas võimsa kriminaalse perekonnajuhi Michael Corleone rolli. 

60ndates aastates Michaelit kannustab kaks eesmärki: vabastada oma perekond kuritegelikust ärist ja leida endale sobilik järglane. Parimaks mantlipärijaks on keevaline Vincent (Andy Garcia), kuid just tema võib olla säde, mis sütitab taaskord põrguliku vägivallalaine.

KARTMATU

13. sajandi Šotimaa. William Wallace (Mel Gibson) naaseb kodumaale pärast seda, kui ta on kodust mitu aastat eemal olnud. Šotimaa kuningas on äsja surnud. Pärijat tal ei olnud ja tänu sellele on võimu haaranud Inglismaa kuningas. Wallace`ist saab vastu tahtmist kartmatu liider, et üheskoos tagasi lüüa Inglismaa väed, mis püüavad šotlaste kodumaad anastada. 

"Kartmatu" on Mel Gibsoni lavastatud ja produtseeritud viis Oscarit võitnud ajalooline seiklusfilm, mis kombineerib oskuslikult põnevust, intriigi ja romantikat, et jutustada lugu legendaarsest šoti rüütlist Sir William Wallace`ist ja tema elu armastusest, mis veenas teda oma kodumaad vabadust kaitsma. 

KOLMANDA ASTME LÄHIKONTAKT

Kui elektrik Roy Beary (Richard Dreyfuss) uurib seletamatuid elektrikatkestusi, satub ta üksildasel teel kokku UFO-ga. Sellest hetkest alates asub Roy UFO nähtusi uurima, olles veendunud, et tulnukad püüavad mehele erilist sõnumit edastada. Samal ajal uurivad ka teadlased ja sõjavägi üheskoos UFO-dega kokku puutunud ellujäänutega võimalusi, kuidas maaväliste olenditega kontakti astuda. 

Näitamisele tuli 1997. aasta režissööri versioon ehk Director`s Cut. 

VISA HING

New Yorki politseinik John McClane (Bruce Willis) saabub jõululaupäeval Los Angelesse, et leida lepitust oma võõraks jäänud abikaasa Hollyga. 

Viibides naise töökohas Nakatomi Plaza pilvelõhkujas toimuval jõulupeo käigus avastab John, et grupp hambuni relvastatud terroriste eesotsas karismaatilise Hans Gruberiga (Alan Rickman) tungivad hoonesse ja võtavad kõik, kaasaarvatud Johni naise, pantvangi. Nad ähvardavad inimesed hukata, kui nende nõudmisi ei täideta. 

John on ainuke, kellel õnnestub nende küüsist pääseda. Nüüd peab üks mees rakendama oma nutikust ja väheseid resursse, et terroristide plaanid peatada enne kui on hilja.

ARMINÄGU

Tony Montana (Al Pacino) lahkub Kuubalt lootuses leida Ameerika Ühendriikides uue ja parema elu. Peagi leiabki ta end Miami narkoärika Frank Lopezi ridadest, tõustes karjääriredelil kiirelt ja armutult. Tony saabumine Miamisse toob kaasa vägivallalaine, mida seni pole veel nähtud. Tony on kärsitu ja ahne ning õige pea jõuabki ta narkoäri tippu, hävitades vaenlasi armutu visadusega. Tippu jõudes tuleb aga oma impeeriumit kaitsta iga hinnaga, sest kõik tahavad sellest osa saada. 

NIMED MARMORTAHVLIL

Veebruaril tähistame Sinu kinodes Coca-Cola Plaza, Ekraan ja Centrum Eesti Vabariigi sünnipäevakuud Eesti filmiklassikaga "Nimed marmortahvlil".

Selleks, et filmi aastal 2018 näidata saaksime, võttis filmilooja Taska Film ette ja valmistas meile uue kaasaegse kinokoopia.

Aasta 1918. Euroopa kaardile on sündinud uus riik – Eesti Vabariik. Filmi keskmes on tavalised koolipoisid, kes ei pidanud paljuks minna oma riigi iseseisvuse eest võitlema. Neil tuleb lüüa raskeid lahinguid. Kas saadakse tasuks armastus, isamaa või jäävad neist mälestuseks nimed marmortahvlil?

TITANIC 3D

20 aastat on möödas päevast, mil Eestis esilinastus üks kõigi aegade suurim film. Kassahiti peaosades säravad noored staarid Leonardo DiCaprio ja Kate Winslet ning lavastajaks on üks ja ainus, maailma edukaim režissöör James Cameron. 11 Oscarit võitnud meistriteos jõuab kinoekraanidele digitaalselt täiustatuna ja 3D-formaadis.

10. aprillil 1912. aastal alustab Inglismaalt oma esimest reisi luksusaurik “Titanic”, mida nimetati “unistuste laevaks”. Teiste reisijate seas on Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet), 17-aastane kõrgemasse seltskonda kuuluv ameeriklanna, keda lämmatavad ümbritseva keskkonna silmakirjalikud reeglid ja mõttetud normid. Reisil tutvub ta vaese kunstniku Jack Dawsoniga (Leonardo DiCaprio), kes on vaba kui lind ning ei tea kunagi, kust ta ennast järgmisel hommikul leida võib. 

Pärast seda, kui Jack on näidanud Rose’ile kirevat maailma väljaspool tema kuldset elustiili, on tal võimatu oma senise elu ning tulevase abikaasa Cali (Billy Zane) juurde tagasi pöörduda. Ainus, mida noored ei tea, on see, et iga hetkega läheneb suursugune laev kuskil Atlandi ookeani avarustel ootavale jäämäele...

Filmi stsenarist ja lavastaja James Cameron toob omaaegse suurfilmi meie kinoekraanidele veel suuremana ja paremana - üliefektses 3D-formaadis saame kaasa elada Jacki ja Rose'i ning ka kõigi aegade kuulsaima laeva hukule.

Lisaseansid tulevad näitamisele märtsikuu kolmapäevadel.

12 VIHAST MEEST

Oma eluajal üle viiekümne filmi lavastanud režissöör Sidney Lumet` kolmele Oscarile nomineeritud film on tänase päevani vägagi oluline teos, mis julgeb esitada teravaid küsimusi.

Nooruk Puerto Ricost on pandud kohtu alla süüdistatuna oma isa pussitamises. 12 vandekohtunikku peavad otsustama ühe noore inimese saatuse üle. Olgugi, et ei tundu olevat mitte mingit kahtlust, et kohtualune on süüdi, kahtleb vaid üks kaheteistkümnest vandekohtunikust noormehe süüs. 

Kuna otsus peab olema ühene, algab vandekohtunike ruumis pingeline arutelu. Henry Fonda kehastab kaheksandat vandekohtunikku, kes ainsana pole veendunud noormere süüs. 

RATASTEL LAS VEGASESSE

Skandaalse kirjaniku Hunter S. Thompsoni romaani põhjal vändatud kultusfilmi peaosades säravad Johnny Depp ja Benicio Del Toro. 

Ajakirjanik Raoul Duke (Depp) saab ülesande sõita Las Vegasesse. Raouliga liitub tema advokaat Dr. Gonzo (Del Toro). Kogu avansiks saadud raha eest ostavad mehed hoopis suures koguses narkootikume ning hakkavad seda Las Vegases ohjeldamatult tarbima. 

Lisaseansid tulevad näitamisele maikuu kolmapäeviti. 

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

RATASTEL LAS VEGASESSE

Skandaalse kirjaniku Hunter S. Thompsoni romaani põhjal vändatud kultusfilmi peaosades säravad Johnny Depp ja Benicio Del Toro. 

Ajakirjanik Raoul Duke (Depp) saab ülesande sõita Las Vegasesse. Raouliga liitub tema advokaat Dr. Gonzo (Del Toro). Kogu avansiks saadud raha eest ostavad mehed hoopis suures koguses narkootikume ning hakkavad seda Las Vegases ohjeldamatult tarbima. 

Lisaseansid tulevad näitamisele maikuu kolmapäeviti. 

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

MAMMA MIA!

Donna (Meryl Streep) on iseseisev üksikema, kes peab väikest hotelli idüllilisel Kreeka saarel ning valmistub oma ainsa tütre Sophie (Amanda Seyfried) pulmadeks. Naisel pole aimugi, et eesmärgiga selgitada välja, kes on ta isa, on tütar kutsunud pulma kolm meest, kes külastasid seda paradiisisaart 20 aasta eest. Järgneva 24 kaootilise, maagilise tunni jooksul puhkeb õitsele värske armastus ning leiab kinnitust rahvatarkus, et vana arm ei roosteta. Sel saarel on kõik võimalik!

”Mamma Mia!” on hoogne kinoversioon ABBA surematutele lugudele rajatud hittmuusikalist, mida on käinud vaatamas enam kui 30 miljonit külastajat üle maailma. Osades Meryl Streep (“Saatan kannab Pradat”), Pierce Brosnan (“Thomas Crowni afäär”), Colin Firth (“Bridget Jonesi päevik”), Stellan Skarsgård (“Kariibi mere piraadid”), Christine Baranski (“Chicago”), Julie Walters (“Kalendritüdrukud”), Amanda Seyfried (“Veronica Mars”) jt. 

Filmi valmimise juures on “põhisüüdlased” samad, kes show’st ülemaailmse fenomeni tegid: produtsent Judy Craymer, stsenarist Catherine Johnson ja lavastaja Phyllida Lloyd.

Lisaseansid tulevad näitamisele juunikuu kolmapäevadel.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

REAMEES RYANI PÄÄSTMINE

Viie Oscariga pärjatud Steven Spielbergi sõjafilmi tegevus leiab aset 1944. aasta Normandia dessantoperatsiooni esimestel päevadel. Kui ühest perest pärinevast neljast vennast hukkub kolm, otsustab Ameerika sõjaväe ülemjuhatus ainukese ellujäänud venna Ryani (Matt Damon) tagasi koju tuua.

Ainuke häda on selles, et Ryani asukoht pole täpselt teada. Teada on vaid see, et ta kuulub 101 õhudessantdiivisi, mis sooritas dessandi Caeni linna juures. Ryanit saadetakse päästma rühm sõdureid, mida juhib karastunud kapten Miller (Tom Hanks).

Lisaseansid tulevad näitamisele kõigil juulikuu kolmapäevadel.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

VERTIGO

60 aastat tagasi esilinastunud psühholoogilise põnevusfilmi „Vertigo“ peaosades säravad tõelised staarid, legendaarse Alfred Hitchcockiga juba neljandat korda koostööd teinud James Stewart ja oma ajastu tippnäitleja Kim Novak.

"Vertigo" on lugu kõrgusekartuse all kannatavast endisest politseinikust (James Stewart), kes palgatakse vana sõbra poolt jälitama tema kahtlusi äratavalt käituvat naist (Kim Novak). Naist pidevalt jälgides avastab mees, et ta on naise kütkeisse langenud.

Lisaseansid tulevad Coca-Cola Plazas näitamisele kõigil augusti kolmapäevadel.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

SUUR LEBOWSKI

20 aastat tagasi esilinastunud vendade Coenite „Suur Lebowski“ piire ei tunne. Muhedast komöödiast on saanud armastatud kultusfilm, millel ka oma filmifestival ja usuliikumine. Filmi peategelane on aga maailma üks enim tsiteerituim filmikangelane. The dude abides!

The Dude ehk Jeff Lebowski (Jeff Bridges) on töötu ja muretu. Tema lilleline elu muutub aga hetkel, kui tema koju tungivad kaks pätti, kes arvavad ekslikult, et The Dude on hoopiski miljonär Jeff Lebowski. 

The Dude on olukorrast väga frustreeritud ning seega ta lähebki miljonär Lebowskilt välja nõudma hüvitist oma vaiba eest, mis sissetungi käigus kannatada sai. The Dude leiab end peagi keset Joel ja Ethan Coenile omast pöörast sekeldamist, mille keskmes on väljapressimised, pettused, seks ning uimastid.

"Suur Lebowski" tuleb Coca-Cola Plazas näitamisele kõigil septembri kolmapäevadel.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

KURJAD SURNUD

"Kurjad surnud" (The Evil Dead) on lugu viiest sõbrast, kes vanas metsamajakeses lõbusalt aega veetes avavad pahaaimamatult väravad, mille kaudu sisenevad meie maailma verejanulised hauatagused olendid, kes noori piinama hakkavad.

Sam Raimi pöörasest õudusfilmist on saanud tõeline kultusteos, mis on inspireerinud lugematul hulgal õudusfilme. "Kurjad surnud" on film, mis andis uue elu põnevatele väike-eelarvelistele filmidele, mis julgevad piire kombata.

"Kurjad surnud" tuleb Coca-Cola Plazas näitamisele kõigil oktoobri kolmapäevadel.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

PAHAD POISID

Kui miljoni dollari väärtuses konfiskeeritud heroiini röövitakse politsei valve alt, on uurijate Mike Lowrey (Will Smith) ja Marcus Burnetti (Martin Lawrence) terve osakond ohus. Nii suure röövi järel võivad töö kaotada nii nemad kui ka nende kolleegid. Nüüd ei jää kahel ebatõenäolisel partneril muud üle kui kaitsta ainsat inimest, kes suudaks narkokaubitsejad tabada. 

"Pahad poisid" tuleb Coca-Cola Plazas näitamisele 7. ja 14. novembril.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.