Moskva Suure Teatri ballett


Moskva Suure Teatri balletitrupi etenduste ülekanded kinos Coca-Cola Plaza ja Ekraan. 

1776. aastal rajatud Moskva Suur Teater kujutab endast Venemaa kultuuri ja traditsioonide sümbolit, mille etenduste tase vastab ka kõige nõudlikumale maitsele. Balletitrupi repertuaari mahub nii rahvuslikku klassikat kui ka maailma balletiklassika varamusse kuuluvate etenduste maailmakuulsate koreograafide suurepäraseid tõlgendusi.
 
Koostöös teatri ning satelliidipilti vahendava ettevõttega Pathé Live tuuakse otseülekanded Moskva Suurest Teatrist ligi 1400 ekraanile üle 50s erinevas riigis. Pildiedastuse puhul on silmas peetud just kinode laiekraane, heli jõuab kinosaalis viibijateni 5.1. formaadis ning kasutusel on vähemalt 10 erinevat kaamerat.
 
Eestis saab balleti ülekandeid nautida Coca-Cola Plazas ja Tartus kinos Ekraan.
 

Seitsmendat järjestikust aastat näeb kinodes Coca-Cola Plaza ja Ekraan balletiülekandeid Moskva Suure Teatri lavalt. Oktoobrist aprillini kestva hooaja jooksul näeb seitset unikaalset balletti, millest neli kantakse satelliidi abil vaatajateni otseülekandena („Kuldajastu“, „Uinuv kaunitar“, „Kaasajaõhtu“ ja „Meie aja kangelane“) ning kolme näeb salvestisena („Helge oja“, „Pähklipureja“ ja „Luikede järv“). Kõiki ülekandeid on võimalik nautida HD pildis ja 5.1 heliga.

Hooaja jooksul on võimalik näha kaasaja kõige andekamate ja tunnustatumate Vene koreograafide nagu Aleksei Ratmanski, Juri Grigorovitš ja Juri Possohhov loomingut. Lisaks on harukordne võimalus 19. märtsil näha etendust „Kaasajaõhtu“, millele on koreograafia teinud Jerome Robbins, Harald Lander ja Aleksei Ratmanski.

Moskva Suure Teatri ülekandeid näeb rohkem kui 50 riigis ja 1600 kinos üle maailma. 

Moskva laval astuvad koos Suure Teatri võrratu trupiga üles balletimaailma sellised  kuulsused nagu Svetlana Zahharova, David Hallberg, Olga Smirnova, Vladislav Lantratov, Deniss Rodkin ja Mihhail Lobuhhin.


PILETIHINNAD

Kinos Coca-Cola Plaza, Tallinn: 17 € 
Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 15 € *

A. Le Coq Sviit: 25 € (sooduspilet ei laiene A. Le Coq Sviidi hindadele).
Etendustele kehtib kuni 12-aastastele (k.a.) lastele lapsepilet hinnaga 8 €. Lapsepiletiga sisenemisel on kinol õigus nõuda lapse vanust tõendava dokumendi esitamist.

Tartus kinos Ekraan15 €
Nelja ja enama pileti korraga ostjale kehtib soodushind 12 € *


Soodushinnaga pileteid müüakse kino piletikassast


Interneti piletipoes on nelja sooduspileti ostmiseks vajalik eelnevalt osta neljast e-voucherist koosnev balleti piletivoucherite pakett. Ostetud voucheritega saate tasuda ühe hooaja piires vabalt valitud etenduse piletite eest. E-piletivoucherite pakette saate osta siit.

NB! Ostetud pileteid, e-voucherite pakette ning kinkepileteid tagasi ei osteta ja ringi ei vahetata.
Broneeritud piletid palume välja osta hiljemalt 20 päeva enne valitud balletiseanssi.

 

Moskva Suure Teatri 2016-2017 hooaeg

 

Toimunud etendused:

 

KULDAJASTU

Muusika: Dmitri Šostakovitš
Koreograafia: Juri Grigorovitš
Libreto: Juri Grigorovitš ja Isaak Glikman

Otseülekanne

P 16. oktoober, 2016 kell 18.00

Lõuna-Venemaa mereäärses linnas õilmitseb äri ja võimutseb maffia. „Kuldajastu“ nimeline kabaree on tantsijate, bandiitide ja noorte unistajate öine lemmikpaik, kus noor kalur Boriss armub kaunitarist tantsijatari Ritasse, kes on aga ühtlasi seotud kohaliku gangsteriga…

Satiiriline lugu Venemaal 1920. aastatel välja kuulutatud uue majanduspoliitika  NEP aegadest. Värvikas ja sädelev etendus džässilike rütmide saatel varieteelikus õhkkonnas. Seda balletti näeb ainult Suures Teatris ja siin on kõike,  mis kütkestab: meeletud rütmid, pöörane klaperjaht ja dekadentlikud kabareenumbrid. Borissi ja Rita kirglikku armastuslugu ja kauneid duette esitavad erakordse väljendusrikkusega Suure Teatri solistid.

 

HELGE OJA

Muusika: Dmitri Šostakovitš
Koreograafia: Aleksei Ratmanski
Libreto: Adrian Pjotrovski ja Fjodor Lopuhhov

P 6. november, 2016 kell 17.00

Lõikuspeo ajal tuleb kolhoosikülla tantsutrupp, kus on baleriiniks Zina lapsepõlvesõbratar. Et Zina truudusetule mehele Pjotrile õppetund anda, vahetavad Zina ja baleriin selleks õhtuks rollid…

Aleksei Ratmanski teeb Šostakovitši geniaalse muusika Suure Teatri laval nähtavaks, luues haarava meistriteose, erakordselt lõbusa komöödia koos ootamatute sündmuskäikude ja mitmete rollivahetustega, sealhulgas esitantsija Ruslan Skvortsov sülfiidina võrgutamas vana suvilaomanikku. Pulbitsevat elu täis säravad karakterid ja Ratmanski võrratu koreograafia tekitavad Suure Teatri laval paraja tulevärgi.

Osades: Svetlana Lunkina (Zina), Mihhail Lobuhhin (Pjotr), Maria Aleksandrova (baleriin), Ruslan Skvortsov (balletitantsija), Deniss Savin (akordionist), Aleksei Loparevitš (vana suvilaomanik)

Salvestatud 29.aprillil 2012

 

PÄHKLIPUREJA

Muusika: Pjotr Tšaikovski
Koreograafia: Juri Grigorovitš
Libreto: Juri Grigorovitš (E.T.A. Hoffmanni ja Marius Petipa järgi)

P 18. detsember, 2016 kell 17.00

Jõululaupäeval muutub Marie puust nukk-pähklipureja kauniks printsiks, kes viib ta muinasjutulisele rännakule. Aga enne tuleb nukul ja Marie’l pidada maha võitlus hiirekuninga ja selle armeega…

Jõulud pole täiuslikud ilma haarava loota noorest Marie’st ja tema Prints-Pähklipurejast. Vene koreograafi Juri Grigorovitši lavastatud ja Suure Teatri solistide poolt esitatud  E.T.A. Hoffmanni muinasjutt viib nii lapsed kui täiskasvanud jõuluvaheaega sisse juhatavasse imelisse võlumaailma.

Osades: Deniss Rodkin (Prints-Pähklipureja), Anna Nikulina (Marie), Andrei Merkurjev (Drosselmeyer), Vitali Biktimirov (Hiirekuningas)

"Pähklipureja" linastub Coca-Cola Plaza Scape saalis kõrgkvaliteetse Dolby Atmos heliga.

Salvestatud 21.detsembril 2014

 

UINUV KAUNITAR

Muusika:  Pjotr Tšaikovski
Koreograafia: Marius Petipa (Juri Grigorovitši uues redaktsioonis)
Libreto: Ivan Vsevoložski ja Marius Petipa (Charles Perrault järgi)

Otseülekanne

P 22. jaanuaril, 2017 kell 17.00

Oma kuueteistkümnendal sünnipäeval langeb printsess Aurora kurja võluri Carabosse’i nõiduse ohvriks ja uinub sajaks aastaks. Ainult printsi suudlus võib ta äratada…

Legendaarses balletiloos viivad Suure Teatri tantsijad meid unistuste reisile, kus nõiaväelises kuningriigis haldjad, noor printsess ja nägus prints näitavad kõige puhtamat klassikalist stiili. Suurejooneline lavastus koos rikkalike dekoratsioonide ja kostüümidega teevad Perrault’ muinasjutust enneolematu vaatamisväärsuse, mis ei tohi jääda nägemata.

 

LUIKEDE JÄRV

Muusika:  Pjotr Tšaikovski
Koreograafia: Juri Grigorovitš (Marius Petipa, Lev Ivanovi ja Aleksandr Gorski fragmentidega)
Libreto: Juri Grigorovitš (Vladimir Begitševi ja Vassili Geltseri motiividel)

P 5. veebruaril, 2017 kell 17.00

Salapärase metsajärve kaldal kohtab prints Siegfried nõiutud luik-tütarlast Odette’i. Haaratud neiu ilust, vannub prints talle truudust. Kahjuks mõistab prints liiga hilja, et saatusel on temaga teised plaanid…

See on 1877. aastal esmakordselt Suure Teatri lavale jõudnud imekaunis ja uskumatult täiuslik ballett. Valge luige Odette’i ja musta luige Ottilie kaksikrollis demonstreerib Svetlana Zahharova laitmatu tantsutehnika kaudu õrna haavatavust ja jultunud häbematust, millele sekundeerib ühtaegu jõuline ja tundlik  Deniss Rodkin Siegfriedi rollis. Balletile lisavad lummavat ilu Suure Teatri balletirühma hingematvad stseenid.

Osades: Svetlana Zahharova (Odette/Ottilie), Deniss Rodkin (prints Siegfried), Artemi Beljakov (kuri võlur), Igor Tsvirko (narr)

Salvestatud 25.jaanuaril 2015

 

KAASAJAÕHTU
Uuslavastus

Muusika: Igor Stravinski, Carl Czerny, Leonid Desjatnikov
Koreograafia: Jerome Robbins, Harald Lander, Aleksei Ratmanski

Otseülekanne

P 19. märtsil, 2017 kell 17.00

Bolshoi teater võtab üheks õhtuks julgelt ette uue väljakutse – etendatakse Jerome Robbinsi „Puur“, Harald Landeri „Etüüdid“ ja Aleksei Ratmanski „Vene hooajad“. Maailma parimate tantsijate hulka kuuluvate artistide ja kaasaegse koreograafia meistrite kokkusaamise tulemuseks on suurepärane süntees, kus Robbinsi energia, Landeri virtuoossus ja Ratmanski nutikas briljantsus on viidud uuele tasandile. 

 

MEIE AJA KANGELANE
Uuslavastus

Muusika: Ilja Demutski
Koreograafia: Juri Possohhov
Libreto: Kirill Serebrennikov

Otseülekanne

P 9. aprillil, 2017 kell 18.00

Petšorin, noor ohvitser, rändab läbi majesteetliku Kakaasia ja elab läbi mitmeid kirglikke sündmusi. Pettunud ja hoolimatu, teeb ta haiget iseendale ja temaga kokku puutuvatele naistele…

„Antagu mulle kõik ja ikka on vähe.“ Etendus põhineb Mihhail Lermontovi kirjandusteosel, millest on valitud peakangelase poolt toime pandud kolm südantlõhestavat reetmislugu. On siis Petšorin tõesti kangelane? Või on ta mees nagu iga teine? Seda traagikast ja poeesiast tulvil tuliuut Juri Possohhovi lavastust saab näha vaid Suures Teatris