London National Theatre'i otseülekanded

 

Alates 2009. aasta juuni lõpust on Eesti teatrisõpradel võimalus osa saada maineka London National Theatre otseülekannetest Forum Cinemas kinodes.

Kevade saabudes toob National Theatre teatrisõpradeni üle maailma ülekandeid suurepärastest etendustest otse Londoni lavalaudadelt. Eesti publikuni vahendab neid HD ülekandeid Forum Cinemas Tallinna kino Coca-Cola Plaza. Lisaks saab näha NT Live etenduste otseülekandeid ka Tartus kinos Ekraan ja Viljandis kinos Centrum.
 

Piletid ja info:

Coca-Cola Plaza tavasaalides 13 €, sooduspilet õpilastele ja üliõpilastele 9,90 €
Coca-Cola Plaza SCAPE ja LUXE saalides 15 €, sooduspilet õpilastele ja üliõpilastele 11,90 €

Kino Ekraan ja Centrum 10,50 €, sooduspilet õpilastele ja üliõpilastele 7,90 €

Sooduspiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda (üli)õpilaspileti esitamiset.


NB! Ostetud pileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata. Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud seanssi.

Piletite broneerimisel tuleb arvestada sellega, et välja ostmata broneeringud vabanevad automaatselt 20 päeva enne etenduse algust.

Ärikliendid saavad broneerida ja osta pileteid telefonil 6 800 711 ja e-posti aadressil info@forumcinemas.ee

*etendused on inglise keeles ning ingliskeelsete subtiitritega.
** NT Live piletitele ei kehti Kinoklubi soodustused.

 

Tulevad etendused:

 

KOGU TÕDE EVE`IST

N, 20. juuni, 2019 otseülekande salvestus kell 19.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Tallinn - Coca-Cola Plaza (Saal 7) | Osta pilet!
Tallinn - Coca-Cola Plaza (A.Le Coq Sviit) | Osta pilet!

Tartu - Ekraan (Saal 1) | Osta pilet!

Viljandi - Centrum (Saal 2) | Osta pilet!

 

Gillian Anderson („Salatoimikud“, „NT Live: Tramm nimega iha“) ja Lily James („Mamma Mia!“) on peaosas näidendis „Kogu tõde Eve’ist“, mille otseülekande salvestus tuuakse Londoni West Endist kinoekraanidele.

„Kogu tõde Eve’ist“ jutustab Margo Channingi loo. Ta on legend. Tõeline teatritäht. Ta on alati olnud tähelepanu keskmes. Nüüd aga ilmub välja Eve. Tema suurim austaja. Noor, kaunis Eve. Kuldne tüdruk, lihtne naabritüdruk. Aga te teate Eve’st juba kõike, eks ole …?

Ühe maailma kõige uuenduslikuma teatrilavastaja Ivo van Hove („NT Live: Vaade sillalt“) uus näidend heidab pilgu kadeduse ja ambitsiooni maailma ning tõstatab küsimuse, miks kestab meie kuulsuse-, nooruse- ja identiteedivaimustus ajast aega.

„Kogu tõde Eve’ist“ on Ivo van Hove adaptsioon 1950. aasta Joseph L Mankiewiczi samanimelisest filmist ja Mary Orri näidendist „The Wisdom of Eve“. Ivo van Hove uue lavaversiooni lavakujunduse ja valgustuse autor on Jan Versweyveld, kostüümid lõi An D’Huys ja muusika kaks Mercury auhinda võitnud PJ Harvey, helikujunduse autor on Tom Gibbons. Osatäitjad valis Julia Horan.

 

Kestus: 2 h 10 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

Toimunud etendused:

 

KASS TULISEL PLEKK-KATUSEL

N, 1. märts, 2018 otseülekande salvestus kell 19.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis
 

Tennessee Williamsi 20. sajandi meistriteost „Kass tulisel plekk-katusel“ mängiti 2017. aastal Londoni West Endis vaid rangelt piiratud arv kordi. Hiljuti äärmiselt populaarse etenduse „Tramm nimega iha“ lavale toonud Benedict Andrewsi „vaimustavalt taaselustatud“ (New York Times) tükis astuvas üles Sienna Miller, Jack O'Connell ja Colm Meaney. 

Ühel palaval õhtul koguneb lõunaosariiklaste perekond Mississippi puuvillaistanduses Suure Papa sünnipäeva tähistama. Kuumus on peaaegu sama lämmatav kui nende valed. Brick ja Maggie püüavad vältida saladusi ja seksuaalseid pingeid, mis ähvardavad nende abielu hävitada. Mängus on perekonna tulevik. Missugune versioon tõest on õige – ja missugune jääb peale?

Kestus: 3 h 13 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

JULIUS CAESAR

N, 22. märts, 2018 kell 21.00 otseülekanne Tallinnas, Tartus ja Viljandis
 

Ben Whishaw („Taani tüdruk“, „Skyfall“, „Hamlet“) ja Michelle Fairley („Igikeltsa needus“, „Troonide mäng“) mängivad Brutust ja Cassiust, David Calder („Kadunud linn Z“, „The Hatton Garden Job“) mängib Caesarit ja David Morrissey („Kadunud“, „Võllamehed“, „Elavad surnud“) on Markus Antonius. Otseülekanne Londoni teatrist The Bridge Theatre.

Caesar naaseb triumfiga Rooma ning inimesed tulevad tänavatele seda tähistama. Autokraadi populaarsusest alarmeeritud haritud eliit peab salanõu tema kukutamiseks. Caesari atentaadi järel vallandub pealinna tänavatel kodusõda.

Nicholas Hytneri lavastus viib publiku Caesari tagasitulekut tervitavale tänavapeole, senati istungile, kus mees mõrvati, tema matuseks kogunevale protestimarsile ja selle eel puhkevale kaosele.

Kestus: 2 h 15 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega
 

HAMLET

N, 12. aprill, 2018 kell 20.00 ja 21.00 Tallinnas

K, 18. aprill, 2018 kell 20.30 Tartus ja Viljandis

Shakespeare’i suures tragöödias mängib nimiosa Oscari nominent Benedict Cumberbatch (BBC Sherlock, Imiteerimismäng).

Nüüdseks maailmas juba 750 000 inimese poolt nähtud NT 2015. aasta hittlavastus naaseb taas kinodesse.

Sõjaks relvistuvas riigis rebib üks perekond end lõhki. Hamlet, kes on sunnitud isa surma eest kätte maksma, ent on sellest ülesandest halvatud, on oma võimatu olukorra tõttu raevus, mis seab ohtu nii tema enda vaimse tervise kui riigi julgeoleku. Lavastaja Lyndsey Turner (Posh, Chimerica), produtseerinud Sonia Friedman Productions.

Kestus: 3 h 25 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

MACBETH

N, 10. mai, 2018 kell 21.00 otseülekanne Tallinnas, Tartus ja Viljandis
 

Verise kodusõja järgne häving. Pimeduse jõud tõukavad halastamatult ellujäämise eest võitlevaid Macbethe trooni poole.

Rufus Norris (Kolmekrossiooper, London Road) lavastatud Shakespeare’i kõige intensiivsemas ja hirmsamas tragöödias naasevad Macbethi ja leedi Macbethi rollides National Theatre’i lavalaudadele Rory Kinnear (Young Marx, Othello) ja Anne-Marie Duff (Oil, Suffragette).

Kestus: 2 h 48 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega
 

KENTSAKAS JUHTUM KOERAGA ÖISEL AJAL

N, 7. juuni, 2018 otseülekande salvestus Tallinnas

"Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal" naaseb 2018. aastal maailmas valitud kinodesse.

Mark Haddoni tunnustatud romaani „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal“ adapteeris Simon Stephens.

"Fenomenaalne jutustuse ja näitemängu kombinatsioon" ("The Times") ja „vaimustavalt leidlik" ("Evening Standard")

Londoni rahvusteatris salvestatud kriitikute heakskiidu pälvinud etendus üllatas maailma publikut. Marianne Ellioti ("Inglid Ameerikas", "Sõjaratsu") lavastatud näidend pälvis seitse Olivieri auhinda ja viis Tony auhinda.

Viieteistkümneaastane Christopher seisab proua Shearsi koera surnukeha kõrval. Koer on hargiga läbi torgatud, kell on seitse minutit pärast südaööd ja Christopher on kahtluse all. Poiss kirjutab Wellingtoni mõrvamüsteeriumi lahendamiseks kõik faktid üles märkmikusse. Tal on erakordne aju – suurepärane matemaatika vallas, ent võimetu tõlgendama igapäevaelu sündmusi. Ta pole kunagi käinud kaugemal kodutänava lõpust, talle ei meeldi üldse, kui teda katsutakse, ja ta ei usalda võõraid. Isa poolt keelatud detektiivitöö viib noormehe aga hirmu täis teekonnale, mis keerab tema maailma pea peale.
 

Kestus: 2 h 50 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

FRANKENSTEIN

N, 1. novembril, 2018 otseülekande salvestus Tallinnas

E, 5. novembril, 2018 otseülekande salvestus Tartus ja Viljandis

 

Londoni rahvusteatri "Frankenstein" naaseb Mary Shelley kuulsaima romaani 200. aastapäeval Sinu kinodesse. 

1. novembril Coca-Cola Plazas ning 5. novembril kino Ekraanis ja kino Centrumis.

2011. aastal Londoni teatri National Theatre laval etendunud põnevast, väljamüüdud näidendist sai rahvusvaheline sensatsioon, millest on maailma kinodes osa saanud peaaegu pool miljonit inimest.

Oscari pälvinud Danny Boyle’i lavastatud („Trainspotting“, „Rentslimiljonär“) näidendis Frankenstein astuvad üles Benedict Cumberbatch (NT Live „Hamlet“, „Sherlock“) koletisena ja Jonny Lee Miller (telesari „Sherlock New Yorgis“, „Trainspotting“) Victor Frankensteinina.

Frankensteini mõistmatuses, oma süütul, ehkki grotesksel kujul lapselik elajas heidetakse õudust täis looja poolt vaenulikku maailma. Igal sammul julmusega kokku põrkavas elajas kasvavad meeleheide ja kättemaksuhimu ning ta otsustab oma looja üles otsida ja temaga kohutava tehingu sõlmida.

Põneva ja vägagi õudse klassikalise loo läbivateks teemadeks on vastutus teaduses, vanemliku hooleta jätmine ning hea ja kurja iseloom.
 

Kestus: 2 h 20 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

JULIE

N, 8. novembril, 2018 kell 19.00 otseülekande salvestus Tallinnas

 

Selles Carrie Cracknelli (NT Live: Deep Blue Sea) uues lavastuses mängivad Vanessa Kirby (The Crown, NT Live: A Streetcar Named Desire, Mission: Impossible- Fallout) ja Eric Kofi Abrefa (The Amen Corner)

Metsik ja vallaline Julie korraldab hilisöise peo. Köögis koristavad Jean ja Kristina, samas kui nende pea kohal kuumab pidu. Üle läve astunud, algatab Julie Jeaniga võimumängu, mis muutub kiiresti metsikuks võitluseks ellujäämise nimel. 

August Strindbergi näidendi „Preili Julie“ ja Polly Stenhami stsenaariumi järgi lavastatud uusversioon, mille uueks tegevuskohaks on kaasaegne London, on endiselt šokeeriv ja aktuaalne.
 

Kestus: 1 h 31 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

GEORGE III HULLUMEELSUS

N, 13. detsembril, 2018 kell 20.00 otseülekande salvestus Tallinnas

 

Mitu auhinda võitnud lavastus „George III hullumeelsus“ on kõige esimene Londoni rahvusteatri otseülekanne Nottingham Playhouse'ist.

"George III hullumeelsus" on Suurbritannia ühe kõige armastatuma draamakirjaniku Alan Bennetti (The History Boys, The Lady in Van) kirjutatud eepiline näidend, mille esiettekanne oli 1991. aastal. Näidend kohandati hiljem ka filmiks, mis sai BAFTA auhinna.

Uues lavastuses mängivad muuhulgas ka Olivieri auhinna võitjad Mark Gatiss (Sherlock, Wolf Hall, NT Live Coriolanus) nimiosas ja Adrian Scarborough (Gavin ja Stacey, Upstairs Downstairs, After the Dance). 

Aasta on 1786 ja kuningas George III on kõige võimsam mees maailmas. Kuid tema käitumine muutub üha kummalisemaks, kuni hullumeelsus tema üle võimust võtab. Sedamööda kuidas kuninga mõistus dramaatilises tempos koost laguneb, ähvardavad auahned poliitikud ja salakaval Walesi prints tema võimu õõnestada, ning meie näeme, kui vähe erineb Kuningas tavalisest inimesest.
 

Kestus: 2 h 53 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

ANTONIUS JA KLEOPATRA

N, 10. jaanuaril, 2019 kell 20.00 otseülekande salvestus Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Londoni rahvusteatri etenduses mängivad Ralph Fiennes ja Sophie Okonedo kuulsat saatuslikku paari Shakespeare'i poliitikast, kirest ja võimust tulvil tragöödias.

Caesar ja tema mõrtsukad on surnud. Nüüd valitseb kindral Marcus Antonius koos oma Rooma kaitsjatest kaaskondlastega. Kuid sõjas lõhestatud impeeriumi ääremaadel armusid Egiptuse kuninganna Kleopatra ja Marcus Antononius meeletult teineteisesse. Traagilises võitluses pühendumuse ja kohustuse vahel muutub kinnisidee sõja katalüsaatoriks.

Lavastaja Simon Godwin naaseb Londoni rahvusteatrisse tuliselt oodatud lavastusega, millele eelnesid „Twelfth Night“, „Man and Superman“ ja „The Beaux’ Stratagem“.
 

Kestus: 3 h 40 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

 

KUNINGAS RICHARD II TRAGÖÖDIA

N, 7. märts, 2019 otseülekande salvestus kell 19.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

 

Simon Russell Beale mängib Londoni Almeida Theatre’i laval salvestatud näidendis William Shakespeare’i Richard II.

Selle uue, võimsa, võimu piire käsitleva näidendi lavastaja on Joe Hill-Gibbins, kelle varasemate näidendite seas on Almeidas lavastunud „Little revolution“ ja National Theatre’is lavastunud „Absolute Hell“.

Inglismaa kuningas Richard II on vastutustundetu, rumal ja edev. Tema nõrkus juhina tekitab riigis korralageduse ja õukonnas palju pahameelt. Uskudes, et abi saab olla vaid võimu ülevõtmisest, nõuab ambitsioonikas Bolingbroke trooni endale ja seab seeläbi küsimärgi alla kuninga jumaliku valitsemisõiguse. 

Simon Russell Beale naaseb National Theatre’i lavale pärast samuti kinodes linastunud etendusi „Timon Ateenast“ ja „Kuningas Lear“ ning tema hiljutist rolli National Theatre’i kriitikute heakskiidu pälvinud „Lehmani triloogias“.

Kestus: 1 h 55 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega


HALLELUUJA!

N, 18. aprill, 2019 otseülekande salvestus kell 20.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

„Jätab su triivima õnne lainele“ Independent.

Alan Bennetti teravmeelne ja ülinaljakas uus näidend on „just see, mida inimestel oli vaja“ (Daily Telegraph). Lühikesel etendumisperioodil Londoni Bridge Theatre’i laval filmitud lavastust, mis on täis pikitud tunnustatud „kaasalauldavaid laule ja teravalt nutikaid nalju“ (Guardian), lihtsalt peab nägema.

Ühe Yorkshire maakonna linna vanamoelist, kõigile patsientidele avatud haiglat The Beth ähvardab efektiivsusekeskse poliitika raames sulgemine. Haigla ellujäämisvõitlust filmilindile saada sooviv dokumentaalfilmi võttemeeskond jälgib Dusty Springfieldi nimelise geriaatriaosakonna igapäevaseid jõudpingutusi vabade voodikohtade leidmiseks ning selle käigus ka vanainimeste laulukoori triumfe. 

Briti ühe tunnustatuima kirjaniku Alan Bennetti näidendite seas on „Ajaloo poisid“, „Daam furgoonis“ ja „Kuningas George’i hullus“, mis on kõik ka filmilinale toodud. „Halleluuja!“ on tema kolmas koostööprojekt Oscari võitnud režissööri Nicholas Hytneriga.

Kestus: 2 h 52 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega

KÕIK MINU POJAD

N, 23. mai, 2019 otseülekande salvestus kell 20.00 Tallinnas, Tartus ja Viljandis

Londoni teatri The Old Vic lavalaudadelt jäädvustatud Arthur Milleri tempokas draamas astuvad üles Oscari pälvinud näitlejad Sally Field („Terasmagnooliad“, „Vennad ja õed“) ja Bill Pullman („Patune“, „Iseseisvuspäev“).

Ameerika, 1947. aasta. Joe ja Kate Kelleril on vaatamata sellele, et nad on pidanud tegema raskeid valikuid ja saanud veelgi raskemaid lööke, läinud hästi. Nad on ehitanud kodu, kasvatanud üles kaks poega ja rajanud eduka äri.

Miski ei kesta aga igavesti ja nende rahulik elu, millele heitis juba varju vanima poja kaotamine sõjas, on peagi kildudeks purunemas. Ühe minevikutegelase naasmine tirib unustuste hõlmast välja ammu maetud tõed ja päevavalgele tuleb nende Ameerika unelma hind.

Jeremy Herrini (NT Live: „See maja“, „People, Places & Things“) lavastuses esinevad ka Jenna Coleman („Victoria“) ja Colin Morgan („Merlin“).

„Kõik minu pojad“ on valminud Old Vici ja Headlongi koostöös.

Kestus: 2 h 45 min
Tootja : London National Theatre
Levitaja : London National Theatre
*Inglise keeles ja ingliskeelsete subtiitritega