London National Theatre'i otseülekanded

 

Alates 2009. aasta juuni lõpust on Eesti teatrisõpradel võimalus osa saada maineka London National Theatre otseülekannetest Forum Cinemas kinodes.

Kevade saabudes toob National Theatre teatrisõpradeni üle maailma ülekandeid suurepärastest etendustest otse Londoni lavalaudadelt. Eesti publikuni vahendab neid HD ülekandeid Forum Cinemas Tallinna kino Coca-Cola Plaza. Lisaks saab näha NT Live etenduste otseülekandeid ka Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum.
 

Piletid ja info:

Pilet NT Live etendustele Coca-Cola Plazas maksab 13 € ning kinodes Ekraan ja Centrum 10,50 €
Sooduspilet õpilastele ja üliõpilastele Coca-Cola Plazas on hinnaga 9,90 € ja kinodes Ekraan ja Centrum 7,90 €.

Sooduspiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda (üli)õpilaspileti esitamiset.


NB! Ostetud pileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata. Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud seanssi.

Piletite broneerimisel tuleb arvestada sellega, et välja ostmata broneeringud vabanevad automaatselt 20 päeva enne etenduse algust.

Ärikliendid saavad broneerida ja osta pileteid telefonil 6 800 711 ja e-posti aadressil info@forumcinemas.ee

*etendused on inglise keeles ning ingliskeelsete subtiitritega.
** NT Live piletitele ei kehti Kinoklubi soodustused.

 

Tulevad etendused:

 

FRANKENSTEIN

N, 1. novembril, 2018 otseülekande salvestus Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Tallinn - Coca-Cola Plaza (Saal 7) kell 19.00Osta pilet!
Tallinn - Coca-Cola Plaza (A. Le Coq Sviit) kell 21.00Osta pilet!

E, 5. novembril, 2018 otseülekande salvestus Tartus ja Viljandis

Tartu - Ekraan (Saal 1) kell 19.00Osta pilet!

Viljandi - Centrum (Saal 2) kell 19.00Osta pilet!
 

Londoni rahvusteatri "Frankenstein" naaseb Mary Shelley kuulsaima romaani 200. aastapäeval Sinu kinodesse. 

1. novembril Coca-Cola Plazas ning 5. novembril kino Ekraanis ja kino Centrumis.

2011. aastal Londoni teatri National Theatre laval etendunud põnevast, väljamüüdud näidendist sai rahvusvaheline sensatsioon, millest on maailma kinodes osa saanud peaaegu pool miljonit inimest.

Oscari pälvinud Danny Boyle’i lavastatud („Trainspotting“, „Rentslimiljonär“) näidendis Frankenstein astuvad üles Benedict Cumberbatch (NT Live „Hamlet“, „Sherlock“) koletisena ja Jonny Lee Miller (telesari „Sherlock New Yorgis“, „Trainspotting“) Victor Frankensteinina.

Frankensteini mõistmatuses, oma süütul, ehkki grotesksel kujul lapselik elajas heidetakse õudust täis looja poolt vaenulikku maailma. Igal sammul julmusega kokku põrkavas elajas kasvavad meeleheide ja kättemaksuhimu ning ta otsustab oma looja üles otsida ja temaga kohutava tehingu sõlmida.

Põneva ja vägagi õudse klassikalise loo läbivateks teemadeks on vastutus teaduses, vanemliku hooleta jätmine ning hea ja kurja iseloom.
 

Kestus: 2 h 20 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

Toimunud etendused:
 

NOOR MARX

N, 7. detsember, 2017 kell 21.00 otseülekanne Tallinnas, Tartus ja Viljandis 
 

Richard Beani ja Clive Colemani uues komöödias astub Rory Kinnear („Kolmekrossiooper“, „Penny Dreadful“, „Othello“) üles Marxi ja Oliver Chris („Kaheteistkümnes öö“, „Green Wing“) Engelsi rollis. Londoni teatrist The Bridge Theatre otse üle kantava etenduse lavastaja on Nicholas Hytner ning taas on saanud kokku Broadway ja West Endi hittkomöödia „Üks mees, kaks bossi“ loomemeeskond.

On aasta 1850 ja Londoni Soho linnaosas, Deani tänaval peidab end Euroopa enimkardetud terrorist. See 32-aastane pankrotis, rahutu ja seksinäljas revolutsionäär kujutab endast vahutavat kombinatsiooni briljantsest intellektist, solvavast, satiirilisest nutist ja lapselikust emotsionaalsest küündimatusest.

Mehe ümber tiirlevad raisakotkastena võlausaldajad, spioonid, rivaalitsevad revolutsioonilised rühmitused ja tema kauni naise võrgutajad. Tal puudub kirjutamiseks inspiratsioon, tema abielu on hääbumas, tema sõber Engels on tema geniaalsuse raisku minemise pärast meeleheitel ning tema ainus lootus on töö raudteel. Siiski pole pealinnas kedagi, kes suudaks pubisid kammides veeta põnevama õhtu kui Karl Heinrich Marx.

Kestus: 3 h 40 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

KASS TULISEL PLEKK-KATUSEL

N, 1. märts, 2018 otseülekande salvestus kell 19.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis
 

Tennessee Williamsi 20. sajandi meistriteost „Kass tulisel plekk-katusel“ mängiti 2017. aastal Londoni West Endis vaid rangelt piiratud arv kordi. Hiljuti äärmiselt populaarse etenduse „Tramm nimega iha“ lavale toonud Benedict Andrewsi „vaimustavalt taaselustatud“ (New York Times) tükis astuvas üles Sienna Miller, Jack O'Connell ja Colm Meaney. 

Ühel palaval õhtul koguneb lõunaosariiklaste perekond Mississippi puuvillaistanduses Suure Papa sünnipäeva tähistama. Kuumus on peaaegu sama lämmatav kui nende valed. Brick ja Maggie püüavad vältida saladusi ja seksuaalseid pingeid, mis ähvardavad nende abielu hävitada. Mängus on perekonna tulevik. Missugune versioon tõest on õige – ja missugune jääb peale?

Kestus: 3 h 13 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

JULIUS CAESAR

N, 22. märts, 2018 kell 21.00 otseülekanne Tallinnas, Tartus ja Viljandis
 

Ben Whishaw („Taani tüdruk“, „Skyfall“, „Hamlet“) ja Michelle Fairley („Igikeltsa needus“, „Troonide mäng“) mängivad Brutust ja Cassiust, David Calder („Kadunud linn Z“, „The Hatton Garden Job“) mängib Caesarit ja David Morrissey („Kadunud“, „Võllamehed“, „Elavad surnud“) on Markus Antonius. Otseülekanne Londoni teatrist The Bridge Theatre.

Caesar naaseb triumfiga Rooma ning inimesed tulevad tänavatele seda tähistama. Autokraadi populaarsusest alarmeeritud haritud eliit peab salanõu tema kukutamiseks. Caesari atentaadi järel vallandub pealinna tänavatel kodusõda.

Nicholas Hytneri lavastus viib publiku Caesari tagasitulekut tervitavale tänavapeole, senati istungile, kus mees mõrvati, tema matuseks kogunevale protestimarsile ja selle eel puhkevale kaosele.

Kestus: 2 h 15 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega
 

HAMLET

N, 12. aprill, 2018 kell 20.00 ja 21.00 Tallinnas

K, 18. aprill, 2018 kell 20.30 Tartus ja Viljandis

Shakespeare’i suures tragöödias mängib nimiosa Oscari nominent Benedict Cumberbatch (BBC Sherlock, Imiteerimismäng).

Nüüdseks maailmas juba 750 000 inimese poolt nähtud NT 2015. aasta hittlavastus naaseb taas kinodesse.

Sõjaks relvistuvas riigis rebib üks perekond end lõhki. Hamlet, kes on sunnitud isa surma eest kätte maksma, ent on sellest ülesandest halvatud, on oma võimatu olukorra tõttu raevus, mis seab ohtu nii tema enda vaimse tervise kui riigi julgeoleku. Lavastaja Lyndsey Turner (Posh, Chimerica), produtseerinud Sonia Friedman Productions.

Kestus: 3 h 25 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

MACBETH

N, 10. mai, 2018 kell 21.00 otseülekanne Tallinnas, Tartus ja Viljandis
 

Verise kodusõja järgne häving. Pimeduse jõud tõukavad halastamatult ellujäämise eest võitlevaid Macbethe trooni poole.

Rufus Norris (Kolmekrossiooper, London Road) lavastatud Shakespeare’i kõige intensiivsemas ja hirmsamas tragöödias naasevad Macbethi ja leedi Macbethi rollides National Theatre’i lavalaudadele Rory Kinnear (Young Marx, Othello) ja Anne-Marie Duff (Oil, Suffragette).

Kestus: 2 h 48 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega
 

KENTSAKAS JUHTUM KOERAGA ÖISEL AJAL

N, 7. juuni, 2018 otseülekande salvestus Tallinnas

"Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal" naaseb 2018. aastal maailmas valitud kinodesse.

Mark Haddoni tunnustatud romaani „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“ adapteeris Simon Stephens.

"Fenomenaalne jutustuse ja näitemängu kombinatsioon" ("The Times") ja „vaimustavalt leidlik" ("Evening Standard")

Londoni rahvusteatris salvestatud kriitikute heakskiidu pälvinud etendus üllatas maailma publikut. Marianne Ellioti ("Inglid Ameerikas", "Sõjaratsu") lavastatud näidend pälvis seitse Olivieri auhinda ja viis Tony auhinda.

Viieteistkümneaastane Christopher seisab proua Shearsi koera surnukeha kõrval. Koer on hargiga läbi torgatud, kell on seitse minutit pärast südaööd ja Christopher on kahtluse all. Poiss kirjutab Wellingtoni mõrvamüsteeriumi lahendamiseks kõik faktid üles märkmikusse. Tal on erakordne aju – suurepärane matemaatika vallas, ent võimetu tõlgendama igapäevaelu sündmusi. Ta pole kunagi käinud kaugemal kodutänava lõpust, talle ei meeldi üldse, kui teda katsutakse, ja ta ei usalda võõraid. Isa poolt keelatud detektiivitöö viib noormehe aga hirmu täis teekonnale, mis keerab tema maailma pea peale.
 

Kestus: 2 h 50 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega