Kuufilm paistab silma. Ilma temata ei saa. Ta on igal pool kuhu sa lähed. Kõik räägivad temast. Ta ei jäta sind rahule. Ta on nagu uni, mis ei lähe enne ära kui sa oled ta lõpuni vaadanud. Ja Kuufilm on vaatamist väärt. Miks?

Veebruari Kuufilm on vanameister Gary Oldmani auhindadega pärjatud ajalooline suurfilm "Süngeim tund".

Briti publiku poolt juba ovatsioonide ja spontaansete aplausidega vastu võetud "Süngeim tund" on lugu Suur-Britannia ja maailmapoliitika ühest märgilisemast suurkujust, ekstravagantse ja hiilgava mõistusega mehest - Winston Churchillist, jõuab Eesti kinodesse vabariigi juubeli eel. See on sobiv hetk heita pilk ka meie riigile nii saatusliku tähtsusega peatükile ajaloos. 

Kuuele Oscarile nomineeritud ja Kuldgloobusega pärjatud „Süngeim tund“ on dramaatiline ja inspireeriv lugu neljast nädalast aastal 1940, Teise maailmasõja alguspäevil. Ajal, mil Winston Churchill (Gary Oldman) on astumas Suurbritannia peaministri ametisse, seisab ta silmitsi ühe raskeima ja otsustavaima hetkega oma elus – kuidas pidada rahuläbirääkimisi Natsi-Saksamaaga ja kaitsta samas vankumatult oma rahva ideaale ning vabadust.

Hitleri natsiarmee laastab peatumatult Lääne-Euroopat ning ka Ühendkuningriiki ähvardab Saksamaa sissetung. Situatsioonis, kus rahvas on sõjaks ettevalmistamata, kuningas olukorra suhtes skeptiline ja parteikaaslased õõnestamas tema positsiooni, peab Churchill sel ajaloo süngeimal tunnil oma südika juhtimise ja veenmisjõuga inimesi ühendama lootuses muuta maailma ajaloo kulgu. 

Filmi režissööriks on Joe Wright („Lepitus“, 2008, „Anna Karenina“ 2012). Peaosas teeb oma senise karjääri ühe silmapaistvaima rolli ning hämmastava ümberkehastumise Oscari-nominent Gary Oldman („Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk“, 2011), kes pälvis selle töö eest Kuldgloobuse. Talle sekundeerivad samavääriliselt Kristin Scott Thomas („Inglise patsient“, 1996) Churchilli ekstsentrilise ja mõjuvõimsa abikaasa Clementine’i rollis; Lily James („Põgenemise rütm“, 2017) Churchilli sekretäri Elisabeth Laytonina ning Ben Mendelsohn („Rogue One: Tähesõdade lugu“, 2016) on kuningas George VI.

"Süngeim tund" Sinu kinos alates 2. veebruarist.

Vaata treilerit: