Metropolitan Opera HD Live hooaeg 2014-2015

 

Metropolitan Opera HD Live - juba seitsmendat hooaega Tallinnas, Tartus ja Narvas!

1. augustil algab ooperiülekannete ja kordusseansside piletite vabamüük ja broneeringud kõikidele soovijatele. 

Metropolitan Opera Emmy ja Peabody auhinnaga pärjatud ülekannetesari The MET: Live in HD alustab juba seitsmendat hooaega. Forum Cinemas toob maailma juhtivaima ooperiteatri parimad ooperid, suurimad staarid ja unustamatud etendused Eesti publikuni juba seitsmendat korda.

The MET: Live in HD 2014-2015 hooaeg tuleb mitmekülgne ning paelub 10 otseülekandega kindlasti kõiki andunud ooperi- ja teatrisõpru. Kavast leiab aegumatuid meistriteoseid, mis sobivad suurepäraselt esimeseks ooperielamuseks ka neile, kes pole seni ooperiteatrisse sattunud. 
 

PILETIHINNAD
Tallinnas kinos Coca-Cola Plaza 17 € 
Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 15 € *


* Soodushinnaga pileteid müüakse kino piletikassas. Interneti piletipoes on nelja sooduspileti ostmiseks vajalik eelnevalt osta neljast e-voucherist koosnev ooperi piletivoucherite pakett. Ostetud voucheritega saate tasuda ühe hooaja piires vabalt valitud ooperiseansi piletite eest. Metropolitan Opera e-piletivoucherite pakette saate osta siit.


A. Le Coq Sviit: 25 € (sooduspilet ei laiene A. Le Coq Sviidi hindadele).
Ooperikordustele kehtib kuni 12-aastastele (k.a.) lastele lapsepilet hinnaga 8 €. Lapsepiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda lapse vanust tõendava dokumendi esitamist.


Tartus kinos Ekraan ning Narvas kinos Astri 15 €


NB! Ostetud pileteid, e-coucherite pakette ning kinkepileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata.
Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud ooperiseanssi.

 

Palun ooperiseansile tulla enne väljakuulutatud ooperi algust, et etendusele mitte hilineda!
Metropolitan Opera jätab endale õiguse teha vajadusel muudatusi mängukavas, kellaaegades ning osatäitjates.

** MET Opera piletitele ei kehti Kinoklubi soodustused.

Lisainfo:
www.forumcinemas.ee/ooper
www.metopera.org/hdlive


Ainukordseid ooperielamusi soovib
Sinu Forum Cinemas

 

Juba toimunud:

MACBETH
Verdi

Libreto: Francesco Maria Piave
 

L 11. Oktoober kell 19:55
P 12. Oktoober kell 12:00
T 21. Oktoober kell 19:00

 

Tippsopran Anna Netrebko teeb kaasakiskuva rolli hullumeelse ja mõrtsukaliku Macbethi (Željko Lučić) kaasana. Shakespeare'i tragöödia "Macbeth" jõuab MET Opera lavalaudadele esmakordselt. Produtsent Adrian Noble'i suurejoonelises adaptsioonis teevad veel kaasa Joseph Calleja ülla Macduffi osas ning René Pape Banquo rollis. Dirigeerib Fabio Luisi.

Giuseppe Verdi ooper neljas vaatuses, Francesco Maria Piave libreto (Andrea Maffei täiendustega) Shakespeare'i näidendi (1605-06) järgi. Esietendus 14.03.1847 Firenzes, Teatro della Pergolas. Helilooja esimene Shakespeare'i ainetel loodud ooper, mida on hinnatud tema varasema loominguperioodi parimaks teoseks. Valmis impressaario Alessandro Lanari eestvedamisel, kes garanteeris maestrole võimalikult kõrgetasemelised lauljad. Esietendust saatis sedavõrd suur edu, et helilooja kutsuti välja lausa 38 korda!
 

Tegevus toimub 11.saj keskel Šotimaal ja Šoti-Inglismaa piiril. Duncani sõjaväe kindralid Macbeth ja Banquo kohtuvad nõidadega, kes tervitavad Macbethi kui tulevast Cawdori isandat ja kuulutavad, et temast saab Šotimaa kuningas. Nad teatavad ka, et pärast Macbethi asub troonile Banquo poeg. Leedi Macbeth saab oma mehe kirjast teada nõidade ettekuulutusest ja teda haarab võimuiha, mis viib Šotimaa traagiliste reetmiste, mõrvade ja painete maailma.
 

Dirigent: Fabio Luisi
Lavastaja: Adrian Noble
Lava- ja kostüümikunstnik: Mark Thompson
Valguskunstnik: Jean Kalman
Koreograaf: Sue Lefton
Leedi Macbeth: Anna Netrebko
Macduff: Joseph Calleja
Macbeth: Željko Lučić
Banquo: René Pape


Kestus: 3h 13 min
Ooper linastub itaalia keeles, inglisekeelsete subtiitritega.FIGARO PULM

Mozart

Libreto Lorenzo da Ponte

L 18. Oktoober kell 19:55
P 19. Oktoober  kell 12:00
T 28. Oktoober kell 19:00Richard Eyre'i lavastatud Mozarti meistriteost dirigeerib MET Opera muusikaline juht James Levine. Klassikaliselt 19. sajandi Sevilla mõisas toimuva komöödia tegevus on toodud uuenduslikult hiliste 1920ndate kuldajastusse. Suurepärane bassbariton Ildar Abdrazakov teeb hiilgava rolli kavala kammerteenri Figarona, Marlis Petersen astub üles krahvinna kammerneitsi ja Figaro pruudi Susanna, Peter Mattei filangroobist krahvi, Marina Poplavskaja krahvinna ning Isabel Leonard krahvi himura paaži Cherubino rollis. 

"Figaro pulm" on W.A. Mozarti koomiline ooper neljas vaatuses, millele on kirjutanud libreto Lorenzo da Ponte prantslase Pierre-Augustin Beaumarchais' näidendi Le mariage de Figaro (1784) järgi. Esietendus 1.05.1786 Viinis, Burgtheateris. 

Ligi 80 muusikanumbrist ja resitatiivist koosneva oopuse komponeerimine võttis aega vaid napilt kuus nädalat. Teos oli väljatulekul mõõdukalt edukas ja teda esitati vaid 9 korda ent üheksa kuud hiljem toimunud Praha esietendus tekitas positiivse furoori. Sealt levis etendus Itaalia ja Saksamaa teatrilavadele. 

Tegemist on ühe väljapaistvama, populaarsema ja humaansema ooperiga, mis kunagi loodud. See on helilooja keskmise loominguperioodi meistriteos, mis paistab silma karakterite sügava iseloomustuse ja ansamblite plastilisuse ja haaravuse poolest. Alates 1934.aastast, mil teost esitati Glyndebourne'is, kujunes 20.saj populaarsemaks Mozarti ooperiks tõrjudes sellelt positsioonilt 19.saj valitsenud Don Giovanni. 
 

Dirigent: James Levine
Lavastaja: Richard Eyre
Lava- ja kostüümikunstnik: Rob Howell
Valguskunstnik: Paule Constable
Koreograaf: Sara Erde
Krahvinna: Marina Poplavskaja 
Susanna: Marlis Petersen
Cherubino: Isabel Leonard 
Krahv: Peter Mattei 
Figaro: Ildar Abdrazakov


Kestus: 3h 52 min
Ooper linastub itaalia keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

 


CARMEN

Bizet

Libreto: Henri Meilhac/Ludovic Halévy
 

L 01. November kell 18:55
P 02. November  kell 12:00
T 11. November kell 19:00


Richard Eyre'i lavastatud melodraamas astub metsosopran Anita Rachvelishvili taas kord üles õnnetu saatusega võluva mustlasneiu Carmenina. Aleksandrs Antonenko mängib temasse meeleheitlikult armunud sõdurit Don José'd, paari vahele kiilu löövat härjevõitlejat Escamillot kehastab Ildar Abdrazakov. Pablo Heras-Casado dirigeerib etenduse vastupandamatu partituuri, milles tuleb esitamisele üks meeldejääv lugu teise järel.

Kui „Carmen“ 1875. aastal esmakordselt Pariisis lavale jõudis, peeti ooperi süžeed kõlvatuks ja tegelasi vulgaarseiks. Bizet šokeeris publikut tuues ooperilavale inimesed rahva seast – külast, vabrikust, mustlaslaagrist ja salakaubavedajate hulgast ning näidates laval peategelase mõrva. Esietendusel vilistati ooper välja ja kriitikud andsid sellele ühiselt hävitava hinnangu. Pjotr Tšaikovski, mõistes teose suurust, ennustas ooperile hiilgavat tulevikku: „Kümne aasta pärast on see kõige populaarsem ooper maailmas.“ Ja tal oli õigus, sest „Carmenist“ õhkub tõelise elu hingust, kirge, vabadust ja dünaamikat.

Bizet suri vaid kolm kuud pärast esietendust ega võinud aimatagi, et „Carmenist“ saab lühikese aja jooksul ooperiliteratuuri populaarsemaid teoseid, mida mängitakse kogu maailma ooperiteatrites ja et toreadoori laulust ning peategelase habaneerast saavad mitmetele põlvkondadele ooperimuusika sümbolid. 
 

Dirigent: Pablo Heras-Casado
Lavastaja: Richard Eyre
Lava- ja kostüümikunstnik: Rob Howell
Valguskunstnik: Peter Mumford
Koreograaf: Christopher Wheeldon
Micaëla: Anita Hartig
Carmen: Anita Rachvelishvili
Don José: Aleksandrs Antonenko
Escamillo: Ildar Abdrazakov


Kestus: 3h 38 min
Ooper linastub prantsuse keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

 


SEVILLA HABEMEAJAJA

Rossini

Libreto: Cesare Sterbini

L 22. November kell 19:55
P 23. November  kell 12:00
T 02. Detsember kell 19:00

 

Ooperimaailma kuulsaimatest meloodiatest tulvil Gioacchino Rossini klassikalises komöödias "Sevilla habemeajaja" astub Isabel Leonard üles tarmuka kangelanna Rosinana; Lawrence Brownlee tema salakavala armastatuna ja Christopher Maltmani sarmika habemeajajana. Partituuri dirigeerib eredaks meloodiaks Michele Mariotti.

"Sevilla habemeajaja" on Gioachino Rossini koomiline ooper kahes vaatuses, Cesare Strebini libreto Pierre-Augustin Beaumarchais' näidendi Le barbier de Seville (1775) ja Giuseppe Petrosellini samanimelise libreto järgi. Esietendus 20.02.1816 Roomas, Teatro Argentinas.

Beaumarchais' näidendit oli ooperi kirjutamiseks kasutanud enne Rossinit mitu heliloojat, kellest edukaim oli Paisiello (1782). Esietendus oli fiasko tänu Paisiello mahhinatsioonidele, kes isiklikult oli selleks ajaks juba surnud, aga tema palvel tegid Paisiello sõbrad kõik, et Rossini lavastus läbi kukuks. Rooma esimene etendus oli tõesti üks värvikamaid ooperiajaloos. Paisiello Rooma sõbrad olid organiseerinud klaköörid, kes ooperi suure aplombiga ja värvikalt välja vilistasid. 

Alates teisest ettekandmisest algas "Habemeajaja" edulugu. Teos läks kiiresti laiali üle terve ooperimaailma. Teost peetakse kõigi aegade parimaks koomiliseks ooperiks, mis on olnud ligi kaks sajandit vahetpidamatult maailma teatrite mängukavas, loovutades mõnda aega oma juhtiva positsiooni Rossini teisele meistriteosele "Tuhkatriinu". "Sevilla habemeajaja" kuulub tänaseni kümne enim esitatud ooperi auväärsesse nimekirja.
 

Dirigent: Michele Mariotti
Lavastaja: Bartlett Sher
Lavakunstnik: Michael Yeargan
Kostüümikunstnik: Catherine Zuber
Valguskunstnik: Christopher Akerlind
Almaviva: Lawrence Brownlee
Rosina: Isabel Leonard
Dr. Bartolo: Maurizio Muraro
Figaro: Christopher MaltmanKestus: 3h 25 min
Ooper linastub itaalia keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

 


NÜRNBERGI MEISTERLAULJAD

Wagner

Libreto: Richard Wagner

L 13. Detsember kell 19:00
P 14. Detsember  kell 12:00
T 23. Detsember kell 18:00

 

Pärast 8 aastast pausi etendub MET Opera laval taas Wagneri legendaarne komöödia renessansiajastu "meisterlauljate" gildist, kelle korraldatud võistulaulmine ühendab tervet linna. Johan Reuter, Johan Botha ja Annette Dasch moodustavad suurepärase rahvusvahelise trupi, et anda edasi võluv kombinatsioon muusikast ja kujutavast kunstist. Dirigeerib James Levine.

Richard Wagneri ooper kolmes vaatuses, millele on helilooja ka libreto kirjutanud. Esietendus 21.06.1868 Münchenis, Königliches Hof- und Nationaltheateris. Esietendus oli väga menukas ning ooper võeti kiiresti mängukavadesse üle Euroopa. Eestis on seda teost esitatud vaid 1901 Tallinna Linnateatris. See on helilooja ainus ooper, kus tegelaskujudeks on ajaloolised isikud, nagu Hans Sachs (1494-1576), kes oli üks 16.saj aktiivselt Nürnbergis tegutsenud kuulsa Die Meistersingeri (Meisterlauljate) gildi liikmeid. 

Tegevus toimub 16.saj keskel Nürnbergis ja järgib Meisterlauljate gildi tegevust, mille laulukirjutamise stiil pidas silmas kindlat struktuuri. See on armastuslugu rüütel Walther von Stolzingist ja linna rikka kullaseppa tütrest Eva Pognerist, millele annab kauni sisu gildi liikmete laul.
 

Dirigent: James Levine
Lavastaja: Otto Schenk
Lavakujundaja: Günther Schneider-Siemssen
Kostüümikunstnik: Rolf Langenfass
Valguskunstnik: Gil Wechsler
Eva: Annette Dasch 
Magdalene: Karen Cargill
Walther von Stolzing: Johan Botha
David: Paul Appleby
Hans Sachs:  Johan Reuter
Beckmesser: Johannes Martin Kränzle
Pogner: Hans-Peter König
Öövaht: Matthew RoseKestus: 6h 00 min
Ooper linastub saksa keeles ja inglisekeelsete subtiitritega.


 


LÕBUS LESK
Lehár

Libreto: Viktor Léon/Leo Stein

L 17. Jaanuar​ kell 19:55
P 18. Jaanuar  kell 12:00
T 27. Jaanuar kell 19:00

Lisaetendused:
T 3. Veebruar kell 18:00
P 8. Veebruar kell 12:00

 

Lehár'i opereti peaosas astub üles suurepärane Renée Fleming, kelle kehastatav veetlev ja saatuslik seltskonnadaam suudab Pariisi meeste pead segi ajada. Opereti lavastaja ja koreograaf on Susan Stroman ("The Producers", "Oklahoma!", "Contact"). Koos lavakunstnik Julian Crouchi ("Satyagraha", "Nõiutud saar") ja kostüümikunstnik William Ivey Longiga ("Tuhkatriinu", "Grey Gardens", "Juukselakk") on Stroman loonud juugendliku õhustiku, mida toetavad legendaarse Maxim'si laulvad ja tantsivad grisetid. Kaasa teevad Nathan Gunn Danilo rollis ning Kelli O'Hara Valencienne'ina. Dirigeerib Andrew Davis.

Franz Lehári operett kolmes vaatuses, Victor Léoni ja Leo Steini libreto Henri Meilhaci komöödia L'attaché d'ambassade järgi. Esietendus 30.12.1905 Viinis, Theatre an der Wienis. "Lõbus lesk" on teos, mis pani aluse helilooja populaarsusele ja rahvusvahelisele tuntusele. Algusest peale olnud sensatsiooniliselt edukas etendus, mida hinnatakse kogu operetitoodangu nauditavamaks teoseks. Johann Straussi "Die Fledermausi" kõrval kõigi aegade enim mängitud operett, mis püsib tänaseni maailma juhtivate muusikateatrite standardrepertuaaris.
 

Dirigent: Andrew Davis
Lavastaja: Susan Stroman
Lavakujundaja: Julian Crouch
Kostüümikunstnik: William Ivey Long
Valguskunstnik: Paule Constable
Koreograaf: Susan Stroman
Hanna: Renée Fleming
Valencienne: Kelli O'Hara
Danilo: Nathan Gunn
Camille de Rosillon: Alek Shrader
Baron Zeta:  Thomas AllenKestus: 2h 57 min
Ooper linastub inglise keeles ja inglisekeelsete subtiitritega.


 


HOFFMANNI LOOD
Offenbach

Libreto: Jules Barbier

L 31. Jaanuar​ kell 19:55
P 01. Veebruar  kell 12:00

Coca-Cola Plaza kordused:
T 10. Veebruar kell 19:00

 

Offenbachi fantastilise ooperi julges ja vaheldusrikkas lavastuses kehastab tenor Vittorio Grigolo piinatud poeeti ning kogenematut seiklejat. Sopran Hibla Gerzmava kanda on kõigi kolme kangelanna ehk Hoffmanni idealiseeritud armuobjektide rollid. Thomas Hampson mängib saatanlikke kurikaelu, kes keerlevad Hoffmanni armastatute ümber. Tempokat partituuri dirigeerib Yves Abel.

"Hoffmanni lood" on Jacques Offenbachi fantastiline ooper, mis koosneb proloogist, kolmest vaatusest ja epiloogist ja on tehtud Jules Barbieri libreto Barbieri ja Michel Carré samanimelise näidendi (1851) järgi, mis omakorda põhines kolmel E. T. A. Hoffmanni lool. Esietendus 10.02.1881 Pariisis, Salle Favartis.

See on Offenbachi viimane ja väljapaistvaim töö. Offenbach alustas teose komponeerimisega 1877, kui ta tervis oli juba väga kehv. Algselt oli ette nähtud, et Olympia, Giulietta, Antonia ja Stella rolli esitavad erinevad lauljad - koloratuursopran, lüüriline sopran ja dramaatiline sopran. Kuid kokkuhoiu pärast esitas need rollid üks ja sama sopran, kes oli algselt tollase teatri primadonna Adèle Isaac. Samuti tahtis tollane teatridirektor, et ka kõiki nelja saatanlikku rolli kehastaks samuti üks ja sama laulja. 

Offenbach ei jõudnud teost ise lõpetada, sest enne tuli surm vahele. Ta suri 5.10.1880, aga oli jõudnud enne seda siiski kogu teose läbi komponeerida ja klaviiris kirja panna. Maestro oli orkestreerinud ka proloogi ja esimese vaatuse. Ooperit asus lõpetama New Orleansis sündinud prantsuse helilooja Ernest Guiraud, kes oli lõpetanud ka Bizet' "Carmeni". Ooperit saatis Prantsusmaal otsekoheselt tohutu menu. Väljaspool tuli edu palju hiljem, milleks oli oma konkreetne põhjus. 1882 esietendus teos Viini Ringtheateris, kuid etenduse ajal puhkes tulekahju, mille käigus hukkus mitu inimest. Nimekates rahvusvahelise tasemega solistides süvenes arusaam, et seda ooperit saadab needus, mistõttu teost ei riskitud repertuaari võtta. 

Tegemist on 20.saj II poolel maailma 20 enamesitatud ooperi auväärsesse nimekirja kuuluva teosega. Ooperil on ka aura, et Bizet' "Carmeni" kõrval on tegemist prantslaste paremuselt teise oopusega, mis on sageli olnud sama populaarne kui "Carmen".
 

Dirigent: Yves Abel
Lavastaja: Bartlett Sher
Lavakujundaja: Michael Yeargan
Kostüümikunstnik: Catherine Zuber
Valguskunstnik: James F. Ingalls
Koreograaf: Dou Dou Huang

Antonia, Stella: 

Hibla Gerzmava

Olympia:

Giulietta:

Nicklausse/Muusa:

Erin Morley

Christine Rice

Kate Lindsey

Hoffmann: Vittorio Grigolo
Lindorf, Coppélius, Dappertutto, Miracle: Thomas HampsonKestus: 3h 46 min
Ooper linastub prantsuse keeles, inglisekeelsete subtiitritega.


 


IOLANTA/HERTSOG SINIHABEME LOSS

Pjotr Tšaikovski & Bela Bartok

Libreto: Tchaikovsky/Béla Balázs

L 14. Veebruar kell 19:30

Coca-Cola Plaza kordused:
P 15. Veebruar  kell 12:00
T 24. Veebruar kell 19:00

 

MET Opera toob publikuni vapustava kaksiketenduse, mille esimese poole moodustab nõiduslik muinasjutt ("Iolanta") ning teise erootilise alatooniga psühholoogiline põnevik ("Hertsog Sinihabeme loss"). Pärast suurepärast rolli MET Opera "Jevgeni Oneginis" astub sopran Anna Netrebko taas üles Tšaikovski järjekordse kangelannana. Netrebko kehastab pimedat, ent imeilusat Iolantat, kes on esimest korda elus armunud. Saatanliku Sinihabeme (Mikhail Petrenko) naiivse ohvri rollis näeme Nadja Michaelit. Mõlemad ooperid lavastas Mariusz Trelinski, keda inspireeris 1940. aastate film noir. "Iolantas" teeb kaasa Piotr Beczala. Oopereid dirigeerib Valeri Gergijev.
 

Dirigent: Valeri Gergijev
Lavastaja: Mariusz Treliński
Lavakujundus: Boris Kudlicka
Kostüümikunstnik: Marek Adamski
Valguskunstnik: Marc Heinz
Koreograaf: Tomasz Wygoda
Videokunstnik: Bartek Macias
Iolanta: Anna Netrebko
Krahv Tristan Vaudémont: Piotr Beczala
Robert: Aleksei Markov 
Ibn-Hakia: Elchin Azizov 
Kuningas René: Aleksei Tanovitski
Judith: Nadja Michael
Sinihabe: Mihhail PetrenkoKestus: 3h 39 min
Ooper linastub vene ja ungari keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

 


JÄRVELEEDI

Rossini

Libreto: Andrea Leone Tottola

L 14. Märts kell 18:55
P 15. Märts  kell 12:00
T 24. Märts kell 19:00

 

Bel canto (itaalia keeles "ilus laul; ilus laulmine") tipptähed Joyce DiDonato ja Juan Diego Flórez ühendavad jõud, et edasi anda Rossini vokaalse virtuoossuse näitemängu. Sir Walter Scotti novellil põhineva etenduse tegevus toimub keskaegsel Šoti mägismaal. DiDonato kehastab nimiosa ehk "järveleedit", Flórez aga tema soosingut ihkavat kuningat. Meisterlik vokaalne tulevärk loob romantilise õhkkonna, millele paneb väärika punkti Michele Mariotti dirigeeritud METi orkester. 

"Järveleedi" on Gioachhino Rossini ooper kahes vaatuses, Andrea Leone Tottola libreto Walter Scotti poeemi "The Lady of the Lake" (1810) järgi. Esietendus 24.10.1819 Napolis, Teatro San Carlos. See on helilooja tundelisemaid ja romantilisemaid oopereid, mis oli väga populaarne 19. saj keskpaigani. Langes siis 120 aastaks unustusse, kuid on olnud 20. saj II poolel sageli teatrite mängukavas.
 

Dirigent: Michele Mariotti
Lavastaja: Paul Curran
Lava- ja kostüümikunstnik: Kevin Knight
Valguskunstnik: Duane Schuler
Elena: Joyce DiDonato
Malcolm Groeme: Daniela Barcellona 
Giacomo: Juan Diego Flórez
Rodrigo: John Osborn
Duglas: Oren GradusKestus: 3h 30 min
Ooper linastub itaalia keeles, inglisekeelsete subtiitritega.

 


TALUPOJA AU/PAJATSID
Mascagni & Leoncavallo

Libreto: Giovanni Targioni-Tozetti/Guido Menasci/Ruggero Leoncavallo

NB! Hooaja viimane!
 

L 25. Aprill kell 19:30
P 26. Aprill  kell 12:00

Coca-Cola Plaza kordused:
T 05. Mai  kell 19:00

 

Ooperimaailma kõige traagilisema kaksiketenduse tegevus toimub kahel erineval ajaperioodil ühes ja samas Sitsiilia külakeses. Tenor Marcelo Álvarez teeb suurepärased rollid nii Turidduna "Talupoja aus" kui ka Caniona "Pajatsites". Rae Smith ("Sõjaratsu") lõi "Talupoja au" jaoks mõjuva 1900. aasta külaatmosfääri, mis muutub "Pajatsites" traagilise saatusega vodevillitrupi peatuspaigaks aastal 1948. Õnnetute peakangelannadena astuvad üles Eva-Maria Westbroek ("Talupoja au") ja Patricia Racette ("Pajatsid"). Etenduse lavastas Sir David McVicar. Dirigeerib MET Opera peadirigent Fabio Luisi.

"Talupoja au" on Pietro Mascagni ooper ühes vaatuses, Giovanni Targioni-Tozetti ja Guido Menasci libreto Giovanni Verga samanimelise draama (1884) järgi. Esietendus 17.05.1890 Roomas, Teatro Costanzis. Seda peetakse Mascagni parimaks ja tuntumaks tööks. Üks kõigi aegade enim esitatud oopereid, mis kuulub ooperiteatrite standardrepertuaari. Veristliku stiili esimesi ja väidetavalt paremaid teoseid. Omapärase eksperimendina kasutas selle etenduse puhul helilooja kahe stseeni vahel orkestripala Intermezzot (orkestrisüiti), millest sai kiiresti populaarne kontsernumber. Esitatakse tavaliselt ühel õhtul koos Leoncavallo "I pagliacciga".

Ruggero Leoncavallo ooper "Pajatsid", mis koosneb proloogist ja kahest vaatusest on helilooja libreto, mis tugineb ajalehtede kuritegude reportaažidele. Esietendus 21.05.1892 Milanos, Teatro Dal Vermes. Ärritatud ja intrigeeritud Mascagni "Cavalleria rusticana" tohutust edust, otsustas Leoncavallo samuti komponeerida realistliku teose. Heliloojat süüdistati algselt plagiaadis. Helilooja otsustas kasutada eesriiet, et eraldada tegelik elu näidendist, mida osalised esitavad. Tulemuseks oli meistriteos ja üks paremaid verismi oopereid, mille otsekohe pärast väljatulekut võtsid mängukavva paljud Itaalia teatrid, samuti Berliini, Viini, Praha, Budapesti, Londoni, New Yorgi, Buenos Airese, Stockholmi, Mexico City, Baseli ja Moskva ooperimajad.
 

Dirigent: Fabio Luisi
Lavastaja: David McVicar
Lavakujundus: Rae Smith 
Valguskunstnik: Paule Constable 
Koreograaf: Andrew George
Kostüümikunstnik: Moritz Junge
Santuzza:  Eva-Maria Westbroek
Turiddu:  Marcelo Álvarez
Alfio:  Zeljko Lucic
Nedda:  Patricia Racette
Canio: Marcelo Alvarez
Tonio:  George Gagnidze 
Silvio: Lucas MeachemKestus: 3h 30 min
Ooperid linastuvad itaalia keeles, inglisekeelsete subtiitritega.