Kuufilm paistab silma. Ilma temata ei saa. Ta on igal pool kuhu sa lähed. Kõik räägivad temast. Ta ei jäta sind rahule. Ta on nagu uni, mis ei lähe enne ära kui sa oled ta lõpuni vaadanud. Ja Kuufilm on vaatamist väärt. Miks?

Jaanuari Kuufilm on "Öö seadus". Oscari-võitja Ben Affleck on dramaatilise krimipõneviku režissöör ja peaosatäitja. Afflecki kirjutatud on ka stsenaarium, mis põhineb Dennis Lehane’i auhinnatud menukil.

Ben Affleck on suutnud ennast tõestada niivõrd palju kordi, et nüüd on isegi raske jälgida, mida ta näitleja, stsenaristi, režissööri või produtsendina järgmisena saavutab. Olles kehastanud nii superkangelasi kui ka tuntud kulturezissööride loodud põnevaid karaktereid, naaseb Affleck ikka ja jälle režissööri ja stsenaristina, et jutustada pingeliselt ja dramaatiliselt põimitud lugusid karakteritest, kelle tõekspidamised proovile pannakse. 

Ben Afflecki 2007. aasta lavastajadebüüt „Kui lapsuke kaob“ (Gone Baby Gone), kus peaosas Afflecki noorem vend Casey, üllatas nii kriitikuid kui ka fänne. 2010. aasta „Külm linn“ (The Town) oli aga hoopis teisest mastist film, pakkudes nii tugevat draamat kui ka korraliku närvikõdi. 2012. aasta poliitiline põnevik „Argo“ võitis koguni kolm Oscarit, viies sealhulgas koju nii parima filmi kui ka parima kohandatud stsenaariumi kuldmehikesed. 

Öö seadus“ on Ben Afflecki neljas lavastajatöö, mille stsenaariumi autoriks on ka seekord tema ise. Film põhineb kirjanik Dennis Lehane`i (Shutter Island, Mystic River) samanimelisel romaanil. „Öö seadus“ on lugu Joe Coughlinist, kes 1920ndate ja 30ndate Ameerika Ühendriikide alkoholi keeluajal alustas salakaubitseja äriga ning kellest sai hiljem kurikuulus ja kardetud gängster.

Ben Affleck on tuntud oma karmide ja põhimõtteliste karakterite poolest. Ka oma uue filmiga ei tee Affleck mööndusi, kirjutades ja lavastades karmikoelise loo mehest, kes on valmis pea kõigeks, et ohtlikus äris läbi lüüa. Seda tehes mureneb vähehaaval aga ka tema inimlikkus, tekitades pingeid ja kurbust neis, kes meest kalliks peavad. 

Filmis löövad kaasa terve hulk tuntuid näitlejaid nagu Zoe Saldana, Elle Fanning, Sienna Miller, Brendan Gleeson, Chris Messina ja Chris Cooper.

Kuufilmi eriseanss toimub 12. jaanuaril. Pileti leiad siit!

Vaata treilerit: