3D Forum Cinemas kinos

3D kino tutvustati Eesti filmisõpradele esimest korda 24. oktoobril, 2008. aastal kinos Coca-Cola Plaza ning praeguseks on Forum Cinemas kinodest 3D tehnoloogiaga varustatud Coca-Cola Plaza enamus kinosaale (s.h. A. Le Coq Sviit) ning alates 2010. aasta aprillist on võimalik 3D elamust nautida ka Tartu kino Ekraani suures saalis (kasutusel aktiivtehnoloogia XpanD 3D prillid).

Kuna tegemist on inimese aju jaoks täiesti uudsete impulssidega, võib esimest korda 3D seanssi kogedes osadel inimestel olla ka pisut harjumatu. Igal järgmisel külastuskorral toimub harjumine aina kiiremini. 3D seansse ei soovitata vaadata epilepsia korral.

 

3D prillid

3D prillid saate enne seansi algust saalitöötajalt või saali ukse juures asuvalt laualt. Coca-Cola Plaza Scape saalis on kasutusel Barco Laser 3D prillid. Coca-Cola Plaza 2., 5., 6., 7., 8. ja 10. saalis saame lisaks tavalistele Dolby 3D prillidele pakkuda ka spetsiaalselt lastele sobilikke 3D prille. Pärast seanssi ning ajutiselt seansi ajal saalist lahkudes palume prillid tagastada. 3D prille saab kasutada ainult 3D tehnoloogiaga varustatud saalides – teistes kinosaalides või kodus ei ole nendega midagi teha! Juhul, kui teile tundub, et 3D prillid ei ole töökorras, saate prillid saali sisepääsu juures välja vahetada. 3D prillid sobivad ka optiliste prillide kandjatele, kuna need mahuvad kenasti teiste prillide peale.

Palume prille mitte väänata, hõõruda ega lõhkuda.

 

3D tehnoloogiast
Kinodes kasutuselolevad süsteemid annavad teistega võrreldes tulemuseks kõrgeima värvisügavuse, eredaima pildi ning suurima sügavusmõõtme ilma varjude tekketa. 

XpanD

Coca-Cola Plaza A. Le Coq Sviidis ja kinos Ekraan on kasutusel XpanD 3D prillid - 3D efekt tekib eriliste „aktiivprillide“ (active glasses) abil, mis loovad koos digitaalse kinoprojektori ja spetsiaalse 3D filmikoopiaga ruumilise pildi ning dünaamilise üldmulje.

Dolby 3D Digital Cinema

Forum Cinemas kasutab enamuses oma saalides digitaalset Dolby 3D tehnoloogiat. Antud juhul toimub 3D töötlus juba projektoris ning prillid on vaid passiivne element. Tänu aktiivsete elementide puudumisele on prillid pisut kergemad ning pisikestele filmisõpradele on olemas ka spetsiaalsed lasteprillid. 
 

 

Erakordseid filmielamusi soovides,
Forum Cinemas