Sind ootab Forum Cinemas Kinoklassika!
 

Naudi nüüd filmiklassika pärleid Forum Cinemas kinodes Coca-Cola Plaza ja Ekraan

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevate filmide hulgas on nii suurte filmistaaride varajasi rollisooritusi kui ka meie seast juba lahkunud legendide kultusfilme. Kinoklassika pakub ainulaadset võimalust näha filmiajaloo pärleid suurel ekraanil. See on elamus kõigile, kes ei ole oma lemmikuid kinosaalis näinud ja ka neile, kes teevad nendega esimest korda tutvust.

Näitame igal kuul ühte filmiajaloos olulisel kohal seisvat filmi: alustame Tom Cruise`i legendaarse „Tippkutiga“ ja Danny Boyle`i tuntuima filmiga "Trainspotting" ning jätkame David Bowie kultusliku „Labürindiga“  ja Martin Scorsese „Taksojuhiga“. Seejärel liigume uljalt edasi vanameister Sylvester Stallone’i läbimurderolliga filmis „Rocky“, Francis Ford Coppola tippsaavutusega „Ristiisa“ ja Steven Spielbergi õudusäratava filmiga Lõuad. Märtsis laulame ja tantsime lõbusa muusikaliga "Lauldes vihmas" ning aprillis võtame õudusfilmide meistriklassi filmiga "Hiilgus".

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

 

 

RISTIISA

Kolmapäev 11. jaanuar

Tallinn - COCA-COLA PLAZA (Scape) - kell 20:30

Tallinn - COCA-COLA PLAZA (A. Le Coq Sviit) - kell 21:15

Tartu - EKRAAN (Saal 1) - kell 20:30

Olete oodatud 11. jaanuari õhtul, kell 20:30 maailma mõjuvõimsaima filmi "Ristiisa" / "The Godfather" esilinastusele! Linastuspaikadeks Coca-Cola Plaza ja Kino Ekraan.

Avanseanss Tallinnas tuleb näitamisele kristallselges 4K resolutsioonis ja linna parimas saalis. Lisaseansid pealinnas toimuvad 18. ja 25. jaanuari õhtul. Kino Ekraanis linastub film eksklusiivselt vaid 11. jaanuaril.

Francis Ford Coppola kuulsaima linateose peaosades mängivad Marlon Brando, Al Pacino, James Caan ja Robert Duvall.

Kinoklassika sündmuste sarja kõige kõrgemalt hinnatuma filmina näitame Francis Ford Coppola maailmakuulsat draamat „Ristiisa“ (The Godfather), kus peaosades Marlon Brando, Al Pacino, James Caan ja Robert Duvall. 1972. aasta krimidraamale ilmus ka kaks järge, „Ristiisa II“ (1974) ja „Ristiisa III“ (1990). 

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

 

LÕUAD

Veebruar

Martin Brody (Roy Scheider) on uus politseiülem Amitys, puhkusesaarel Uus-Inglismaa kandis. Ühel hommikul leitakse rannalt tüdruku surnukeha. Ekspertiis näitab, et tegemist võib olla hairünnakuga. Peale uusi rünnakuid otsustab Brody koos kahe sõbraga ujuv elukas ülesse otsida ja see tappa.

 

LAULDES VIHMAS

Märts

Don Lockwood (Gene Kelly) ja Lina Lamont (Jean Hagen) on tummfilmiajastu kuulsaim paarike nii kinolinal kui ka eraelus, kui uskuda kollast meediat. Nende edu võiks igavesti kesta kui poleks hoogsalt pealetungivaid helifilme. 

Kui filmikompanii kiiremas korras heliga filmi tootmise käima lükkab, muutub olukord hoopis keeruliseks, sest ilmsiks tuleb nii Lina kohutav hääl kui ka Doni armumine oma kaasnäitleja Kathysse (Debbie Reynolds), kes on palgatud Lina kohutavat häält dubleerima. 

 

HIILGUS

Aprill

Kui sa kujutleksid kõige õõvastavamat luupainajat, siis mis see oleks? Kas see on kohutav tulnukas? Tappev haigus? Stanley Kubricku meistriteoses on kõige õudsamaks terroriks hoopis hirm, et keegi sinu oma perekonnast võiks soovida sind tappa. 

"Hiilgus" põhineb õuduskirjaniku Stephen Kingi romaanil, kus kirjanik Jack Torrance (Jack Nicholson) läheb majavalvuriks üksikusse mägihotelli, et uue romaani jaoks materjali koguda. Ta võtab kaasa oma naise (Shelley Duvall) ja poja Danny (Danny Lloyd). Jack ei ole selles hotellis kunagi varem käinud, kuid teda kimbutab pidevalt tunne, et kogu hiiglaslik maja oleks talle justkui väga tuttav. Vastus peitub hämara ja vaenuliku minevikuga hotellis, mis peidab endas kohutavaid saladusi.

 


JUBA TOIMUNUD (eritellimusel saab siiski taas kinokavasse tuua):

 

TIPPKUTT

Kinoklassika avapauguna linastub 17. augustil varalahkunud kultusrezissöör Tony Scotti 1986. aasta põnevusfilm „Tippkutt“ (Top Gun), peaosades verinoored Tom Cruise ja Val Kilmer. Hetkel käivad jutud ka järjest, kus võimalusel osaleks ka viimastel aastatel väga tihedalt kinoekraane väisav Tom Cruise. 

 

TRAINSPOTTING

7. septembril tuleb näitamisele briti rezissöör Danny Boyle`i vahest kõige tuntum film „Trainspotting“. Peaosades Ewan McGregor, Robert Carlyle, Jonny Lee Miller ja Peter Mullan. Danny Boyle valmistab hittfilmile ka hetkel järge, mis peaks kinopublikuni jõudma juba 2017. aasta jooksul. 1996. aastal linastunud „Trainspotting“ on Briti Filmi Instituudi poolt kuulutatud ka üheks parimaks briti filmiks.

 

LABÜRINT

5. oktoobril saab kogeda meie seast juba lahkunud kultuuriikoonide David Bowie ja nukufilmide rezissööri Jim Hensoni 1986. aasta kultusfilmi „Labürint“ (Labyrinth), kus lisaks Bowiele astub üles ka verinoor Jennifer Connelly. „Star Warsi“ isa George Lucase produtseeritud fantaasiafilm tähistab ühtlasi ka 30. sünnipäeva.

 

TAKSOJUHT

2. novembril astub meie ekraanidele erakordne Robert De Niro režissöör Martin Scorsese maailmakuulsas karmis põnevikus „Taksojuht“ (Taxi Driver), kus peaosas ka noor Jodie Foster. 1976. aastal linastunud „Taksojuht“ on kuulutatud filmiajaloo üheks kõige paremaks ja olulisemaks filmiks.

 

ROCKY

7. detsembril pakume võimalust näha vanameister Sylvester Stallone`i läbimurderolli maailma parimaks spordifilmiks tituleeritud draamas „Rocky“.  1976. aastal ilmavalgust näinud filmil on nüüdseks loodud kuus järjefilmi, millest seni viimane linastus 2015. aastal.