Sind ootab Forum Cinemas Kinoklassika!
 

Naudi nüüd filmiklassika pärleid Sinu kinos Coca-Cola Plaza

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevate filmide hulgas on nii suurte filmistaaride varajasi rollisooritusi kui ka meie seast juba lahkunud legendide kultusfilme. Kinoklassika pakub ainulaadset võimalust näha filmiajaloo pärleid suurel ekraanil. See on elamus kõigile, kes ei ole oma lemmikuid kinosaalis näinud ja ka neile, kes teevad nendega esimest korda tutvust.

Näitame igal kuul ühte filmiajaloos olulisel kohal seisvat filmi:  aprillis võtame õudusfilmide meistriklassi filmiga "Hiilgus". Mais jätkame maailmakuulsa maffiatriloogia teise osaga "Ristiisa II osa" ning juunis kohtume taas Steven Spielbergiga, et üheskoos nautida ulmefilmi "E.T. - sõber kaugelt". Juulis suundume taas Stanley Kubricku radadele unikaalse sõjafilmiga "Full Metal Jacket" ning augustis mässame üheskoos bandiitidega krimifilmis "Bonnie ja Clyde". Septembris viime aga lõpuni "Ristiisa" triloogia, tuueks kinolinale Francis Ford Coppola võimsa lõpupaugu "Ristiisa III osa".

Juba toimunud linastused:

2016. aasta augustis alustasime Kinoklassika sündmustesarja Tom Cruise`i legendaarse „Tippkutiga“, septembris jätkasime Danny Boyle`i tuntuima filmiga "Trainspotting". Oktoobris läksime edasi David Bowie kultusliku „Labürindiga“  ja novembris tegime taas tutvust Martin Scorsese „Taksojuhiga“. Detsembris liikusime uljalt edasi vanameister Sylvester Stallone’i läbimurderolliga filmis „Rocky“ ning 2017. aasta jaanuaris jätkasime Francis Ford Coppola tippsaavutusega „Ristiisa“. Veebruaris tõime suurele ekraanile Steven Spielbergi legendaarse õudusfilmi Lõuad“. Märtsis laulsime ja tantsisime lõbusa muusikaliga "Lauldes vihmas".

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

HIILGUS

Aprill

Kolmapäev, 19. aprill

Tallinn - COCA-COLA PLAZA (Saal 5) - kell 20:55

Kolmapäev, 26. aprill 

Tallinn - COCA-COLA PLAZA (Saal 9) - kell 21:20 (Viimane seanss)

Näitamisele tuleb 25 minutit pikem USA filmiversioon, mida on Euroopa kinodes haruharva näidatud.

Kui sa kujutleksid kõige õõvastavamat luupainajat, siis mis see oleks? Kas see on kohutav tulnukas? Tappev haigus? Stanley Kubricku meistriteoses on kõige õudsamaks terroriks hoopis hirm, et keegi sinu oma perekonnast võiks soovida sind tappa. 

"Hiilgus" põhineb õuduskirjaniku Stephen Kingi romaanil, kus kirjanik Jack Torrance (Jack Nicholson) läheb majavalvuriks üksikusse mägihotelli, et uue romaani jaoks materjali koguda. Ta võtab kaasa oma naise (Shelley Duvall) ja poja Danny (Danny Lloyd). Jack ei ole selles hotellis kunagi varem käinud, kuid teda kimbutab pidevalt tunne, et kogu hiiglaslik maja oleks talle justkui väga tuttav. Vastus peitub hämara ja vaenuliku minevikuga hotellis, mis peidab endas kohutavaid saladusi.

KINOKLASSIKA sündmustesarja raames näitamisele tulevad filmid on kõik digitaalselt taastatud. Minimaalselt 2K resolutsiooni ja kvaliteetse 5.1 heliga.

NB! Film linastub inglise keeles ilma subtiitriteta.

 

KINOKLASSIKA ERI: TULNUKAS

Kolmapäev, 26. aprill

Tallinn - COCA-COLA PLAZA (SCAPE) - kell 19:00

Tallinn - COCA-COLA PLAZA (A.Le Coq Sviit) - kell 21:45

Tartu - EKRAAN (Saal 1) - kell 19:00

Viljandi - CENTRUM (Saal 1) - kell 19:00

26. aprill on ülemaailmne Tulnukapäev ehk Alien Day!

12. mail jõuab Sinu kinno "Tulnuka" filmisaaga uus ja fännide poolt pikisilmi oodatud uus peatükk nimega "Tulnukas: Covenant".

Selle ootuses korraldab filmistuudio 20th Century Fox 26. aprillil spetsiaalse ülemaailmse "Alien Day" ehk "Tulnukapäeva", mille raames jõuab Sinu kinno kinoajaloo absoluutsesse filmiklassika tippu kuuluv, 1979. aastal valminud Ridley Scotti linalugu "Tulnukas", mis omal ajal sellele sarjale ka aluse pani.

Mõistagi ei piirdu Tulnukapäeva tähistamine vaid klassikalise linaloo nautimisega, vaid lisaks näidatakse fännidele ka 20 minutit stseene eelseisvast filmist "Tulnukas: Covenant". Stseenid juhatab videotervituse vahendusel sisse filmi lavastaja Ridley Scott.

Kui sind jääb vaevama, miks toimub Tulnukapäev just nimelt 26. aprillil ja mitte mõnel muul kuupäeval. Aga palun, siit tuleb selgitus: 

Kuupäeva inspiratsioon tuleneb tähtede ja numbrite kombinatsioonist "LV-426", sest just sellist nime kandis kuu, mille pinnal kohtasid transpordilaev "Nostromo" meeskonnaliikmed hukatuslikku Xenomorfi.

 

RISTIISA II OSA

Mai

Kolmapäev, 3. mai

Tallinn - COCA-COLA PLAZA (SCAPE) - kell 20:00 (4K)

Tallinn - COCA-COLA PLAZA (A.Le Coq Sviit) - kell 20:00

"Ristiisa" teine osa jutustab noore Vito Corleone (Robert De Niro) karjääri algusaegadest. Vito kasvas üles 20. sajandi alguses Sitsiilias ja läks lõpuks New Yorki. Samuti on see ka lugu Vito pojast Michaelist (Al Pacino), kes juhib 1950ndatel perekonna äri, üritades oma haaret laiendada ka Las Vegases ja Kuubas.

 

E.T. - SÕBER KAUGELT

Juuni

Kaugelt planeedilt pärit sõbralik tulnukas E.T. kohtub 10-aastase Elliottiga (Henry Thomas). Elliott ja tema perekond hoolitsevad tulnuka eest ja püüavad tema olemasolu iga hinna eest saladuses hoida. E.T. suurimaks sooviks on taas koju pääseda. Lapsed tahavad tulnukat aidata, kuid kui E.T.-st saavad teada ka teised inimesed, muutub olukord aina ohtlikumaks.

 

FULL METAL JACKET

Juuli

Stanley Kubricku hiilgav nägemus Vietnami sõjast ja ebainimlikest meetoditest, kuidas inimesi treenitakse tapjateks.

Joker (Matthew Modine), Animal Mother (Adam Baldwin), Gorner (Vincent D'Onofrio), Eightball (Dorian Harewood), Cowboy (Arliss Howard) ja teised surutakse põrgulikku treeninglaagrisse, mida juhib karm D.I (R. Lee Ermey), kelle meelest on kõik värvatud ei midagi muud kui ussikesed ja närused koerad. Sõda on metsik, lugu kompromissitu ja dialoog tulvil musta huumorit. "Full Metal Jacket" on tõeline meistriteos.

 

BONNIE JA CLYDE

August

Elust tüdinenud Bonnie (Faye Dunaway) ja vanglast vabanenud Clyde (Beatty) moodustavad üheskoos kuritegeliku paari, asudes oskuslikult panku röövima ja politsenike üle kavaldama. Peagi saavad nad kurikuulsaks üle kogu riigi ning politsei ei peatu millegi ees, et bandiite tabada. 

Kahe Oscariga pärjatud krimipõnevik "Bonnie ja Clyde" särab eelkõige tänu suurepärastele näitlejatele Warren Beatty ja Faye Dunaway ning Michael J. Pollard, Gene Hackman ja Estelle Parsons. Režissöör Arthur Penni film on karmikoeline, kuid mitte kordagi liiga õiel või julm. Film suudab ikka ja jälle üllatada. Seda ennekõike tänu suurepärasele operaatoritööle. "Bonnie ja Clyde" ei ole kaugeltki mitte tavapärane gängsterifilm, see on midagi palju enamat.

 

RISTIISA III OSA

September

Francis Ford Coppola maffiatriloogia kolmandas ja viimases osas astub Al Pacino taas võimsa kriminaalse perekonnajuhi Michael Corleone rolli. 

60ndates aastates Michaelit kannustab kaks eesmärki: vabastada oma perekond kuritegelikust ärist ja leida endale sobilik järglane. Parimaks mantlipärijaks on keevaline Vincent (Andy Garcia), kuid just tema võib olla säde, mis sütitab taaskord põrguliku vägivallalaine. 

 


JUBA TOIMUNUD (eritellimusel saab siiski taas kinokavasse tuua):

 

TIPPKUTT

Kinoklassika avapauguna linastus 17. augustil varalahkunud kultusrezissöör Tony Scotti 1986. aasta põnevusfilm „Tippkutt“ (Top Gun), peaosades verinoored Tom Cruise ja Val Kilmer. Hetkel käivad jutud ka järjest, kus võimalusel osaleks ka viimastel aastatel väga tihedalt kinoekraane väisav Tom Cruise. 

 

TRAINSPOTTING

7. septembril tuli näitamisele briti rezissöör Danny Boyle`i vahest kõige tuntum film „Trainspotting“. Peaosades Ewan McGregor, Robert Carlyle, Jonny Lee Miller ja Peter Mullan. Danny Boyle valmistab hittfilmile ka hetkel järge, mis peaks kinopublikuni jõudma juba 2017. aasta jooksul. 1996. aastal linastunud „Trainspotting“ on Briti Filmi Instituudi poolt kuulutatud ka üheks parimaks briti filmiks.

 

LABÜRINT

5. oktoobril sai kogeda meie seast juba lahkunud kultuuriikoonide David Bowie ja nukufilmide rezissööri Jim Hensoni 1986. aasta kultusfilmi „Labürint“ (Labyrinth), kus lisaks Bowiele astub üles ka verinoor Jennifer Connelly. „Star Warsi“ isa George Lucase produtseeritud fantaasiafilm tähistab ühtlasi ka 30. sünnipäeva.

 

TAKSOJUHT

2. novembril jõudis meie ekraanidele erakordne Robert De Niro režissöör Martin Scorsese maailmakuulsas karmis põnevikus „Taksojuht“ (Taxi Driver), kus peaosas ka noor Jodie Foster. 1976. aastal linastunud „Taksojuht“ on kuulutatud filmiajaloo üheks kõige paremaks ja olulisemaks filmiks.

 

ROCKY

7. detsembril pakkusime võimalust näha vanameister Sylvester Stallone`i läbimurderolli maailma parimaks spordifilmiks tituleeritud draamas „Rocky“.  1976. aastal ilmavalgust näinud filmil on nüüdseks loodud kuus järjefilmi, millest seni viimane linastus 2015. aastal.

 

RISTIISA

Kinoklassika sündmuste sarja kõige kõrgemalt hinnatuma filmina näitasime jaanuaris Francis Ford Coppola maailmakuulsat draamat „Ristiisa“ (The Godfather), kus peaosades Marlon Brando, Al Pacino, James Caan ja Robert Duvall. 1972. aasta krimidraamale ilmus ka kaks järge, „Ristiisa II“ (1974) ja „Ristiisa III“ (1990), mis käesoleval aastal ka linastumisele tulevad. 

 

LÕUAD

Alates 1. veebruarist jõudis kinolinale Steven Spielbergi 1975. aastal valminud filmiklassika pärl ja kolme Oscari võitja "Lõuad" ("Jaws"). Martin Brody (Roy Scheider) on uus politseiülem Amitys, puhkusesaarel Uus-Inglismaa kandis. Ühel hommikul leitakse rannalt tüdruku surnukeha. Ekspertiis näitab, et tegemist võib olla hairünnakuga. Peale uusi rünnakuid otsustab Brody koos kahe sõbraga ujuv elukas ülesse otsida ja see tappa.

 

LAULDES VIHMAS

Märtsi kinoklassikaks oli legendaarne "Lauldes vihmas". Don Lockwood (Gene Kelly) ja Lina Lamont (Jean Hagen) on tummfilmiajastu kuulsaim paarike nii kinolinal kui ka eraelus, kui uskuda kollast meediat. Nende edu võiks igavesti kesta kui poleks hoogsalt pealetungivaid helifilme. 

Kui filmikompanii kiiremas korras heliga filmi tootmise käima lükkab, muutub olukord hoopis keeruliseks, sest ilmsiks tuleb nii Lina kohutav hääl kui ka Doni armumine oma kaasnäitleja Kathysse (Debbie Reynolds), kes on palgatud Lina kohutavat häält dubleerima.