21. Pimedate Ööde Filmifestival – PÖFF
17. november - 3. detsember


1997. aastal asutatud Pimedate Ööde filmifestival kuulub Põhja-Euroopa suurimate filmifestivalide sekka, olles üks maailma 15st A-kategooria võistlusprogrammiga festivalist, mida on tunnustanud Rahvusvaheline Filmiprodutsentide Liitude Föderatsioon (FIAPF). Festivali kavas on üle 200 pika mängu- ja ligemale 350 lühi- ja animafilmi, mis on viimastel aastatel kogunud 80 000 külastust ja toonud Tallinna üle 300 välismaise filmindustegelase.


Võistlused pakuvad üllatusi igale maitsele!

Kättemaksuthriller India moodi? Lastesõbralik Itaalia ulmekomöödia? Hitchcocki mõjutustega Iraani love noir? Iisraeli ühiskonnakriitiline slasher? Üllatavad, julged, võimalik et ka vaidlusi esile kutsuvad valikud on üks tänavuste võistluskavade märksõnu. Tulnukatega seotud salapärane Ala 51, Tšornobõli tuumakatastroofi keelutsoon, ameeriklaste tööparadiis Nõukogude Liidus, ultraortodokssete juutide suletud maailm, Euroopasse jõudnud hikikomori... Ja teema, mis kordub filmist filmi, justkui ajastu märk: laste ja nende vanemate keerulised suhted, üha enam kaduma kippuv põlvkondlik side, lapse soov omada tõelist kodu. Kokku 18 uhiuut linateost põhi- ja 16 debüütfilmide võistluses, üks huvitavam kui teine, valitud spetsiaalselt rahvusvahelise ekspertkomisjoni poolt sadade ja sadade linateoste seast. Costa Rica, Kosovo, Kõrgõzstan, Brasiilia... - kus selliste riikide filme muidu ikka näha saaks? Ja veel koos autoritega. Ikka ja ainult PÖFFil!

Programmiga saad lähemalt tutvuda SIIN ja PÖFFi ajakava leiad SIIT.

 

PILETIINFO

PÖFFi põhivõistlusprogrammi piletite eelmüük algab 17. oktoobril. Just Film võistlusprogrammi piletid tulevad müüki 20. oktoobril ning debüütfilmide piletid 24. oktoobril. 2. novembril tulevad müüki Flandria fookuse piletid ja kõikide ülejäänud programmide ja alafestivalide piletimüük algab 10. novembril.

Eelmüügi ajal saab pileteid osta kõikides Piletilevi müügikohtades üle Eesti ja interneti aadressil www.piletilevi.ee.

Festivali ajal müüakse pileteid PÖFFi info- ja piletikeskustes Tallinnas Solaris keskuses, kinos Coca-Cola Plaza, Nordic Hotel Forumis ja Tartu Kaubamajas ning kõikides linastuskohtades - www.poff.ee


PÖFFi PÕHIPROGRAMM

Täispilet 8 €
Sooduspilet 6.50 €
PÖFFi pass: 30 piletit 120 €
PÖFFi sooduspakett 5+: Ostes korraga välja 5 või enam piletit, on iga täispileti hinnaks 6 €
 

ALAFESTIVALID

Pöff Shorts
Pilet 5 €
Sooduspilet 3.50 €
Pass 36 €

Just Film
Pilet 5 €
Sooduspilet 3.50 €
Just Filmi sooduspakett 5+: Ostes korraga välja 5 või enam piletit, on iga pileti hinnaks 3 €


Kinkepilet 8 € (PÖFF, Shorts, Just Film)


Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudis toimuvad seansid on tasuta!

Sooduspiletid kehtivad eelkooliealistele lastele, õpilastele, tudengitele ja pensionäridele vastava dokumendi esitamisel saali sisenemisel.
Abiks piletiostmisel: Selleks, et kiirendada müügiprogrammist vajalike seansside leidmist, on iga filmiseanss varustatud koodiga. Koodid leiad PÖFFi filmide ajakavast festivali ajakirjas ja koduleheküljel.

Kataloogid on müügil PÖFFi info- ja piletikeskustes Tallinnas Solarise keskuses, kinos Coca-Cola Plaza, Nordic Hotel Forumis ning Tartu Kaubamajas. Festivali ajal müüakse katalooge kõigis linastuskohtades.

Korraldajatel on õigus teha kavas muudatusi.