Viru. Vabaduse saatkond

Viru. Vabaduse saatkond

0h 58min  |  Dokumentaal, Eesti  |  Kinodes alates: 05.04.2013

Alates 5. aprillist jõuab Eesti kinodesse Viru hotelli ajalugu kajastav dokumentaalfilm VIRU. VABADUSE SAATKOND. Filmi autor on Margit Kilumets ja see toob meieni ennekõike eestlaste mälestusted legendaarsest hotellist.

VIRU. VABADUSE SAATKOND on dokumentaalfilm ühe erakordse ehitise ajaloost. Viru hotell on midagi enamat kui lihtsalt hoone - see on monument ja ikoon. Hotelli sisemus peidab endas legendaarseid lugusid nendest, kes seda maja ehitasid ja nendest, kes on seal viibinud.

Film vaatleb Viru hotelli fenomeni, poliitilist tähtsust ja märgilist tähendust. Sõna saavad Sofi Oksanen, Maimu Berg, Eva Lille, Kuno Plaan jt tuntud inimesed, juttu tuleb paljudest Viru legendiga seotud tahkudest, muuhulgas ka poliitikast, prostitutsioonist, KGBst, ärikatest ja muidugi varieteest. Filmis näeb ka ohtralt põnevaid arhiivikaadreid, mis mõjuvad kohati nostalgiliselt, kohati vägagi koomiliselt. Intervjueeritavate lood on täis inimlikkust - need on põnevad, traagilised, naljakad ja absurdsed tagasivaated meie kõigi ühisele ajaloole.

Dokumentaalfilmi VIRU. VABADUSE SAATKOND autor on Margit Kilumets. Filmi produtsent on Riina Sildos, režissöörid Margit Kilumets ja Andres Lepasar, operaatoritöö tegid Ivar Heinmaa ja Pelle Vellevoog Eestist ning Jouko Seppälä Soomest, helilooja on Timo Steiner.

Film valmis Eesti produktsioonifirma Amrion ja Soome tootja Kinosto OY koostöös, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital.


Levitaja: Amrion OÜ
Lavastaja: Margit Kilumets, Andres Lepasar


    

Osta pilet

Valitud kinodes antud kuupäeval filmi seansse ei ole.