Kuufilm paistab silma. Ilma temata ei saa. Ta on igal pool kuhu sa lähed. Kõik räägivad temast. Ta ei jäta sind rahule. Ta on nagu uni, mis ei lähe enne ära kui sa oled ta lõpuni vaadanud. Ja Kuufilm on vaatamist väärt. Miks?

Märtsi Kuufilm on suurejooneline seiklusfilm "Kong: Pealuu saar", mis toob meieni uue versiooni müütilise King Kongi päritolust.

Alles see oli, kui režissöör Gareth Edwards taaselustas 2014. aastal sisalikulise kiskja Godzilla. Nüüd on aga aeg, mil Warner Bros. ja Legendary Entertainmenti koletiste filmide seeria saab uhiuue lisa legendaarse gigantse hiidahvi King Kongi näol.

Kong: Pealuu saar“ on Jordan Vogt-Robertsi („Suvekuningad“) seiklusfilm, mis toob meieni täiesti uue versiooni müütilise King Kongi päritolust. Film toob kokku meie aja andekaimad näitlejad: Brie Larson, Samuel L. Jackson, John Goodman ja Tom Hiddleston. 

Üheskoos suundutakse Vaikse ookeani kaardistamata saarele, mis on sama ilus, nagu see on reetlik, sest keegi neist ei tea, et nad tungivad müütilise King Kongi aladele. Kong ei ole aga ainus eriti ohtlik hiiglane sellel salapärasel saarel, mis on fantastilisem kui keegi suudaks arvata. 

Režissöör Vogt-Roberts tunnistab, et tegu on seni suurima Kongiga: „Ainuüksi tema pea suurus reedab meile, et võrreldes traditsioonilise Kongiga on meie hiiglane suurem, kui me oleme harjunud“. Vogt annab mõista, et kõik Kongi saarel on inimestega võrreldes erakordselt gigantne. Vogt-Roberts: „Film leiab aset 1970ndatel aastatel. Tol ajal usuti, et äkki on ikka veel võimalus kohtumiseks senitundmatuga. 70ndate alguses alustas NASA satelliidiprogrammiga LANDSAT, mille abil asuti kaardistama kogu maakera. See tähendas müstika lõppu, kuid siis hüppaski kaardile saar, mida filmi peategelased uurima lähevad.“

Lavastaja Jordan Vogt-Roberts, tema näitlejad ja meeskond filmisid kuue kuu jooksul kolmel erineval kontinendil. Filmi ennemuistsed maastikud võeti üles Hawaii saarestikus Oahu saarel. Lisaks filmiti Austraalias ja viimaks ka Vietnamis, kus tegevus jäädvustati erinevates kohtades, millest mõnda pole varem üheski filmis nähtud.

"Kong: Pealuu saar" esilinastused 8. märtsist. Piletid leiad SIIT!

Vaata treilerit: