Moskva Suure Teatri ballett


Moskva Suure Teatri balletitrupi etenduste ülekanded kinos Coca-Cola Plaza, Ekraan ja Centrum.

1776. aastal rajatud Moskva Suur Teater kujutab endast Venemaa kultuuri ja traditsioonide sümbolit, mille etenduste tase vastab ka kõige nõudlikumale maitsele. Balletitrupi repertuaari mahub nii rahvuslikku klassikat kui ka maailma balletiklassika varamusse kuuluvate etenduste maailmakuulsate koreograafide suurepäraseid tõlgendusi.
 
Koostöös teatri ning satelliidipilti vahendava ettevõttega Pathé Live tuuakse otseülekanded Moskva Suurest Teatrist ligi 1400 ekraanile üle 50s erinevas riigis. Pildiedastuse puhul on silmas peetud just kinode laiekraane, heli jõuab kinosaalis viibijateni 5.1. formaadis ning kasutusel on vähemalt 10 erinevat kaamerat.
 
Eestis saab balleti ülekandeid nautida Tallinnas Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum.
 

Kaheksandat aastat järjest näeb kinodes Coca-Cola Plaza, Ekraan ja Centrum balletiülekandeid Moskva Suure Teatri lavalt. Oktoobrist juunini kestva hooaja 2017/2018 jooksul esitleb Moskva Suur Teater (Bolšoi Ballett) parimate klassikaliste ballettide uuslavastusi tänapäeva kuulsaimatelt koreograafidelt, pakkudes erakordseid kinoelamusi maailma parimate tantsijate osalusel. Kõiki ülekandeid on võimalik nautida HD pildis ja 5.1 heliga.

Suurel ekraanil näidatakse kolme ajaloolist, Aleksei Ratmanski uuendatud koreograafia ja lavastusega balletti – „Korsaar“, „Romeo ja Julia“ ning „Pariisi leek“ –, nendele lisaks saab näha ka John Neumeieri „Kameeliadaami“ ja „Tõrksa Taltsutust“ Jean-Christophe Maillot’ meeliköitvas lavastuses. Hooaja lõpetavad kolm aegumatut klassikalist balletti ja publiku lemmikut: „Giselle“, „Pähklipureja“ ja „Coppélia“.


PILETIHINNAD

Kinos Coca-Cola Plaza, Tallinn: 17 € 
Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 15 € *

A. Le Coq Sviit: 25 € (sooduspilet ei laiene A. Le Coq Sviidi hindadele).
 

Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum15 €
Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 12 € *


Etendustele kehtib kuni 12-aastastele (k.a.) lastele lapsepilet hinnaga 8 € ning pensionäridele pilet hinnaga 8 €. Lapsepiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda lapse vanust tõendava dokumendi esitamist.

Soodushinnaga pileteid müüakse kino piletikassast

 

Interneti piletipoes on nelja sooduspileti ostmiseks vajalik eelnevalt osta neljast e-voucherist koosnev balleti piletivoucherite pakett. Ostetud voucheritega saate tasuda ühe hooaja piires vabalt valitud etenduse piletite eest. E-piletivoucherite pakette saate osta siit.

NB! Ostetud pileteid, e-voucherite pakette ning kinkepileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata.
Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud balletiseanssi.

 

Moskva Suure Teatri 2017-2018 hooaeg

 

Tulevad etendused:


COPPÉLIA

Muusika: Léo Delibes
Koreograafia: Sergei Vihharev
Libreto: Charles Nuitter ja Arthur Saint-Leon

Osades: Moskva Suure Teatri esisolistid, solistid ja kordeballett

Otseülekanne

P 10. juunil, 2018 kell 18.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Tallinn - Coca-Cola Plaza (Scape saal) | Osta pilet!
Tallinn - Coca-Cola Plaza (A.Le Coq Sviit) | Osta pilet!

Tartu - Ekraan (Saal 1) | Osta pilet!

Viljandi - Centrum (Saal 2) | Osta pilet!

 

Swanilda märkab, et tema kihlatu Franz on sisse võetud imekaunist Coppéliast, kes istub iga päev raamatut lugedes oma rõdul. Coppélia, kes kaks armunut peaaegu lahku ajab, ei ole see, kes ta näib olevat, ja Swanilda otsustab Franzile õppetunni anda…

Suure Teatri ainulaadne "Coppélia" versioon pulbitsevast komöödiast, mille peategelased salapärase Coppélia kõrval on särtsakas neiu, tema tuisupeast kergesti armuv kihlatu ja vana nukumeister, kujutab endast 19. sajandist pärineva originaalkoreograafia paeluvat rekonstruktsiooni. Teatritrupi vaimustav kordeballett särab divertismentides ja kuulsas „Tundide tantsus“ ning esisolistid täidavad selle vaimukusest säriseva lavastuse noorusliku energia ja vastupandamatu huumoriga. 

Kestus 2 h 45 min


Toimunud etendused:

 

KORSAAR

Muusika: Adolphe Adam
Koreograafia: Aleksei Ratmanski
Libreto: Jules Henri Vernoy de Saint-Georges ja Joseph Mazilier

Osades: Moskva Suure Teatri esisolistid, solistid ja kordeballett

Otseülekanne

P 22. oktoober, 2017 kell 18.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Keset turusaginat ja melu armub korsaar Conrad esimesest pilgust imekaunisse Medorasse, kaupmees Lankedemi omanduses olevasse orjatari. Conrad röövib Medora, kui Lankedem otsustab ta pašale müüa.

Lord Byroni eepilisest poeemist inspireeritud ning Moskva Suure Teatri ühe imelisema ja suurejoonelisema lavastuse uuendatud koreograafia looja on Aleksei Ratmanski, kes võttis aluseks Marius Petipa eksootilise, 19. sajandist pärineva klassikalise koreograafia. Lisaks ahhetamapanevalt suurejooneliselt edasiantud laevahukuloole ja dramaatilisele lavakujundusele võimaldab see suur romanss peaaegu terve tantsutrupi kaasamist ning on lavale toodud, mõeldes just neile, kes otsivad teatrist imesid. 

Kestus: 3 h 35 min

 

TÕRKSA TALTSUTUS

Muusika: Dmitri Šostakovitš
Koreograafia: Jean-Christophe Maillot
William Shakespeare’i samanimelise näidendi ainetel

Osades: Jekaterina Krõsanova (Katherina), Vladislav Lantratov (Petrucchio), Olga Smirnova (Bianca), Semjon Tšudin (Lucentio), Anna Tihhomirova (Majapidajanna), Igor Tsvirko (Hortensio), Vjatšeslav Lopatin (Gremio), Artemi Beljakov (Baptista)

Ülekande salvestus

P 26. november, 2017 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

 

Baptista näeb vaeva, et panna mehele oma tujukas tütar Katharina, turtsakas piiga, kes on võtnud pähe, et ükski mees pole tema jaoks piisavalt hea. Ent kui ta kohtab Petruchiot, kes on sama kiusakas kui ta ise, süttib ootamatust ja plahvatusohtlikust kohtumisest kireleek. 

Tunnustatud koreograaf Jean-Christophe Maillot toob Shakespeare’i lärmakas komöödias esile Moskva Suure Teatri tantsijate tarmukuse, treenituse ja kiiret tempot võimaldava tantsutehnika. Peaosatäitjad Jekaterina Krõsanova ja Vladislav Lantratov põrkuvad, esitavad teineteisele väljakutseid ja alluvad viimaks armastuse jõule imeliselt lustakas lavastuses, millist võib näha ainult Suure Teatri lavalaudadel!

Kestus: 2 h 5 min

 

PÄHKLIPUREJA

Muusika: Pjotr Tšaikovski
Koreograafia: Juri Grigorovitš
Libreto: Juri Grigorovitš (E.T.A. Hoffmanni ja Marius Petipa järgi)

Osatäitjad: Denis Rodkin (Prints), Anna Nikulina (Marie), Andrei Merkurjev (Drosselmeyer), Vitali Biktimirov (Hiirekuningas) ja Suure Teatri kordeballett

Ülekande salvestus

P 17. detsember, 2017 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

 

Kui kell lööb jõuluõhtul südaööd, ärkab Marie Pähklipureja-nukk ellu ja muutub printsiks! Peagi ühinevad temaga ka teised elluärganud nukud, ning Marie ja tema prints alustavad unenäolist ja unustamatut seiklust. 

Pühadeagseks traditsiooniks saanud balletietendus, mida käiakse vaatamas terve perega, täidab Suure Teatri kaheks tunniks lummuse ja maagiaga. Tšaikovski muusikaloomingu ühe armastatuima teosena, mida raamib Suure Teatri parimate tantsusolistide anne, on ja jääb „Pähklipureja“ teatrirepertuaari aardeks, mida lihtsalt peab nägema!

Kestus: 2h 15 min

 

ROMEO JA JULIA

Uuslavastus!

Muusika: Sergei Prokofjev
Koreograafia: Aleksei Ratmanski
William Shakespeare’i samanimelise näidendi ainetel

Osades: Moskva Suure Teatri esisolistid, soolotantsijad ja kordeballett

Otseülekanne

P 21. jaanuaril, 2018 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

 

Verona linnakeses armuvad Romeo ja Julia meeletult teineteisesse, samas kui nende rivaalitsevad perekonnad, Montecchid ja Capulettid, on kistud vihasesse vaenutegevusse, mis lõppeb südantlõhestava tragöödiaga…

Aleksei Ratmanski, Moskva Suure Teatri endine kunstiline juht, on lavastanud teatritrupi esietenduse dramaatilise kirega, tuues meieni Shakespeare’i armastatud klassikateose värske ümberjutustuse. Tema briljantne ja detailne uuslavastus, mis toob esile Prokofjevi muusika romantilised ja filmilikud kõlavärvid, taaselustab kirjandusloo tuntuima armastajapaari loo nii, nagu seda pole suutnud ükski teine nüüdisaegne klassikalise balleti koreograaf.  

Kestus: 3 h 5 min

 

KAMEELIADAAM

Muusika: Frédéric Chopin
Koreograafia: John Neumeier
Alexandre Dumas’ noorema samanimelise romaani ainetel

Osades: Svetlana Zahharova (Marguerite Gautier), Edvin Revazov (Armand Duval), Anna Tihhomirova (Manon Lescaut), Semjon Tšudin (Des Grieux), Kristina Kretova (Prudence Duvernoy), Mihhail Lobuhhin (Gaston Rieux), Anna Antropova (Nanina), Andrei Merkurjev (Monsieur Duval), Darja Hohlova (Olympia)

Ülekande salvestus

P 4. veebruaril, 2018 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

 

Kui noor ja naiivne Armand jõuab esmakordselt Pariisi ning kohtab seal vaimustavat ja ihaldusväärset kurtisaani Marguerite Gautier’d, on ta hetkega võlutud. Nende kohtumisega saab alguse kirglik, kuid ometi hukule määratud armulugu…

Alexandre Dumas’ noorema romaan elustub Suure Teatri laval priimabaleriin Svetlana Zahharova vahendusel, kelle kehastatud Marguerite otsib raske haigusega võideldes armastust ja lunastust enda kurtisaani elule. Suure Teatri balletisolistid, saadetuna Chopini romantilisest klaverimuusikast, toovad koreograaf John Neumeieri töö haruldase ilu ja traagilise sügavuse uutele emotsionaalsetele kõrgustele.

Kestus: 3 h 1 min

 

PARIISI LEEK

Muusika: Boriss Assafjev
Koreograafia: Aleksei Ratmanski
Libreto: Nikolai Volkov ja Vladimir Dmitrijev

Osades: Moskva Suure Teatri esisolistid, solistid ja kordeballett

Otseülekanne

P 4. märtsil, 2018 kell 17.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Prantsuse revolutsiooni päevil siirduvad Jeanne ja tema vend Jérôme Marseille’st Pariisi, et toetada revolutsioonilist liikumist, mis on pealinnas võidule pääsemas. Vabaduse eest võideldes kohtuvad nad mõlemad oma teel elu armastusega…

Väga vähesed balletid suudavad edasi anda Suure Teatri balletitrupi ülevoolavat energiat ja tulist kirge nii, nagu teeb seda Aleksei Ratmanski oma haaravas uusversioonis omaaegsest Vassili Vainoneni „Pariisi leegi“ koreograafiast. Võimsa virtuoossuse ja sõnatuks võtvate pas de deux’dega annab Suure Teatri ballett edasi sellist joovastavat elukirge, mis täidab Moskva teatri otsast otsani. 

Kestus: 2 h 23 min

 

GISELLE

Muusika: Adolphe Adam
Koreograafia: Juri Grigorovitš
Libreto: Theophile Gautier ja Jean-Henry Saint-Georges

Osades: Svetlana Zahharova (Giselle), Sergei Polunin (Albrecht), Jekaterina Šipulina (Myrtha), Deniss Savin (Hans) ja Moskva Suure Teatri kordeballett.

Ülekande salvestus

P 8. aprillil, 2018 kell 18.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Kui Giselle saab teada, et tema armastatu Albrecht on lubanud end teisele naisele, sureb ta oma kallima käte vahel südamevalusse. Kui Albrecht jääb teda leinama, külastab Giselle teda kättemaksuhimulise vaimuna, vilina, kes tantsitab truudusetuid mehi surnuks…

Selles judinaid tekitavas, kuid siiski helges balletis, mis on Suure Teatri publikut lummanud juba enam kui 150 aastat, täidab klassikalise balleti ülimat baleriinirolli priimabaleriin Svetlana Zahharova, kelle kõrval näeb Albrechtina sensatsioonilist Sergei Poluninit.

Kestus 2 h 20 min