KUUFILM paistab silma. Ilma temata ei saa. Ta on igal pool kuhu sa lähed. Kõik räägivad temast. Ta ei jäta sind rahule. Ta on nagu uni, mis ei lähe enne ära kui sa oled ta lõpuni vaadanud. Ja Kuufilm on vaatamist väärt. Miks?

Veebruari Kuufilm on kauaoodatud kodumaine suurfilm "Tõde ja õigus".
 

Kauaoodatud filmi lavastajaks on Oscari nominent Tanel Toom ning filmi peaosades on Priit Võigemast ja Priit Loog. Mõlemad Priidud kehastavad legendaarseid kirjanduskangelasi Pearut ja Andrest, kes mees mehe ja hammas hamba vastu teineteisega võideldes püüavad ületada looduse ja saatuse poolt ette seatud takistusi. 

Tõde ja õigus“ on loomulikult armastatud Eesti kirjaniku Anton Hansen Tammsaare samanimelise romaaniseeria esimese osa ekraniseering, mis valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. 

Tegemist on suurejoonelise projektiga, mida Eesti rahvas on juba pikkisilmi kannatamatult oodanud. Lootusest ja teotahtest pakatav Andres tuleb koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb. Majapidamine nõuab palju tööd ja järjekindlust – algab elukestev võitlus nii eluraskuste kui ka kiusliku naabrimehe Pearu poolt mängitavate vingerpussidega.

Kui elukaar jagab Andresele enam kannatusi kui kauaoodatud tulemusi, hakkab mees üha meeleheitlikumalt otsima tõde ja õigust nii kohtust, kõrtsist kui ka Piiblist, tuues oma otsinguil ohvriks perekonna, lähikondlased ja iseenda. Unelm õitsvast ja perekonna eest hoolt kandvast Vargamäest vajub üha sügavamale reaalsuse varju.

Peaosades Priit Võigemast, Priit Loog, Maiken Schmidt, Simeoni Sundja ja Ester Kuntu. 

"Tõde ja õigus" Sinu kinos alates 22. veebruarist. Erilinastused ja esilinastused 20. veebruarist Coca-Cola Plazas, Centrumis ja Ekraanis. Piletid leiad SIIT!

Treiler