Kuufilm paistab silma. Ilma temata ei saa. Ta on igal pool kuhu sa lähed. Kõik räägivad temast. Ta ei jäta sind rahule. Ta on nagu uni, mis ei lähe enne ära kui sa oled ta lõpuni vaadanud. Ja Kuufilm on vaatamist väärt. Miks?

Mai Kuufilm on legendaarse saaga uusim peatükk "Tulnukas: Covenant"

Need, kelle meelest Ridley Scotti viie aasta eest kinodesse maandunud „Prometheus“ polnud piisavalt hirmutav, võivad rahuneda, "Tulnukas: Covenant" on tõeliselt hirmuäratavav õuduslugu. 

Ajaliselt paigutub "Tulnukas: Covenant" 2012. aasta filmi ja 1979. aasta klassikateose vahele. Sedakorda on loo keskmes koloniseerimisalus „Covenant“, mille meeskond vastab juhuslikult süvakosmoses nendeni jõudnud signaalile. Eriline pidu on film Michael Fassbenderi fännidele, sest lisaks eelmisest loost tuttavale androidile Davidile kehastab ta siin selle värskemat versiooni nimega Walter. Mees jätkab: „Pärast „Prometheust“ kurtsid paljud, et liiga palju oli filosofeerimist. Ridley on suured küsimused ja thrilleri elemendid siin väga hästi kokku sulatanud.“ 

Tulnuka saaga juures on kesksel kohal olnud alati tugev naistegelane, algselt Ellen Ripley (Sigourney Weaver), eelmises peatükis dr. Elizabeth Shaw (Noomi Rapace). Käesolevas filmis on selleks ohvitser Daniels ehk Katherine Waterston, kelle meelest on neil kahel kangelannal üks oluline erinevus: „Erinevalt Sigourneyst on Daniels enamvähem algusest peale võitlusrežiimil. Ta pole kapten, aga tal on loomulikku juhiannet, nii et kriisi hetkel asub ta sellele postile üsna sujuvalt. Ta on klassikaline kangelane vastu tahtmist. Ta suudab kriisiolukorras pea selgena hoida. Aga samas pole ta üleliia enesekindel ega ülbe.“ 

Lõppsõna tuleb anda vanameister Ridley Scottile, kelle raevukas tükk ei lase kuidagi arvata, et härra tähistab sel sügisel juba 80. sünnipäeva! „Siin saavad vastatud kõik küsimused, mis „Prometheuses“ vastuseta jäid ja kui midagi veel vastamata jääb, siis neile saab vastused järgmises filmis, mida praegu kirjutatakse.“ Üht olulist paljastust lubab Sir Ridley veel. “Tulnukas: Covenant“ näitab, kes tulnuka lõi ja miks.“ Teid on hoiatatud.

Kuufilmi erilinastus 10. mail kell 19.00. 

Tulnukas: Covenant esilinastused 10. maist. Piletid leiad SIIT!

Vaata treilerit: