Metropolitan Opera HD Live hooaeg 2013-2014

 

Metropolitan Opera HD Live - juba kuuendat hooaega Tallinnas, Tartus ja Narvas!

1. augustil algab ooperiülekannete ja kordusseansside piletite vabamüük kõikidele soovijatele. 
1. septembrist alates on Forum Cinemas Kinoklubi liikmetel võimalus teha ka broneeringuid.

Metropolitan Opera Emmy ja Peabody auhinnaga pärjatud ülekannetesari The MET: Live in HD alustab juba kaheksandat hooaega. Forum Cinemas toob maailma juhtivaima ooperiteatri parimad ooperid, suurimad staarid ja unustamatud etendused Eesti publikuni juba kuuendat korda.

The MET: Live in HD 2013-2014 hooaeg tuleb mitmekülgne ning paelub 10 otseülekandega kindlasti kõiki andunud ooperi- ja teatrisõpru. Kavast leiab aegumatuid meistriteoseid, mis sobivad suurepäraselt esimeseks ooperielamuseks ka neile, kes pole seni ooperiteatrisse sattunud. 

 

Ainukordseid ooperielamusi soovib
Sinu Forum Cinemas


 

 


BOHEEM

PucciniKordus:

14. aprill 2014 kell 19:00
Tallinn - Coca-Cola Plaza | Osta pilet

 

 
Puccini liigutavat lugu noorte armastusest on Meti ajaloos esitatud kõige rohkem, seda ka põhjusega. Franco Zeffirelli klassikalises lavastuses astub hapra Mimina üles Anita Hartig, tema kirgliku armsama Rodolfona näeme Vittorio Grigolot.
 
Dirigent: Stefano Ranzani 
Lavastaja: Franco Zeffirelli 
Lavakujundaja: Franco Zeffirelli 
Kostüümikunstnik:  Peter J. Hall 
Valguskujundaja: Gil Wechsler
Mimi: Anita Hartig 
Musetta: Susanna Phillips 
Rodolfo: Vittorio Grigolo
Marcello: Massimo Cavalletti 
Schaunard: Patrick Carfizzi 
Colline: Oren Gradus 
Benoit/Alcindoro: Donald Maxwell 

 
Itaalia keeles, ingliskeelsete subtiitritega.


 

 


NII TEEVAD KÕIK NAISED

Mozart

26. aprill 2014 kell 20:00
 

Tallinn - Coca-Cola Plaza, Saal 1 | Osta pilet
Tallinn - Coca-Cola Plaza, A.Le Coq Sviit | Osta pilet
Tartu - Ekraan | Osta pilet
Narva - Astri | Osta piletKordused:

27. aprill 2014 kell 12:00
Tallinn - Coca-Cola Plaza | Osta pilet

5. mai 2014 kell 19:00
Tallinn - Coca-Cola Plaza | Osta pilet


 

Muusikaline juht James Levine on taas tagasi Meti laval, et dirigeerida Mozart armusidemetest kõnelevat ooperit, mis oli heliloojale endale väga hingelähedane. Osatäitjate hulka kuulub terve plejaad noori Meti ooperitähti: Susanna Phillips ning Isabel Leonard kehastavad õdesid Fiordiligi ja Dorabellat, Matthew Polenzani ja Rodion Pogossov nende armsamaid. Salasepitsevat Despinat kehastab Danielle de Niese.
 

Dirigent: James Levine
Lavastaja: Lesley Koenig 
Lava- ja kostüümikunstnik:  Michael Yeargan 
Valguskunstnik: Duane Schuler
Fiordiligi: Susanna Phillips
Dorabella: Isabel Leonard
Despina: Danielle de Niese
Ferrando: Matthew Polenzani
Gugliemo: Rodion Pogossov 
Don Alfonso: Maurizio Muraro

 

Itaalia keeles, ingliskeelsete subtiitritega.
TUHKATRIINU

Rossini

10. mai 2014 kell 20:00
 

Tallinn - Coca-Cola Plaza, Saal 1 | Osta pilet
Tallinn - Coca-Cola Plaza, A.Le Coq Sviit | Osta pilet
Tartu - Ekraan | Osta pilet
Narva - Astri | Osta piletKordused:

11. mai 2014 kell 12:00
Tallinn - Coca-Cola Plaza | Osta pilet

19. mai 2014 kell 19:00
Tallinn - Coca-Cola Plaza | Osta pilet

 

 
„Tuhkatriinu“ lavastuses näeme Rossini ooperite võrreldamatut virtuoosipaari— metsosopran Joyce DiDonato teeb Metis esimese rolli Tuhkatriinuloo nimiosas, ja printsi kehastab kõrgelennuline tenor Juan Diego Flórez. Osatäitjate hulgas astuvad üles ja Alessandro Corbelli ja Luca Pisaroni, dirigeerib Meti peadirigent Fabio Luisi.
 
Dirigent: Fabio Luisi 
Lavastaja: Cesare Lievi 
Lava- ja kostüümikunstnik:  Maurizio Balò 
Valguskunstnik: Gigi Saccomandi 
Koreograaf: Daniela Schiavone
Angelina: Juan Diego Flórez 
Don Ramiro: Danielle de Niese
Dandini: Pietro Spagnoli 
Don Magnifico: Alessandro Corbelli 
Alidoro: Luca Pisaroni

 
Itaalia keeles, ingliskeelsete subtiitritega.


 

Juba toimunud:

JEVGENI ONEGIN 

Tšaikovski
 

Tšaikovski saatuslikus armastusloos kehastab Tatjanat Anna Netrebko ja kõrki Oneginit Mariusz Kwiecien. Deborah Warneri uuslavastuse tegevustik toimub 19. sajandi lõpul talumajas ja ballisaalis; lavastuse dramaatilist kulminatsiooni ilmestab võimas lumetorm. Onegini sõbra ja hilisema rivaali Lenski rollis astub üles Pjotr Beczala. Dirigeerib Vene maestro Valeri Gergijev. 

NINA  

Šostakovitš
 

2010. aastal tõi William Kentridge Meti lavale Šostakovitši ooperi uuendusliku lavastuse, mis vaimustas nii ooperi- kui kunstiarmastajaid. Gogoli koomilisel jutustusel põhinev kuulus ooper bürokraadist, kes satub nina taga otsides vaimukatesse äpardustesse, jõuab taas lavalaudadele, sedakorda Paulo Szoti käe alt. Dirigeerib Valeri Gergijev.

„Nina“ on Metropolitan Opera,  d’Aix en Provence’i muusikafestivali ja Lyoni Rahvusooperi koostööna valminud projekt.


 

TOSCA

Puccini
 

Puccini ajatu ooperi kannavad ette võrratud osatäitjad - Patricia Racette kehastab armukadedat diivat, tema armsama Cavaradrossi rollis astub üles Roberto Alagna ja kelm Scarpiana näeme George Gagnidzet.
„Tosca“ jõuab vaatajate ette Metropolitan Opera, Baieri Riigiooperi ja La Scala Ooperiteatri koostööna.


 


FALSTAFF

Verdi


Pärast 2005. aastat dirigeerib James Levine Metis taas kord Verdi ooperit. Robert Carsen toob Meti lavale esimese „Falstaffi“ uuslavastuse pärast aastat 1964. Tegevustik toimub 20. sajandi keskpaigas Inglise maakohakeses. Peaosas võrratu Sir John Falstaffina Ambrogio Maestri (kes tegi eelmisel ooperihooajal Dulcamara rolli „Armueliksiiris“), talle sekundeerivad Angela Meade, Stephanie Blythe, Lisette Oropesa ja Franco Vassallo.

 
„Falstaff“ jõuab lavale Metropolitan Opera, Covent Gardeni Kuningliku Ooperi, La Scala Ooperiteatri, Kanada Ooperikompanii ja Hollandi Ooperi kaasabil. NÄKINEID 

Dvořák

 

Võrratu Renée Fleming astub taas üles ühes oma tunnusrollis ning esitab Dvoráki hingelises muinasjutuooperis laulu “Song to the Moon”. Printsi rollis näeme tenor Piotr Beczalat, Dolora Zajick kehastab Ježibabat; lavale astub ka dünaamiline noor maestro Yannick Nézet-Séguin.


 


VÜRST IGOR

Borodin
 


Borodini vene eepos, mis on eriti tuntud polovetsi tantsude poolest, jõuab üle 100 aasta taas Meti lavale. Dmitri Tšernjakovi uuslavastus viib vaataja psühholoogilisele rännakule vastuolulise kangelase meeltesse, mille taustal näeme ühtlasi Vene riigi rajamist. Peaosas astub üles bass-bariton Ildar Abdrazakov, dirigeerib Gianandrea Noseda.


 

Massenet

 

Goethe revolutsioonilise ja traagilise armastusloo toovad Meti laval vaatajani tänase ooperimaailma tippartist Jonas Kaufmann ja Sophie Koch. Lavastasid ja kujundasid Richard Eyre ning Rob Howell, kelle ühistööna on varem Metis etendunud „Carmen“. Dirigeerib noor ja tõusev täht maestro Alain Altinoglu.

 

 
 

Piletid ja info

 

Piletite eelmüük Forum Cinemas kinode kassades ning internetileheküljel www.forumcinemas.ee/ooper

1. augustist alates on Forum Cinemas kinoklubi liikmetel võimalik ooperite otseülekannetele ja kordusseanssidele osta üksikpileteid kinode kassadest ja Forum Cinemas piletipoest internetis*. 

1. septembril algeb ooperiülekannete ja kordusseansside üksikpiletite vabamüük ja broneerimine*. 
Ooperipileteid saavad broneerida ainult Forum Cinemas kinoklubi liikmed alates 1. septembrist. Pileteid ooperiülekannetele ei saa broneerida kui üle 50% saalis olevatest kohtadest on juba müüdud või broneeritud. Kodulehelt või kinokassast ooperipileteid broneerides tuleb arvestada, et broneeritud piletid tuleb välja osta vähemalt 20 päeva enne etenduse algust. Broneeritud piletite eest saab internetis maksta ka ooperi e-kinkepiletitega. Välja ostmata broneeringud vabanevad automaatselt.

 

PILETIHINNAD*
Coca-Cola Plaza, Tallinn: 15 € 
Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 13 € *
A.Le Coq Sviit: 20 € (sooduspilet ei laiene A.Le Coq Sviidi hindadele).
Pühapäevastele ooperikordustele kehtib kuni 12-aastastele (k.a.) lastele lapsepilet hinnaga 7,90 € Lapsepiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda lapse vanust tõendava dokumendi esitamist.

Ekraan, Tartu ning Astri, Narva: 12 €
Ostes korraga vähemalt 4 piletit, on ühe pileti hind 10,50 € *

* Soodushinnaga pileteid müüakse kinode kassades. Interneti piletipoes on nelja sooduspileti ostmiseks vajalik eelnevalt osta neljast e-voucherist koosnev ooperi piletivoucherite pakett. Ostetud voucheritega saate tasuda ühe hooaja piires vabalt valitud ooperiseansi piletite eest. Ooperi e-voucherite paketid on erinevad vastavalt kinole. Metropolitan Opera e-piletivoucherite pakette saate osta siit.
 

NB! Ostetud pileteid, e-coucherite pakette ning kinkepileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata. 
Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud ooperiseanssi.

 

Palun ooperiseansile tulla enne väljakuulutatud ooperi algust, et etendusele mitte hilineda!
Metropolitan Opera jätab endale õiguse teha vajadusel muudatusi mängukavas, kellaaegades ning osatäitjates.

** MET Opera piletitele ei kehti Kinoklubi soodustused.

Lisainfo:
www.forumcinemas.ee/ooper
www.metopera.org/hdlive

 
  
 
 

8. JAFF SINU KINOS

8. Jaapani Animatsiooni filmifestival JAFF toimub 11.-20. aprillil. Kavasse kuulub üle veerandsaja erinevatesse žanritesse kuuluva filmi, mida on võimalik näha nii Tallinnas kui Tartus. Enamik programmist on tõlgitud eesti või inglise keelde, mitmetel filmidel on lisaks venekeelsed subtiitrid. Lastefilmidele pakume eestikeelset dublaaži. Loe lisaks

UUS EESTI MÄNGUFILM "RISTTUULES" SINU KINOS

Alates tänasest ootame kõiki vaatama uut eesti mängufilmi RISTTUULES. Martti Helde lavastatud mängufilm räägib eestlasi tabanud kuritööst linastub alates 26.03 Tallinnas ja Tartus ning alates 27.03 Narvas. Loe lisaks

OSCARIVÕITJAD SINU KINOS

Täna varahommikul jagati 86. korda Ameerika Filmiakadeemia auhindu ehk Oscareid. Kõik läks laias laastus nagu filmisõbrad olid ennustanud: Enim auhindu võitis GRAVITATSIOON, kokku 7 Oscarit (režissöör, montaaž, operaatoritöö, visuaalefektid, helimontaaž, heli, filmimuusika) aga jäi ilma tähtsaimast. Loe lisaks

Oscarite nominendid Sinu kinos!

16. jaanuaril kuulutati välja tänavuste Oscarite nominendid. Enim nominatsioone kogusid filmid AMEERIKA AFÄÄR ja GRAVITATSIOON, mis kandideerivad 10 kategoorias (sh parim film). Kuldmehikesed jagatakse Hollywoodis välja 2. märtsil. Oscari-galat juhib populaarne saatejuht ja koomik Ellen DeGeneres, kes oli Hollywoodi suurima filmipeo tseremooniameistriks ka 2007. aastal. Loe lisaks

NÜMFOMAAN I ja II osa nüüd Sinu kinos!

Skandaalse Lars von Trieri provokatiivse seksioopuse mõlemad osad nüüd Sinu kinos! Loe lisaks

8. JAFF SINU KINOS

8. Jaapani Animatsiooni filmifestival JAFF toimub 11.-20. aprillil. Kavasse kuulub üle veerandsaja erinevatesse žanritesse kuuluva filmi, mida on võimalik näha nii Tallinnas kui Tartus. Enamik programmist on tõlgitud eesti või inglise keelde, mitmetel filmidel on lisaks venekeelsed subtiitrid. Lastefilmidele pakume eestikeelset dublaaži. Loe lisaks

UUS EESTI MÄNGUFILM "RISTTUULES" SINU KINOS

Alates tänasest ootame kõiki vaatama uut eesti mängufilmi RISTTUULES. Martti Helde lavastatud mängufilm räägib eestlasi tabanud kuritööst linastub alates 26.03 Tallinnas ja Tartus ning alates 27.03 Narvas. Loe lisaks

NÜMFOMAAN I ja II osa nüüd Sinu kinos!

Skandaalse Lars von Trieri provokatiivse seksioopuse mõlemad osad nüüd Sinu kinos! Loe lisaks

Forum Cinemas sõprade 2013. aasta lemmikfilmid

Palusime oma heal sõpruskonnal välja valida 2013. aasta parimad filmielamused. Reegliks oli, et filmi esilinastus peab mahtuma 2013. aastasse, aga kui ikka väga vaja oli, siis tegime selles reeglis ka mõned erandid. Kinole tuleb ikka loominguliselt läheneda! Loe lisaks

MANDARIINID nüüd kinos!

Alates 1. novembrist jookseb Sinu kino ekraanidel Eesti-Gruusia koostöös valminud inimlik draama MANDARIINID, mille keskmes on sündmused Abhaasia eesti külas 1992. aasta sügisel, mil abhaaslased sõdisid, et Gruusiast lahku lüüa. Ivo (Lembit Ulfsak) ja Margus (Elmo Nüganen) on kaks viimast eestlast, kes veel sõja eest pakku ei ole läinud. Ühel neist on mandariiniistandus, mida ta ei taha maha jätta, teisel on omad põhjused. Nii nad siis kahekesi proovivad kuni viimase hetkeni paigale jääda ning selle juures ka eneseväärikust ja inimlikkust säilitada. Loe lisaks