MET Suvehooaeg 2017
 

Juba kaheksandat suve järjest toob Metropolitan Opera publikuni maailma hinnatuimad meistriteosed. Ooperid linastuvad Coca-Cola Plazas (Tallinn) ja kino Ekraanis (Tartu) kolmapäeva õhtuti kell 19.00.

Metropolitan Opera suvehooeg kestab 28. juunist kuni 9. augustini, mil näeb kokku nelja erinevat ooperit maailma tippheliloojatelt Georges Bizet ja Giuseppe Verdi. Suvine Metropolitan Opera hooaeg on pärlitest tulvil. Hooaeg algab Georges Bizet väljendusrikka teosega "Pärlipüüdjad", mille lavastajaks on Penny Woolcock ning dirigendiks Gianandrea Noseda. Suvehooaeg jätkub Giuseppe Verdi ooperiga "Macbeth", kus astub üles tippsopran Anna Netrebko hullumeelse ja mõrtsukaliku Macbethi kaasana ning populaarse ooperiga "Nabucco", mille peaosas on maailmakuulus Plácido Domingo. MET Suvehooaja lõpetab kõigi aegade populaarseim ooper "Carmen".

 

Piletid ja info

Piletid ja lisainfo Forum Cinemas kinode kassadest ja internetist aadressil: 
www.forumcinemas.ee/suveooper

Pileti hind: 10 €

Ostetud pileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata. 

*Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud ooperiseanssi. Välja ostmata broneeringud vabanevad automaatselt.

Palun tulge ooperiseansile vähemalt viis minutit enne väljakuulutatud ooperi algust.

Metropolitan Opera jätab endale õiguse teha vajadusel muudatusi mängukavas, kellaaegades ning osatäitjates.

 

Tulevad etendused:

 

Giuseppe Verdi 

Libreto: Temistocle Solera
 
K 26. juuli kell 19.00 Tallinnas ja Tartus
 

Tallinn - Coca-Cola Plaza (Saal 7) | Osta pilet!
Tallinn - Coca-Cola Plaza (A.Le Coq Sviit) | Osta pilet!

Tartu - Ekraan (Saal 1) | Osta pilet!

 

„Nabuccot“, Verdi draamat iidsest Babülonist, dirigeerib emeriit-muusikadirektor James Levine, peaosas astub üles Plácido Domingo. Suurepärase rollisoorituse Nabucco kangekaelse tütre Abigaille’ina teeb Ljudmilla Monastõrska, Fenena rollis näeme Jamie Bartoni, Ismaelena Russell Thomast ja Dmitri Belosselski kehastab prohvet Zaccariat.

„Nabucco“ on Giuseppe Verdi kolmas ooper, mille loomise epopöa algas 18 kuud enne esietendust. Verdi oli ooperi komponeerimist alustades 27-aastane ning ei tundnud alguses Temistocle Solera libreto vastu erilist huvi, kuniks ühel õhtul tekstiraamatu suvalisest kohast lahti lüües asus ta komponeerima. See ooper pani aluse Verdi patriootlikult meelestatud komponisti mainele. Teos on tuntud suurepäraste kooride ning Abigaille’i jõulise karakteri poolest. 

Salvestatud The MET: Live in HD sarjas 7. jaanuaril, 2017.
 

Dirigent: James Levine
Lavastaja: Elijah Moshinsky
Lavakunstnik: John Napier
Kostüümikunstnik: Andreane Neofitou
Valguskunstik: Howard Harrison
Koreograaf: Sue Lefton
Lavadirektor: J. Knighten Smit


Kestus: 2h 35min

Ooper linastub itaalia keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

 

CARMEN

Georges Bizet

Libreto: Henri Meilhac ja Ludovic Halévy
 

K 9. august​ kell 19.00 Tallinnas ja Tartus

Tallinn - Coca-Cola Plaza (Saal 7) | Osta pilet!
Tallinn - Coca-Cola Plaza (A.Le Coq Sviit) | Osta pilet!

Tartu - Ekraan (Saal 1) | Osta pilet!

 

Kõigi aegade populaarsemaid oopereid Carmen jutustab „seksist, vägivallast ja rassismist - ning nende kõigiga kaasnevast vabadusest,“ sõnab Oliveri auhinna võitnud lavastaja Richard Eyre Bizet’ draama uuslavastuse iseloomustamiseks. „Tegu on vaieldamatult suurepärase teosega. See on igas mõttes seksikas. Ja minu arvates ühtlasi ka šokeeriv.“ Võrgutavat mustlannat kehastab filmitähe välimusega Läti metsosopran Elīna Garanča, tema paarilisena armuvalus Don José rollis Roberto Alagna.

Salvestatud The MET: Live in HD sarjas 16. jaanuaril, 2010.

 

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Lavastaja: Richard Eyre
Lava- ja kostüümikunstnik: Rob Howell
Valguskunstik: Peter Mumford
Koreograaf: Christopher Wheeldon
Abikostüümidisainer: Irene Bohan


Ooper linastub prantsuse keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Kestus: 3h 00min


Möödunud etendused:

 

PÄRLIPÜÜDJAD

Georges Bizet

Libreto: Eugène Cormon ja Michel Carré
 

K 28. juuni​ kell 19.00 Tallinnas ja Tartus

 

MET toob taas lavale Bizet’ väljendusrikka muusikateose Les Pêcheurs de Perles („Pärlipüüdjad“). Ooperi lavastab Penny Woolcock, kelle MET-i debüüdiks oli John Adamsi „Doctor Atomic“. Dirigeerib Gianandrea Noseda. Osades näeme Diana Damrau’d imekauni hindu preestrinna Leïlana, Matthew Polenzani ja Mariusz Kwiecienit Leïla armastuse nimel rivaalitsevate pärlipüüdjate Nadiri ning Zurga rollides - nende duett “Au fond du temple saint” on üks ooperimaailma tuntumaid. Nicolas Testè laulab peapreestri Nourabadi partiid. 

Georges Bizet kirjutas muusika, pidades silmas opéra comique'i põhimõtteid, kuid suhteliselt hõreda tegevustikuga ning nõrgalt esitatud faabula ei andnud koomilise ooperi mõõtu välja. Publik võttis teose hästi vastu ent ometi vajus ooper tahaplaanile. Alates 1975. aastast on taas olnud paljude maade ooperipubliku poolt soositud. Aegade jooksul ongi kujunenud helilooja populaarsuselt teiseks ooperiks. Tähelepanuväärne oma värvika ja eksootilise orkestratsiooni poolest. 

Salvestatud The MET: Live in HD sarjas 16. jaanuaril, 2016.

 

Dirigent: Gianandrea Noseda
Lavastaja: Penny Woolcock
Lavakunstnik: Dick Bird
Kostüümikunstnik: Kevin Pollard
Valguskunstnik: Jen Schriever
Liikumiskunstnik: Andrew Dawson

 

Kestus: 2h 13min

Ooper linastub prantsuse keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

 

MACBETH

Giuseppe Verdi

Libreto: Francesco Maria Piave ja Andrea Maffei


K 12. juuli kell 19.00 Tallinnas ja Tartus

 

Tippsopran Anna Netrebko teeb kaasakiskuva rolli hullumeelse ja mõrtsukaliku Macbethi (Željko Lučić) kaasana. Produtsent Adrian Noble'i suurejoonelises adaptsioonis teevad veel kaasa Joseph Calleja ülla Macduffi osas ning René Pape Banquo rollis. Dirigeerib Fabio Luisi.

Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses, Francesco Maria Piave libreto (Andrea Maffei täiendustega) Shakespeare'i näidendi (1605-06) järgi. Esietendus 14.03.1847 Firenzes, Teatro della Pergolas. Helilooja esimene Shakespeare'i ainetel loodud ooper, mida on hinnatud tema varasema loominguperioodi parimaks teoseks. Valmis impressaario Alessandro Lanari eestvedamisel, kes garanteeris maestrole võimalikult kõrgetasemelised lauljad. Esietendust saatis sedavõrd suur edu, et helilooja kutsuti välja lausa 38 korda!

Tegevus toimub 11.saj keskel Šotimaal ja Šoti-Inglismaa piiril. Duncani sõjaväe kindralid Macbeth ja Banquo kohtuvad nõidadega, kes tervitavad Macbethi kui tulevast Cawdori isandat ja kuulutavad, et temast saab Šotimaa kuningas. Nad teatavad ka, et pärast Macbethi asub troonile Banquo poeg. Leedi Macbeth saab oma mehe kirjast teada nõidade ettekuulutusest ja teda haarab võimuiha, mis viib Šotimaa traagiliste reetmiste, mõrvade ja painete maailma. 

Salvestatud The MET: Live in HD sarjas 11. oktoobril, 2014.

 
Dirigent: Fabio Luisi
Lavastaja: Adrian Noble
Lava- ja kostüümikunstnik: Mark Thompson
Valguskunstik: Jean Kalman
Koreograaf: Sue Lefton

 

Kestus: 2h 47 min

Ooper linastub itaalia keeles, inglisekeelsete subtiitritega.​